Skleníky a povrchová úprava komaxitem



host - 80.111 (?)
21.2.2009 23:18

Tak jsem to vypátral.    Práškových barev (Komaxit) je asi 5 druhů. To znamená, že jsou určeny zvlášť pro exteriér a  zvlášť pro interiér. Liší se složením, odolností povětrnostním vlivům a UV záření. Jako vhodný typ práškové barvy pro skleník je polyesterová prášková barva (PES), která je určená především k použití v exteriéru pro vysokou odolnost proti UV záření a ostatním povětrnostním vlivům.  Vzhledem k drahotě klasických nátěrových barev jdu do toho. Decimetr čtvereční komaxitu stojí cca 2 Kč, navíc komaxit konstrukci ještě více vyztuží a odpadne pravidelné natírání a údržba. Jako odstín chci použit bílou lesklou.  Pokud někdo máte s tím nějaké zkušenosti, rád je uvítám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 80.111 (?), 21.2.2009 16:37, zobrazeno: 6505x

Dobrý den

Chtěl bych si nechat nakomaxitovat konstrukci svého žárově zinkovaného skleníku. Proto chci se zeptat, zda komaxit je dobrá volba. Plechové profily mají sílu 1 až 1,5 milimetrů. Předem díky za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 21.2.2009 17:37

To není dobrý nápad, i v průmyslové výrobě se jen velmi těžko řeší tento postup, protože přilnavost barvy k zinku je mizerná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.111 (?), 21.2.2009 19:20

Před desíti léty jsem si nechal nakomaxitovat konstrukci k parabolické anténě a komaxit na tom stále velmi dobře drží a anténa je podstatě jak nová.  Je umístěna venku, tak že je vystavena všem nepříznivým podmínkám. Jinak bych chtěl podotknout,  že konstrukce byla taky pozinkovaná. Já se pro tuto úpravu rozhodl  z toho důvodu, protože jsem viděl u jiných antén, že pozink příliš dlouho nevydrží a konstrukce začne za nějaký čas rezivět.
Proto bych chtěl tuto povrchovou úpravu aplikovat na skleník Limes hobby H 7/3 na který bych chtěl použit nerezové šrouby. (síla plechu 1 až 1,5 milimetrů) Tyto skleníky jsou sice "plechové", ale nejedná se o ten úplně tenký plech, jak je známe z některých marketů, kde má snad sílu i 0,5 milimetrů a u kterých se prohýbá střecha. Proto se ptám, kdo má, v tomto nějakou zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.111 (?), 21.2.2009 23:18

Tak jsem to vypátral.    Práškových barev (Komaxit) je asi 5 druhů. To znamená, že jsou určeny zvlášť pro exteriér a  zvlášť pro interiér. Liší se složením, odolností povětrnostním vlivům a UV záření. Jako vhodný typ práškové barvy pro skleník je polyesterová prášková barva (PES), která je určená především k použití v exteriéru pro vysokou odolnost proti UV záření a ostatním povětrnostním vlivům.  Vzhledem k drahotě klasických nátěrových barev jdu do toho. Decimetr čtvereční komaxitu stojí cca 2 Kč, navíc komaxit konstrukci ještě více vyztuží a odpadne pravidelné natírání a údržba. Jako odstín chci použit bílou lesklou.  Pokud někdo máte s tím nějaké zkušenosti, rád je uvítám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 22.2.2009 8:21

Že jste našel cenu barvy, ještě neznamená, že Vám to za ty peníze někdo udělá, přeji ať to vyjde a skleník Vás přežije.Mě vycházela cena nástřiku v ceně plechu 2m2 1700 Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika