Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tento typ skleníku jsme měli doma a pěstovali jsme v něm veškerou zeleninu. Byla to lehká stavba a půvdně to mělo být určeno dokonce jen k sezonímu postavení a na zimu se to mělo zase rozložit. Pojmenováno to bylo jako skleník typu "JAPAN". V zahradnictví se vytvařeli i více lodní stavby s vytápění a zavedenou závlahou. V době minulé nic jiného nebylo (60.léta min. století). Musím však svědomitě říci, že stavbu prvního skleníku si nepamaujuji, ale pak jsem ho rozebíral, to mi bylo 15let- vydržel tedy 20 let. Následně jsme stavěli za rok úplně stejný a ten nám vydržel 25 let. Poctivě jsme ho napouštěli fermeží a pak natírali barvou... v průběhu let se na něj vůbec nesáhlo. U tohoto typu skleníku byly použity i speciální větrací okna, která byla vložena do vrchní části stavby. Ty vydrželi jen s natřením celých 45 let. Tyto skleníky měli velké tepelné ztráty a těsnost nebyla jejich doména. Různě se těsnli pryží ap. Dnešní moderní skleníky jsou určitě lepší a propracovanější. Použití moderních technologii a materiálů se odráží i v této oblasti. Jen se mi zdá strašně úsměvné poměr záruky na 10 max. 15 let verzus dřívější provedení, které vycházelo z nutnosti. Prosím je to jen můj názor a zkušenost.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika