Feramol proti slimákům



host - 196.170 (?)
17.6.2010 6:52

Plzák Španělský a jemu podobné potvory si soucit nezaslouží, jelikož je u nás nepůvodní druh a tudíž tu nebyl dřív než my. Pokud slimáka zabijete a necháte ho ležet, tak to přiláká další ty zabijete atd. Jinak na zahradě mám ropuchy, ježky, kosy, ještěrky a mraky slimáků, pokud je žerou tak asi drží dietu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 226.186 (?), 16.6.2010 18:38

já mimo Ferramol ještě chodím večer s baterkou a s nůžkami Gardena, jsou opravdu hodně ostré a slimáky prostě přestřihnu vejpůl... sežerou je pak mravenci nebo se prostě "roztečou" do půdy, žádné extra zbytky jejich těl nenacházím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.222 (?), 16.6.2010 19:38

Honzo, přestřihnuté slimáky žerou zase slimáci a rostou po nich jako z vody. Já je napichuji na jehlu na klacku a když mám jehlu plnou, což je asi 30 ks, tak je dávám do okurkáče do vody, který přikrývám tabulkou skla aby nevylezli. Druhý den je vylévám do kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.150 (?), 16.6.2010 21:09

Já je sbírám do kyblíčku a zalívám vařící vodou. Soucit si nezaslouží, potvory... T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.26 (?), 16.6.2010 22:59

No, víte, možná mě ukamenujete, ale soucit si zaslouží určitě. Byli tady přece jenom mnohem dřív, než my, lidé. To my jim ukrajujeme jejich teritoria.

Ale nebojte, ferramol posypávám taky, jinak mi v boji pomáhají ještě naše žabky, kterým se u nás chválabohu daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.222 (?), 16.6.2010 23:06

Zajímalo by mě, jestli někdo viděl žabku, nebo ježka konzumovat španěláka. Já jednou viděl kosa, jak si dlouho a úsilovně otíral zobáček o trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.170 (?), 17.6.2010 6:52

Plzák Španělský a jemu podobné potvory si soucit nezaslouží, jelikož je u nás nepůvodní druh a tudíž tu nebyl dřív než my. Pokud slimáka zabijete a necháte ho ležet, tak to přiláká další ty zabijete atd. Jinak na zahradě mám ropuchy, ježky, kosy, ještěrky a mraky slimáků, pokud je žerou tak asi drží dietu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 70.100 (?), 17.6.2010 7:22

To je právě to, co mě zaráží na spoustě příspěvků o tom, jak slimáky zahubí "užitečná" zvířena. Nezahubí, nežere je. Chodí okolo, nevšímá si jich. I když to hodíte slepicím, tak to obejdou. Jediné, co je prokazatelně žere, jsou kachny Indičtí běžci, vypadají jak flaška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 141.212 (?), 17.6.2010 9:53

ne přestřiženém slimákovi jsem viděl po chvíli docela dost mravenců, ale jestli ho jako mrtvého porcovali nebo přes něj dělali cestičku, tak to už nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 17.6.2010 10:30

Mravenci na přestřiženém slimákovi nám moc nepomohou. Kdyby tak chtěli napadat ty živé. Proč ale, když jim stačí chovat a chránit mšice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.102 (?), 17.6.2010 8:31

Mně se ze začátku příčilo je hubit, ale když jsem viděla, jak mi ožrali květiny a saláty... Ferramol sypu taky, celkem funguje.Chtělo by to ježka, ten by se u nás měl pohádkově!T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?14:48
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika