Dusikaté vápno na povrch pôdy proti slizniakom?



MonikaP - (48) - 32.114 (?) 
26.2.2024 8:39, zobrazeno: 365x

Dobrý deň, v popise použitia dusikatého vápna som našla túto info:

"Práve tu sa uplatní prekvapujúci účinok dusíkatého vápna PERLKA®. Už pri dávke 30g/m2 sa dostavia výrazné výsledky.Pri boji so slimákmi sa dusíkaté vápno PERLKA® aplikuje na miesta, kde sa slimáky najviac zdržujú, skoro ráno na vlhkú pôdu.Dôležite je prípravok PERLKA aplikovať na vlhkú pôdu!"

Bola som v tom že sa musí zapracovať do pôdy. Skúšali ste to niekto aj takto a pomohlo? Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 26.2.2024 22:39

Moc nevěřím, že to zabere na slimáky, ale aplikací dusíkatého vápna tak 14 dní před výsadbou asi nic nezkazíte. A ano, zapracovat do půdy. V tomhle období těžko najít suchou půdu.wink

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 63.155 (?), 26.2.2024 23:16

Při pěstování květáků v zimě 2020-2021 jsem měl problém se slimáky. Moc se jim líbilo v tunelu z NT, kde bylo až do zimy relativně tepleji a vlhčeji. Pro letošní ozimé pěstování květáku jsem před výsadbou zaryl dusíkaté vápno, položil na záhon tkanou černou tetilii a důkladně zalil. Po výsadbě jsem ještě dal kolem stonků plastové límce z kelímků od jogurtu a dokola jsem to obsypal nějakým přípravkem proti slimákům (musel bych se podívat na jméno). Dosud jsem neměl se slimáky žádné problémy, jen to musím teď ještě zkontrolovat, případně přisypat toho přípravku. Za celou dobu jsem našel jen jednoho uhynulého slimáka.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.133 (?), 27.2.2024 4:08

Nezkoušel jsem to, ale nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat. 

U jahod se uvádí... dusíkáté vápno - "lze aplikovat i do porostů jahod v dávce cca 300 kg/ha na jaře na suché porosty, ještě před tvorbou nových listů (březen)."

Rovněž jsem nezkoušel, ale dotazoval jsem se na to a dostal jsem odpověď... "Tato aplikace pomáhá především proti fytoftoře, protože její zárodky se nacházejí blízko povrchu půdy. Tento účinek je prokázaný."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika