Rekonstrukce skleniku



host - 6.15 (?) 
2.1.2011 13:24, zobrazeno: 11368x
Dobrý den, chtěl bych vyměnit stávající sklo na klasickem skleníku z T profilu 40 za polykarbonát. Nevím jakým způsobem jej připevnit z důvodu tepelné roztažnosti. Rozteč je 70 cm Děkuji za odpovědˇ Ladislav
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.82 (?), 3.1.2011 18:55

možností je několik, nejjednodušší by asi bylo použít silikonový tmel. Dále by šlo přišroubovat polykarbonát pomocí nerezových plíšků, kterými tabule přichytíte k profilům. Myslím si ale, že nejvýhodnější je zalepit profily silikonem. Bude to sice něco stát, obyčejná kartuše čirého silik. tmelu stojí cca 60 Kč a spotřebujete jich asi dost, ale vydrží to věky a dobře to těsní. Nezapomeňte ale konstrukci skleníku před lepením očistit natřít kvalitní barvou - Komaprim nebo Antirezin atp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 3.1.2011 21:02

Polykarbonátová deska má tepelnou roztažnost kolem 3 mm na metr v rozsahu běžných venkovních teplot. Při rozteči 70 cm to máte kolem 2 mm - s tím si nemusíte lámat hlavu, doporučuji rovněž silikon. Zvažte zvýšení počtu větracích oken, polykarbonátový skleník je výrazně teplejší než skleněný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.70 (?), 15.1.2011 14:10

Mám už čtvrtým rokem zasklený skleník polykarbonátem 10mm a neutrálním silikonem a původní starší pozinkovanou konstrukci natřenou komaprimem a objevily se tyto problémy. Vlivem roztažnosti se tabule (120 x 45 cm) uvolňují a to tak, že se doslova odtrhne barva od kovové konstrukce.Takže doporučuji použít silikon jako těsnění ale upevnění posílit nějakými příchytkami nebo nerezovými pásky (případně klempířský eloxovaný AL) a to poměrně hustě nebo po celém obvodu okna (já původně použil 3ks 20mm široké pásky na délce 120cm a to je hodně málo - tabule se značně uvolnily). Také silikon "zamáznutý" přes venkovní okraje polykarbonátu se vlivem sesuvu sněhu a roztažnosti odtrhává (přestože za sucha drží velice pevně).

Tak hodně zdaru při rekonstrukci

R.Pešat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 216.69 (?), 15.6.2013 15:01
Natřel jsem válečkem skla na skleníku bílou barvou na to určenou. Nikdy jsem ji ještě nepoužil (jen vápno) a po natření se mi zdá že propouští málo světla. Jaké máte zkušenosti s jejím použitím?
Je natřena boční strana situovaná na jih a střecha
Je natřena boční strana situovaná na jih a střecha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika