Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 55.70 (?) 
18.11.2013 11:49

Moje aktuelní zkušenosti s dusíkatým vápnem:

O této možnosti jsem četl již před časem a neprodleně jsem ji vyzkoušel - bez jakéhokoliv účinku. Nezaléval jsem ale vodou, takže po přečtení tohoto příspěvku jsem zakoupil 3 kg a zaléval. Výsledek je ale opět nulový, krtek mě to třeba vyhrabe zpět na povrch a nebo jen dá novou ucpávku. Také jsem se dočetl že dusíkaté vápno pomáhá zlikvidovat pařezy. Shodou okolností jsem teď pokácel pár bříz. Do pařezu jsem vyřezal mělký důlek a zasypal vápnem a zalil vodou. K mému překvapení vápno vůbec nereaguje, granule jsou i po 14-dnech máčení téměř neporušené. Pokud se to podobně chová i v zemi, kladu si otázku, kdy a jak se ten jedovatý plyn vůbec vyvíjí? Může být problém v granulích? Od svého dodavatele jsem se ale dozvěděl, že jiná forma dusíkatého vápna (prášková), se u nás nesežene-je jen jeden výrobce - v Německu.

Otazník...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 18.11.2013 11:54

Zkusil jsem vápno sice v menším rozsahu, ale se stejným výsledkem. Někdo prostě popletl karbidové a dusíkaté vápno, to je na netu běžné. Pařezy se likvidují ledkem, to zas do toho někdo připletl třebas ledek vápenatý a vyšlo mu z toho dusíkaté vápno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2013 13:21

Při čtení tohoto vlákna se mi zobrazuje kontextová reklama

Taky můžete zkusit hledat tento popis přípravku:

STOP GEL PROFESIONAL na likvidaci krtků, hryzců, hrabošů, myší, krys a potkanů kartuš 300 g. - profesionální nástraha, jed na likvidaci všech škůdců. Pasta škůdce láká svou intenzivní vůní. Vytlačuje se přímo do míst, kde škůdci běhají.
Gel škůdci sežerou nebo do něho stoupnou a jak se čistí, nástrahu olíznou a tak se jim dostane do těla. Při likvidaci krtků, hryzců, hrabošů se gel vytlačuje přímo do chodeb v zemi.

Při likvidaci krtků odkopněte krtinou, vytlačte gel do chodeb a zase zahrábněte. Nedotýkejte se půdy rukama a nenechávejte chodbičku otevřenou!!!

GEL likviduje škůdce již 3.den.

Jak jsem psal v minulosti, čerstvé dusíkaté vápno je pro mne nejlevnější extenzivní způsob, jak na krtka. Nezabírá na hraboše (mají otevřené nory) a nezabírá dostatečně rychle při migraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 18.11.2013 13:56

Různejch gelů, dýmů, pískadel a jiných potvor zkonzumovali moji krtci kvanta za drahé peníze a výsledek byl, že jim to buď velmi šmakovalo, nebo nevadilo, snad je to i lákalo (deramax). jediné co funguje, je trpělivě opakovaně líčená klešťová past.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2013 14:05

Intenzivně pracuji na zahradě pouze o víkendech, klešťové pasti mám taky, ale nemám čas na opakované líčení.

Pasivní ochranou jsou i protipodhrabové bariéry v migračních trasách a pod polocením pozemku. Stačí 1/3 šíře králičího pletiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.11.2013 14:20

Krtci se běžně přemisťují a migrují z místa svého zrození na nová stanoviště po povrchu země.  A to docela hbitě smiley. Takže protipodhrabové bariéry samy o sobě nic neřeší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 18.11.2013 14:29

Souhlasim s panem PP., jedine co se mi osvedcilo (a po porizeni je beznakladove) je opakovaně líčená klešťová past. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2013 14:35

Pro většinu povolených jedů je protijedem vitamin E.

Proti klešťové pasti krtky chrání pouze líná obsluha.

Pravidlo číslo tři říká, když je nejhůř, použijte kombinaci všech dovolených způsobů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.11.2013 15:04

Pro většinu povolených jedů je protijedem vitamin E

Spíš asi vitamin K. Ale ani ten by při otravěn větší dávkou nepomohl. A vy ho máte doma po ruce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2013 15:12

Máte pravdu, děkuji za opravu je to K.

Mám veterinární pro kočky, ale bude už prošlý, protože jsem jej nakupoval před 5-7mi lety spolu s jedem na hryzce a nemohl vyloučit, že některý přiotrávený kus nebude úlovkem. No kočky hryzce nosily sice před dveře, ale příznaky otravy neměly, tak k podávání Káčka nedošlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika