Nosál rýhovaný



host - 42.197 (?)
30.5.2009 22:42

Také pořád okukuji, ale nikoho a nic jsem nenašla a mám už okousané i nové listy. Myslíš že by to mohly být i housenky na rododendronu?

No ještě budu sledovat. A on je vidět spíše k večeru?

Díky Věra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 42.197 (?), 30.5.2009 22:42

Také pořád okukuji, ale nikoho a nic jsem nenašla a mám už okousané i nové listy. Myslíš že by to mohly být i housenky na rododendronu?

No ještě budu sledovat. A on je vidět spíše k večeru?

Díky Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 31.5.2009 17:25

ahoj, já nejsem vůbec odborník, ale dočetla jsem se tady, že problém s nosálem jsou hlavně jeho larvy ukrývající se v kořenech rodo. jsou rohlíčkového tvaru, ty kořeny žerou a rodo pak celkově chřadne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.197 (?), 31.5.2009 21:22

No to já právě také, ale nemůžu opravdu nic objevit.

Tak děkuju. Ještě budu pátrat a zkusím něco podniknout.

Měj se moc pěkně a ať ti zahrádka kvete.

Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 31.5.2009 21:25

Věro, tím nosálem to nebude, to by ti ten rodon fakt chcípal, vykousané listy můžou být od něčeho jiného... nech to nějakou dobu být

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.197 (?), 2.6.2009 19:45

Děkuju,

koupila jsem něco na savé a žravé potvory, tak to zkusím postříkat a uvidím.

Oni stejně nic proti nosálovi neměli. Ale možná máš pravdu, měla sjem to tam už loni a nezašel mi. takže to spíš bude něco požerového. Když ono je takových potvor. Kamarádka mi odryla loni kakosty, ona je má v pořádku a mě se začaly kroutit a vadnout listy, jako když vadnou a nic tam není vidět. Nevím jestli můžu mít něco v půdě, nebo co to může být. Paní v zahrádkáři říkala že možná svilušky, ale že by to bylo vidět proti světlu a na listu nic vidět není. nemáte s tím někdo zkušenosti?

Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.202 (?), 3.6.2009 15:28

Lalokonosec opravdu vyžírá listy, přes den ho najdete, vylézá za setmění. Mohu potvrdit, zavlekl se k nám a je to děs!!!Vylíhl se mi asi z květníků fuchsií, žere i wistárii. Zatím jsem stříkala mospilanem, uvidím jak dál, asi zkusím sehnat na netu hlístice. O rododendrony mám fakt strach.

 Zdravím Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.197 (?), 3.6.2009 16:42

Teď jsem přišla ze zahrádky, stříkal jsem habry proti mšicím a nšla jsem tam brouka. Byl oranžový a měl tmavý pruh. Nevíš co to bylo? Jak vypadá ten nosál??

Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.197 (?), 3.6.2009 21:33

Tak už jsem si toho nosála našla na netu. ale toho mého nemůžu najít.

Nevím jestli by to nemohl být nějaký brouk z čeledi červeňáčkovitých ale nevím jestli jsou to škůdci a navíc mi připadal spíše oranžový než červený.

Nevíte o tom někdo něco?

Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 3.6.2009 21:33

Nosál je taková šelmička, má dlouhý čumák a pruhovaný ocas. Lalokonosec je šedý a má rýhy na krovkách. Píšou, že larvy je možné hubit Sumithionem nebo hlísticemi, které larvy aktivně vyhledávají a hubí. Toto všechno se dá na internetu najít. I obrázek toho lalokonosce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.197 (?), 4.6.2009 21:34

Myslela jsem pochopitelně lalokonosce,

to jsem jen tak šprýmovala.

Ale na habru jsem našla nějakého jiného a nemůžu nikde najít co to je,

obzvláště když jsem si ho pořádně neprohlídla. Tenhle byl spíše oranžový.

Mím tam totiž letos spoutu okusů skoro na všem a nevím jestli jsou to jen housenky a slimáci nebo mám ještě hledat něco dál.

Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika