Hryzec



host - 149.230 (?)
13.11.2011 0:28

Jednou jsem zapomněl plech. krytinu 2x1 m na trávě. Po nějaké době jsem plech zvednul a byly tam samé chodbičky. Plech jsem přemistil pod hrušeň, kterou si ti hajzli nevím proč oblíbili a pod plech jsem dal zrno v sáčcich Baraki. Vše snědli až na sáčky. Je to třeba víckrát opakovat. Od té doby mám klid. Chodbičky zmizely. Plech je třeba na jedné straně trochu deskou přizdvihnout a zatížit cihlou k vůli větru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 22.11.2015 12:48

Mně to připadá na drobnějšího králíka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.115 (?), 23.11.2015 14:53

Dík ta tip...smiley..teď jak trochu nachumelilo, tak snad poznáme podle stop, co je to za " vetřelce"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.4 (?), 12.11.2015 21:05

Sad neplanuji jen tak rychle rusit, kdyz jsem ho lonsky rok zalozil :-) ale dekuji za informaci, to me potesilo, ze stromu nevadi ta oka a ze muzu udelat kos relativne maly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 27.8.2011 13:18

do takové pasti se hryzec nechytí, vyleze,má i 40 cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 144.246 (?), 27.8.2011 20:53

Teď jsem slyšel, že hlodavce odrazuje máta. Není to blbost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 27.8.2011 22:22

Dobrý večer. Na všechny druhy hlodavců jsou nejlepší prasata. Potom stačí jenom uhrábnou a sázet. Orat netřeba. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.230 (?), 13.11.2011 0:28

Jednou jsem zapomněl plech. krytinu 2x1 m na trávě. Po nějaké době jsem plech zvednul a byly tam samé chodbičky. Plech jsem přemistil pod hrušeň, kterou si ti hajzli nevím proč oblíbili a pod plech jsem dal zrno v sáčcich Baraki. Vše snědli až na sáčky. Je to třeba víckrát opakovat. Od té doby mám klid. Chodbičky zmizely. Plech je třeba na jedné straně trochu deskou přizdvihnout a zatížit cihlou k vůli větru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.19 (?), 7.6.2012 10:37

Hryzci nás trápili tři roky, nastěhovali se poté, co nám umřel na věk náš hafan. Po různých neúspěšných pokusech jsem koupil 3 litry čpavkové vody, z kanistru od kapaliny do ostřikovačů čelních skel jsem za 30 min. vyrobil probublávačku, naplnil čpavkovou vodou, pod hladinu do kanistru jsem napojil přívod vzduchu od kompresorku a na plynou fázi nad hladinu připojil zahradní hadici a druhý konec jsem strkal do nor. Asi hodinu jsem nory profukoval a činnost hryzců na 2 dny ustala. Poté se objevil jeden nový výlez, noru jsem opět profoukal čpavkem a od té doby je 2 měsíce klid. Zarazilo mě pouze, že během profukování nevydržitelnou intenzitou čpavkového zápachu žádný hryzec nikde nevylezl a vlastně ani netuším, kam zmizeli nebo zda v norách zahynuli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.254 (?), 12.5.2014 11:16

Dobrý den všem!

Před lety otec zápasil s hryzci a povedlo se mu zvítězit. Na zahradu instaloval vrtule na zatlučené kůly. Jediný fígl je v tom, že vrtule se otáčí na velkém hřebíku, nebo vrutu a má excentrickou díru. Je to jednoduché. Truhlář vám vyrobí dvoulistou vrtuli, nebo zručný kutil zvládne sám. Pak do středu vyvrtáte otvor a naklepnete do něj trubičku, kterou předem trochu splácnete (kleště, kladivo). Pak vrtuli hřebíkem, nebo vrutem přimontujete na kormidlo a to pak podobným způsobem na kůl. Tam už trubičku neplacatíte, aby se volně vše otáčelo proti větru. Hryzec nemá rád hluk. Když fouká vítr, vrtule se začne točit a vydávat klapavý zvuk, který se přes kůl šíří do země. Celé zařízení nemusí být ani nijak velké. Stačí násada od koštětě a vrtulka do 1/2 metru v průměru, ale je lepší trochu robustnější zařízení :-)

Větrník
Větrník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 28.9.2012 22:49

Konečně jsem je začal likvidovat - past SWISS CAT.  Je sice drahá, ale plašič či jed také. Past se neopotřebovává, ale hlavně je zabíjí. Je to mnohem lepší, než všechny jedy, plašiče, smrady, voda, sklo atd. Ty mrchy žerou všechno. Koupil jsem dvě pasti a dávam jim je postupně do jejich štol. A chytají se - past je zabíjí. Věřím, že se mi podaří je totálně zredukovat. A potom jen udržovat pozemek bez nich.Past se musí naučit používat - šikovně přerušovat jim štolu a dávat tam past. Pak se chytají jedna radost a jen zakopávají mrtvoly do země. Paráda. Jaké máte zkušenosti s těmito pastmi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika