Jak zničit včelí hnízda



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 108.25 (?) 
3.5.2008 17:04, zobrazeno: 47567x

Mám problem, dneska jsem zjistila, že na našem balko máme včeli. Zalezají dírkama pod okno a bojím se, že dorazí skrz až do bytu. Co s tím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 4.5.2008 6:39

Nebojte nedorazí - jsou to tzv. " včely samotářky".  Každá si najde jednu malou dírku a tu potom obývá. Když by vám vyloženě vadily tak by jsem doporučoval díry kolem okna zamáznout silikonovým tmelem /nebo akrylátovým ten je přetíratelný/. Nejlepší je počkat až bude hezké počasí, včelky budou létat venku - aby nějaká nepřišla k úhoně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 4.5.2008 8:05

Jak ráda bych byla, kdyby nám na zahradě bloudily včely. Ovocné stromy jsou prázdné - kvetla meruňka, pak višně a švestky, teď kvetou jabloně a ve stromech je ticho. Obvyklé je, že kvetoucí stromy úplně hučí pilnými včelkami. A letos nic... Zatím jsem potkala jedinou včelu, když jsem ji zachraňovala - topila se v kbelíku vody.

Včely vymírají, kdo bude opylovat stromy a dávat med?

Taky máte takovouhle zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 4.5.2008 8:36

Dobrý den paní SImono. Mohu trochu potvrdit Vaše řádky o úbytku včel, i když to zase není tak smutné. Ale snad Vás potěším, že co se týká opylení. Je ještě spousta jiných hmyzáků (to je pro mne krásný výraz skvělé přednášející z entomologie na škole), kteří opylení obstarají. Na meruňkách už byste v tuto dobu mohla vidět malé plůdky, asi tak 1cm velké. Ať z nich máte radost přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 4.5.2008 8:54

Včely by nevymíraly, ale vymírají včelaři. Práce se včelami není nijak jednoduchá, pokud je to koníček. Chov ve velkém zase dělá ze včel pouhé nástroje. Slyšela jsem však, že již existují pokusy nahradit včely otužilejšími čmeláky. Opylí, ale med si nechají.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 4.5.2008 9:27

Jo, pane Stanislawe, plůdky byly, ale nejsou. Zmrzly... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 68.133 (?), 4.5.2008 10:30

Dobrý den, tak to my máme asi kliku. Teď tu jsou rozkvetlé hlasitě "hlučící" jabloně. Plůdky na merunkách jsou-některé cca 1cm, jiné menší. Všimla jsem si, že kromě včel létají na květy čmeláci a takoví "poločmeláci" tak o 100% menší než pořádný čmelák, ne tak vybarvení a jsou kulaťoučcí. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 4.5.2008 11:13

Ano, taky se mi zdá že je nějak málo včel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.67 (?), 4.5.2008 11:33

Až nebudou vůbec žádné, tak to dozajista všichni poznáme...

Honza Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 4.5.2008 11:49

Podle údajú které od Českého svazu včelařů je letošní úhyn včel přes zimu abmnormální - cca 50% včelstev umřelo. Prostě mírné zimy pomáhají rozotčovi Varoa v jeho zničující práci, letos se k tomu přidal ještě včelí mor...    Je to smutný pohled na prázdné úly, když měl někdo mor tak je musí ještě k tomu spálit.. Někteří včelaři sztarší generace / a těch je většina/ se už ke včelaření nejspíš nevrátí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika