Bio postrek na vošky



host - 217.145 (?)
14.5.2011 8:57

...tiez dufam, ze sa bude predavat v malom. Co sa tyka nimboveho oleja ako kozmetickeho alebo lekarnickeho produktu predpokladam, ze nebude obdahovat aflatoxiny. Bolo by to v rozpore s ucelom pouzivania takeho vyrobku. Je jasne, ze jeho pouzitie na potrek je rovnaka alchymia ako podobne ine bio prostriedky, ked postrekove latky miesame z kuchynskych ci kozmetickych vyrobkov. Vysledok takeho experimentovania je v lepsom pripade bez zmien na skodcu a rastlinu. Vcera som sa pytal na bio postreky na vosky. Existuju ine oleje neviem ci lanovy, ci borovicovy,...uz si nepamatam. Ich ucinok asi bude slaby.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 154.215 (?), 13.5.2011 0:15

Ja som tento rok na vosky prvy krat skusil NeemAzal T/S (olejovy vytazok z niemoveho stromu) a som nadmieru spokojny. Treba vydrzat, ucinok sa dostavuje postupne a pomaly, badatelne je ze tych vosiek ubuda behom ca. 7 - 10 dni po prvom postreku, ale cicat prestavaju behom jedneho dna. Zastavuje to u dospelcov prijem potravy, znizuje to ich plodnost, prestanu cicat a rozmnozovat sa. Larvalne stadia to zasahom do ich hormonalnej rovnovahy usmrcuje, vajicka zasiahnute postrekom sa nevyliahnu. Ma ciastocne systemovy ucinok, postrek je vhodne zopakovat za 10 - 20 dni.

Bi 58 EC je Perfekthion, 40%ny koncentrat organofosfatu dimetoat. Je to vyborny insekticid hlavne proti savemu hmyzu, kontaktne ucinkuje takmer proti vsetkym hmyzim skodcom, ma pomerne dlhu systemovu ucinnost proti cicavym skodcom, ma aj iste vedlajsie ucinky proti roztocom, je z organofosfatov jeden z pomerne menej toxickych pre cloveka (v porovnani s napriklad fosfamidonom, azinfosom, parationom alebo metamidofosom), ale ano, smrdi to, je to neselektivne, vysoko toxicke pre vcely, dost skodlive pre cloveka, ma to dlhe cakacie lehoty, ovocie by sa vlastne nemalo konzumovat aspon 42 dni po osetreni. Ja to pouzivam len zriedka, ked je celu sezonu silny tlak skodcov a jedna aplikacia neonikotinoidu alebo Pirimoru, pripadne v seriach s pyretroidmi a repkovym olejom nestacia. Aj to len na okrasne rastliny alebo mnozitelske porasty a v plnej protichemickej.

Skusit mozte tie vosky zahubit 2%nou emulziou repkoveho oleja, cisto kontaktny ucinok, ziadny rezidualny, alebo este lepsie ten NeemAzal TS, ma systemovy ucinok a dlhodobo decimuje populaciu skodcov. Len vyskusajte znasanlivost najskor na casti rastliny/kultury a nepredavkujte to, 3 - 4 mL/L vody stacia, treba mat trpezlivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.238 (?), 13.5.2011 9:04

...na tete je neem azal liter za hroznu cenu... Liter nepotrebujem, preto prosim informujte, kde ste prostriedok kupili a kolko stal. Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 154.215 (?), 13.5.2011 15:57

Kupil som to v Nemecku v Baumarkte, 60 mL od BayerGarten Natria za 14,90€. Kupit by ste mohli male balenia (30, 60, 75 mL) napriklad na nemeckom amazone alebo ebay. Dajte si hladat Schaedlingsfrei Neem od Natria Bayer alebo Naturen Celaflor, su to maloobchodne nazvy pre NeemAzal T/S. Ci to je mozne objednat na Slovensko a ci naklady na zasielku nebudu nakoniec vyssie, nez cena litroveho kanistru NeemAzal, neviem. Pripadne ak byvate na zapadnom Slovensku, by bolo zrejme mozne kupit to v Rakusku v zahradnom centre, tie iste obchodne nazvy (Schädlingsfrei Neem). V SR a CR to zatial zial zrejme v maloobchodnych baleniach nedostat, na rozdiel od syntetickych insekticidov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.238 (?), 13.5.2011 16:56

mohlo by to byt aj v lekarni a kozmetike ako nimbovy olej. Ale co sa tyka obsahu aktivnej latky, tazko povedat, ci je to to iste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.215 (?), 13.5.2011 18:20

Dorazne varujem pred skusanim roznych neemovych vyrobkov.

a. NeemAzal ma platnu registraciu na pouzitie ako insekticid na rastlinach. Nie je to neemovy olej, ale standardizovany roztok extraktu neemovych semien v sezamovom oleji s Rimulganom (emulgator z ricinoveho oleju), obsahujuci presne 10,000 ppm azadirachtinu A a 30,000 ppm dalsich neemovych terpenoidov. nativny neemovy olej obsahuje cokolvek medzi 800 a 5,000 ppm azadirachtinu a moze byt kontaminovany napriklad aflatoxinmi (plesnove jedy) alebo zvyskami rozpustadiel.

b. neemovy olej by ste museli doplnat vhodnym emulgatorom.

c. ucinnost neemoveho oleja, jeho zdravotnu nezavadnost a potrebne davkovanie vam v pripade roznych neregistrovanych neemovych pripravkov nikto nevie povedat.

d. NeemAzal bol vyvinuty a formulovany na maximalne dobru znasanlivost rastlinami. pri pouziti roznych inych neemovych olejov je pravidelnym javom neznasanlivost osetrenymi rastlinami, az po ich uplny uhyn.

snad to niektora firma v CR/SR zacne distribuovat v maloobchodnych baleniach. Ked je mozne zarabat na maloobchodnych baleniach Mospilanu, Calypso, Reldanu ci Decisu, nemal by to byt s NeemAzal problem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.145 (?), 14.5.2011 8:57

...tiez dufam, ze sa bude predavat v malom. Co sa tyka nimboveho oleja ako kozmetickeho alebo lekarnickeho produktu predpokladam, ze nebude obdahovat aflatoxiny. Bolo by to v rozpore s ucelom pouzivania takeho vyrobku. Je jasne, ze jeho pouzitie na potrek je rovnaka alchymia ako podobne ine bio prostriedky, ked postrekove latky miesame z kuchynskych ci kozmetickych vyrobkov. Vysledok takeho experimentovania je v lepsom pripade bez zmien na skodcu a rastlinu. Vcera som sa pytal na bio postreky na vosky. Existuju ine oleje neviem ci lanovy, ci borovicovy,...uz si nepamatam. Ich ucinok asi bude slaby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.64 (?), 14.5.2011 20:03

Repkovy olej ich kontaktom usmrcuje spolahlivo, nema rezidualnu ucinnost, zahubi len priamo zasiahnute vosky, preto treba dokladne postriekat celu rastlinu vratane rubov listov.

Pokial nezozeniete hotovy insekticidny koncentrat s repkovym olejom, mozete si ho pripravit zmiesanim 80 mL repkoveho oleja a 20 mL saponatu na umyvanie riadu (pokial mozno koncentrovany, ciry, bez roznych prisad na ochranu pokozky a podobne). Zmiesajte kvapaliny vo vhodnej flaske, uzavrite ju a dokladne niekolko minut pretrepavajte. Tento koncentrat potom rozriedte v 5 L vody, dokladne premiesajte a hned spotrebujte postrekom. Postrek vykonajte vecer, pri teplote pod 24°C a mimo priameho slnecneho svitu, postriekajte cele rastliny zo vsetkych stran vratane rubov listov, dokym postrek nebude stekat. Viditelne kolonie vosiek postriekajte obzvlast dosledne. Nacasujte postrek tak, aby minimalne 12 - 24 hodin po jeho vykonani neprsalo.

V pripade potreby opakujte po 7 - 14 dnoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 240.9 (?), 21.5.2021 22:30

NEEMAZAL Používam dlhší čas na jablone.

Mate niekto skúsenosť s použitím na slivky a čerešne?  

Raz som zabudol, a postriekal hrušku. Čast listov to popálilo - predpokladám, že v dôsledku fototoxicity. Na krabicke je uvedené aj varovanie, že na hrušky nepužívať. O ostatných ovocných stromoch sa nepíse nic. Uvedene su len jadroviny okrem hrušiek.

Preto sa radsej pýtam na skusenosti s čerečnami a slivkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika