Kuna na zahradě - Ano či ne?



host - 198.219 (?)
31.8.2014 11:43

Díky za informace, nicméně kočku ani psa nechci.

Dočetl jsem se, že přirozená "životnost" kuny je maximálně 5 let, tudíž za těch cca 10 let uklízení chodníků to musí být minimálně už druhá kuna.

Taky jsem opomenul zmínit, že v motorovém prostoru mého venku přes noc parkujícího auta, konkrétně na horní ploše bloku motoru, jsem objevil pár skořápek od ořechů. Naštěstí zatím žádný z kabelů není přehryzaný.

No nic, jelikož mám rád ježky, tak kuna "půjde" pryč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 198.219 (?), 31.8.2014 11:43

Díky za informace, nicméně kočku ani psa nechci.

Dočetl jsem se, že přirozená "životnost" kuny je maximálně 5 let, tudíž za těch cca 10 let uklízení chodníků to musí být minimálně už druhá kuna.

Taky jsem opomenul zmínit, že v motorovém prostoru mého venku přes noc parkujícího auta, konkrétně na horní ploše bloku motoru, jsem objevil pár skořápek od ořechů. Naštěstí zatím žádný z kabelů není přehryzaný.

No nic, jelikož mám rád ježky, tak kuna "půjde" pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.173 (?), 31.8.2014 17:06

Mám na zahradě taky kunu. Svoji přítomnost nám u roky dokazuje bobkem přede dveřmi. Pokud jej nechám na místě, druhý se neobjeví. V momentě kdy jej uklidíme, do dvou dnů je tam nový. Minimálně 1x za 14 dní dostává polovinu makrely nebo sardinky. Někdy se na jejím "krmení" přiživí i ježčí rodina a nijak mi nepřijde že by se vnímali jako konkurence. Někdy je v noci mela když se zatoulá i kočka kterou zas nemusím já. Mimo dřevníku mají k dispozici i koutek "bordelu" z něhož nedávno vyváděla rodinku lasička. Vidět lasičku jak se koupe v pítku pro ptáky je moc pěkný. Zvířeta se na zahradě porovnají, netřeba je vybít nabo vytrávit.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 31.8.2014 21:13

Pěkný postřeh z přírody.Měl jsem kunu na půdě, spávala v zimě v roztrhaném papírovém pytli se skleněnou vatou.Brrr.Nikdy bych v tom nespal! Dnes ji cítím(jako kdysi herec Brodský) v opuštěné a zateplené sauně.Neškodí nám, slepice jsem zlikvidoval.Jedenkrát mi vyzabíjela celý kurník.Komu dnes chodí na vajíčka či na drůbež, nevím.Je to velmi hbitá a obratná šelmička, jen zabíjí víc, než spotřebuje.A to jí mám a měl jsem za zlé.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 30.253 (?), 3.7.2020 0:07

V podstatě mi kuny nevadí a nechávám je v klidu žít i s jeich hovínky před vchodem a hlukem. V posldních letech ale dělají čím dál větší škody na zahradě. Nyní mi zválely prakticky všechny trvalky a byliny, které tvoří větší trsy. Mluvím o několika desítkách rostlin, které okopávám, hnojím, piplám se s nimi a pak za pár nocí jsou dolámané až k zemi a nezbývá, než je hluboko seříznout. Proč to dělají? Poprvé přemýšlím, že dvacet let mé trpělivosti je u konce...

Dík za případnou radu.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 3.7.2020 8:55

Tak je to se vším, co začne být bezmyšlenkovitě chráněno, následně se přemnoží a dělá škody. Špačci, kosi, kvíčaly, bobři, vlci, kormoráni a tak dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika