Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravim,

Som velmi rad, ze ste tu spomenuli tento system, preto by som sa Vas rad spytal na moj vymysleny projekt, ze ci to ma realnu sancu fungovat.

Zaujimalo by ma ci niekto niekedy skusal kurit alebo aspon trosicku ohrievat sklenik vodou cerpajucu energiu zo zeme.

Chcel by som pod sklenikom vykopat do hlbky jeden meter, polozit tam plastove (alebo medene?) cierne trubky o priemere 10 cm, naplnene vodou.
Vyviest ich hore, zarovnat to zemou, a napojit ich na 2-3 sudy (cierne, 100 l) s vodou, ktore by stali pri severnej stene.

Sklenik by bol orientovany vychod-zapad, pozdlzne tak aby po dlzke presne strecha a stena bola osvetlena z juhu. Na severnej stene vo vnutri sklenika by bola reflexna vrstva aby odrazala svetlo dnu do sklenika, pri tej stene by stali tie sudy s vodou napojene na podzemnu spiralu s vodou.

Idea je, ze cez den v zime, by sudy akumulovali teplo a zaroven by mali prisun tepla aj zo zeme, kde tipujem by mohlo byt takych 8 stupnov celzia. To by mohlo pomoct udrzat tu vodu nad nulou aj v noci, kedze voda je slusny vodic tepla a tak by zo zeme mohla salat energia, ktora by vyzarovala do sklenika. Cize by som mohol vyhriat sklenik v noci na nejakych minimalne o 5 stupnov viac ako kedy som tam nemal tento system.

Izolacia sklenika je samozrejmost.

Mna by zaujimalo ci toto ma sancu aby fungovalo, ci som nieco fundamentalne nedomyslel. Pripominam, ze nebude tam ziadne cerpadlo na vodu, ktore by prehanalo vodu z trubiek v zemi a potom do sudov.

Prosim skuste sa vyjadrit kto ma uz nejake taketo skusenosti so sklenikom pripadne s tepelnym cerpadlom. A ci je realne ocakavat tych 5 stupnov.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika