klíšťata na zahradě



V__K - (36) - 191.35 (?)
22.5.2010 0:03

Ne ne!!! Děti a senioři. Nejlépe všichni. Tři dávky během jednoho roku stojí zhruba 17 stovek, ale stojí to za to. Neurologické komplikace jsou hrozné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
            
host - 109.223 (?), 23.6.2019 10:00

len kde zohnat,, permetrin,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.221 (?), 10.6.2010 14:26

K ořešáku - máme na zahradě jak ořešák tak klíšťata. Takže...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.179 (?), 8.6.2012 16:41

Bohužel musím potvrdit, že na klíšťata nemá ořešák vůbec žádný vliv. Máme na zahradě 2 stromy a klíšťat mraky :-(((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.247 (?), 28.12.2009 18:37

Jistě, že se klíštata dají zničit postřikem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.118 (?), 21.5.2010 22:49

Máte na mysli plošný postřik trávníku? Případně vlastní zkušenost s konkrétním přípravkem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
V__K - (36) - 191.35 (?), 21.5.2010 23:29

Postřik insekticidem je možný, ale musel by se opakovat aspoň každých 10 dnů. Důležitá je prevence - očkování proti encefalitidě /nejlépe celá populace, ale hlavně děti a senioři/. Problematické je omezení přístupu malých savců /ježek a myši/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 21.5.2010 23:49

Dětem obvykle neuškodí, jen je naočkuje. Ohroženi jsou hlavně dospělí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
V__K - (36) - 191.35 (?), 22.5.2010 0:03

Ne ne!!! Děti a senioři. Nejlépe všichni. Tři dávky během jednoho roku stojí zhruba 17 stovek, ale stojí to za to. Neurologické komplikace jsou hrozné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.130 (?), 4.6.2012 17:11

Dobrý den, hodinu tu pročítám všechny příspěvky od roku 2006 a moje zkušenost je taková: Postřik je nesmysl, sekám trávu na 25mm každý týden, bydlím v 750m/n.m. mám plot a žadný ježci ani hlodavci mi sem nelezou. Mam taky psa, ten má obojek za 400.. navíc ho stejně stříkám Diffusilem, na zahradě je jedna malá jablon, kompost a řada tůjí... už tři roky přemýšlím kde se ty potvory na udržované zahradě berou,.. pes je nikdy nechytne mimo zahradu, tam se dostane jednou za měsíc,.. vždy jen na zahradě, a sice to tu nikdo moc nezmínil a nejvíce se tu řeší ořešák :-) ale ja letos ty pos... tujw stříhal, v předjaří, maj dobrý 3,5metru na vejšku a je z nich jakoby plot asi 10m dlouhej na zaaadnim okraji zahrady.. a už to mám, 1/ ty tuje sem zkratil o metr a našel tam asi 50hnizd ptáků. A muj pes chytne dvě tři potvvory vždy když proběhne pod těma tujema. Takže tuje jdou na podzim k zemi. Jiný zdroj tu není. Jinak jsem pro nalezení účinného nepřítele než volit cestu chemickou a vraždit celou mikrofloru... nikdo tu neřešíte zakladní věc a to kolik je xx druhů mravenců.. a ano někteří pak tvrdite že je to nesmysl, že mravenec nedokáže toto redukovat.. dokáže, ale ne každý.. pak se tu někdo ptal jak by si to představoval, no tak to je jednoduché, koloniie mravenců v mravenečníku, obdoba kompostéru, nebo včelína,.. a proč nepěstovat mravence když se najde ověřená informace o tom který z mnoha druhů mravenců dokáže učinně kolonie klíštat redukovat, a zaroven to nebude agresivní typ mravencu co do lidských obydlí a jejich obsazením.. bude to správná cesta,.. když jedna podělaná samička naklade 3000 dalších, je to matematicky z počtu které pochytám na zahradě jen na psoj ve stovkách tisic kusu na cele zahradě,.. takova kolonie mravencu by dokazala toto redukovat a to dost rychle a pravidelně, protože nikdy nevíte která samička se pustí nějakeho holuba nebo jineho ptaka zrovna nad vaší zahradou??? a ejhle mate 2-3tisicovou kolonii na vaší zahradě kde nic nebylo ještě před pár lety.. ano trávník sekat, ale posekaný trávník se rovná žádné přirozené mraveniště a tudíž cesta chovu mravencu se mi zdá jako myšlenka velkou... myslím že hlídaná kolonie tkzv. pod kontrolou neagresivního druhu mravencu k lidem, lze v našich podmínkách aplikovat na každou zahradu,.. protože při takové poroddnosti se nedivme že kolonie klíštat jsou tak alarmující a bude hůř!!! když se něco nezačne dít.. všichni bio nadšenci by měli začít přemýšlet a mravenčí farmě na zahradě a posekání nevzhledných vysokých přerostlích tůjí :-D tak díky za dočtení a mějte se :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradnik72 - (28) - 84.204 (?), 2.4.2018 12:40

Taky jsem to pročetl celé od začátku, trošku to povytáhnu. Klíštata už mají sezónu a já dnes ze šestikilového psa vytahal 40 klíšťat od 1 mm do 3 mm, těch malých nejvíc (ano moje chyba, obojek budu kupovat až zítra) a to všechno z hlavy a krku.

Ovšem na pozemku momentálně není žádná vysoká tráva, ještě ani neroste, ani křoví.

Jako děcko nebo i mladík si nepamatuju, že bych někdy viděl klíště. To přece není normální, takové přemnožení 100x, 1000x? za deset? dvacet? let.

Jediné stromy na zahradě jsou dva velké a staré ořechy.

Ještě loni to bylo celé zanedbané a metr a půl vysoká lebeda, bodláky, kozičky a bordel (nebylo to moje). To jsem všechno na podzim zlikvidoval, možná počet letošních klíšťat je dán loňským stavem, nevím.

Už někdo ví, jaké mravence?

Chystám se nasadit pasti na myši, na pozemku jsou i staré chlívy, ale nic se v nich nechová aspoň deset let, tak už tam snad myši nemají co žrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika