kočka na zahradě



host - 171.74 (?)
9.12.2009 20:39

To jsem si početl! Topení koček v létě, to je bohulibá činnost na 2 roky! To že je kočka u nás cizí tvor je fakt, má sice přirozené nepřátele a to výra, ale kolik je u nás výrů a kolik koček.Jinak na chvíli pomůže posypat záhonek pilinami namočenými v tekutém parafínu s přídavkem eukalyptového oleje(lékárna obé).Jináč zdravou kočku nesmí bezdůvodně utratit ani veterinář! Myslivci mají své zákony, kde jsou podmínky odstřelu koček vyjmenované.Tak příště žádné topení!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 183.242 (?), 22.1.2010 21:59

A taky se říká správnej sedlák sní za sezonu kolečka hnoje. Proto si nikdy nelámali hlavu přílišným praním a omýváním ovoce a zeleniny, jedli přímo ze záhonu, otřeli o kalhoty a bylo. Ale také se tolik neužívala všechna možná chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 22.1.2010 22:20

Když ono bez chemie by to asi nešlo. Spotřeba potravin je vysoká a levných zvlášť. Bio potraviny by byly asi problémem. Ale /teď trochu provokatérsky/ buďme rádi, že jsme v Evropské unii. Řada přípravků je zakazována, pro jejich potenciální nebezpečnost, a to by bez EU nebylo. Tak byl zakázán Euparen Multi /pro vznik kancerogenů v pitné vodě po ozonizaci - úpravě pitné vody proti baktériím/, hodně organofosfátů proti hmyzu /příliš širokospektrý účinek a dlouhá rezidua/, Casoron  /pro dlouhá rezidua/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.34 (?), 7.4.2014 11:37

A nejste vy spisovatel? Mám dojem, že většina čtenářů, chtěla jen radu jak vystrnadit kočku ze zahrady, aby nelámala kytky a né je vyhubit. Pouze odehnat. Sice já osobně mám raději psi, ale o toulavého kocoura, který se ubytoval na naší chalupě, jsme se starali tak, že když zaslechl motor našeho auta, pelášil nás přivítat rovnou z lesa a podívat se jakou jsme mu přivezli dobrotu.Časem, když sám chtěl, spal s námi i v posteli. Za pár let přestal chodit a bylo nám upřímně líto, že s největší pravděpodobností někde skonal, případně byl zahuben. Ovšem tenkrát to byla naše volba, nikoliv volba kočky. Ta co nám dnes plení zahrádku mi vadí. A proto stojím o radu jak jí vystrnadit. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.178 (?), 22.1.2010 10:03
Radši mám plnou zahradu hryzců, krtků, plchů, ropuch a jiné havěti, která tam podle mého názoru patří, než jednu kočku která to všechno včetně ptáků hubí. Ne že by za to chudák kočka mohla - lepší by bylo utratit toho nezodpovědného pitomce, který ji vyhodil (případně pouští na výlety), ale to bohužel nejde. Tak to musí odskákat chudák kočka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
panidana - (29) - 96.2 (?), 1.12.2009 20:38

Dobrý den,

myslím si, že mnohem víc nákazy hrozí od myší a potkanů, kteří mě např. pozabíjeli králíčky, naprosto zlikvidovali jablka ve sklepě atd. Honit myši z kredence - taky žádná sláva. Od té doby co mám kočky je klid. Ptáky za ta leta co mám kočky zabili jen dva, zato těch myší i potkanů, kteří jsou téměř tak veliký jako kočky, těch zlikvidovali nepočítaně.  Ale kočky jsou různé, tak jako lidé...

Tak ještě tématu: nejůčinější bude asi ten postřikovač (od pana Alí), správně trefená hrouda hlíny taky udělá svoje (bramboru nemá každý po ruce), šanta je kočkám lhostejná (viz vlákno kočičí kytička), 25 cm vysoký plůtek? - to by musel být plot kolem dokola včetně střechy, psovi se každá správná kočka z vysoka vysměje, vlastní kočka ty cizí vyžene na 100 proc., ale pořizovat si kočku, když nechci na zahradě kočky???

takže nám nezbývá než trocha tolerance . panidana

p.s. Jak to funguje s těma plastovejma lahvema s vodou!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 28.117 (?), 1.12.2009 22:50

Nějak mi to nedá, abych nesdělila svou zkušenost s kočkama na zahradě. Nejedná se o mé kočky, nemám žádnou a nechybí mi nijak, právě po těch zkušenostech s kočkama od sousedů. Mají jich asi šest. Všechny jsou nemocné. Pozná se to lehko. Mají bolavé a znisané oči, teče ji z nosu a kýchají. Jsou vyhublé na kost. Stále pokašlávají a vykašlávají chumle škrkavek, které jsou silné jak dráty. Sousedi tvrdí, že je krmí dost, ale odčervit je prý nemají v úmyslu a ani zájem. Prý by to dostaly stejně znovu zase od jiných cizích koček.  Chodily mi na dvůr i do zahrady. Vadilo mi, když jsem vysévala semínka a nahrábla jsem do ruky jejich výkaly. Z vysetých rostlin také nebylo nic moc, protože do zkypřených řádků chodily dělat potřebu o to pilněji a semínka z větší části vyhrabaly. To co vyrostlo, to pak uválely, protože to bylo na sluníčku.  Ptáky lovily a nevěřím, že neznáte ten jejich dlouhotrvající povyk, když se kočky přiblíží k jejich hnízdům. Jak během dne, tak v podvečer. Nevšímat si toho humbuku ani nejde.  Pomohl labrador. Zpočátku je párkrát důkladně prohnal. Utekly mu na stromy a on jim vždycky tak, že se trochu vzdálil, dával šanci slézt a utéct. Ale musely vždycky nazpátek na strom. Pro něho to byla zábava a teritorium si opravdu pečlivě hlídá. Už je to rok, co jsem neviděla v mých zahradách ani jednu kočku a ptáci mají hnízda dokonce i za ozdobnými koly od žebřiňáků na zdech hospodářské budovy, v úrovni mých očí. Také mají klid.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
panidana - (29) - 96.2 (?), 1.12.2009 23:45

Gratuluji ke skvělému psovi a upřímnou soustrast za sousedy. To se zase jen potvrzuje, že to všechno záleží na lidech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 8.12.2009 23:55

Teď jsem si vzpomněla ještě na jednu radu, ale nevyzkoušeno! Dát tam, kam nechcete aby kočky chodili, nafouknuté dětské balonky. Kočku to zaujme, chce si hrát, zkusí packou, drápek balonek propíchne... Typla bych, že se pak bude vyhýbat obloukem!

Ještě bych chtěla poděkovat všem, kterým vadí kočky (právem), ale nechtějí to řešit krveprolitím, naopak pracně hledají rady, jak je odehnat ale neublížit.

Zdraví vás a děkují: Prokůpek, Bertík, Tlapička, Koláček, Kolumbus, Kiki a spousta dalších...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 9.12.2009 0:24

A připojují se (20-tiletá)Lucinka s dětmi Šimšou a Sandym i její vnuci Billy a Miki.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.74 (?), 9.12.2009 20:39

To jsem si početl! Topení koček v létě, to je bohulibá činnost na 2 roky! To že je kočka u nás cizí tvor je fakt, má sice přirozené nepřátele a to výra, ale kolik je u nás výrů a kolik koček.Jinak na chvíli pomůže posypat záhonek pilinami namočenými v tekutém parafínu s přídavkem eukalyptového oleje(lékárna obé).Jináč zdravou kočku nesmí bezdůvodně utratit ani veterinář! Myslivci mají své zákony, kde jsou podmínky odstřelu koček vyjmenované.Tak příště žádné topení!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika