skalka ve svahu



balla - (26) - 163.74 (?)
21.3.2009 19:39

Skalka sice ma vypadat jinak, ale musim podotknout, ze je velice pekna, vzdyt teprve zacina "zit",zda se mi, ze je nedavno vybudovana.Az zacne kvest tak bude vypadat zase jinak a verim tomu, ze pribudou i kameny a jine rostliny.Skalka se neustale meni a dodelava, stale se doplnuji nove rostliny a i kameny pribyvaji.V tom vidim "radost z prace"na tvorbe skalky.A co se tyka kvetin na skalce/druh zeminy/kazda sice ma jine naroky ale spravi se to tim, ze se ke kazde prida ten spravny substrat.Je to beh na dlouhou trat.Preji hodne uspechu v budovani a pestovani kvetinek na skalce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 40.161 (?), 10.9.2008 16:24

povedlo se vam to moc hezky, sice je skalka mensi nez si asi vetsina zucastnenych radcu myslela, ale casem ji treba rozsirite :=) aspon ja postupuju stejnou cestou zmenšování trávníku.

Jen nechápu proč jste nechali ten pruh trávy před sezením, jako průchod? Hezčí by bylo možná tu skalku propojit, a doplnit i na toto místo nějakou vysokou trávu, protože pak vám vznikne krásně chráněné posezení, nikdo na vás z ulice neuvidí.

vidím že máte Miscantusy v kamínkách - za tři roky z nich budete mít metrové kolo, takže jestli je nějaká oblast, kde je nechcete, tak raděj už teď vykopejte rýhu a dejte tam zábranu. Mě prorostly do levandulí... obkroužili okrasný javor, pohltili rozchodníky. Miscantus je najednou (po 3 letech)všude. Vědět to dřív, tak jsem nic v okruhu metr nesázela. Ale to posezení, když fouká vítr, a klásky trávy se vlní a šustí... jak u rybníka. moc pěkné.

Do skalky bych ještě přidala rozchodníky, ty jsou taky moc pěkné. A kosatce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Handula - (20) - 204.131 (?), 10.9.2008 16:36

No tak ted jste me urazil.  Jako kde že je skalka? 16 metrů je Vám málo?  Tak dobře, uznavam, ze z tehle fotky to moc videt nejde, tak jeste posilam nejake starsi, abyste videl, ze skalka opravdu je... 

dum4
dum4
dum5
dum5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.102 (?), 19.3.2009 13:34
Dobrý den. Skalka by měla vypdat trochu jinak, bez urážení. Čím víc kamenů tím lépe, to za prvé, a pak se musí dodržovat určité zásady při její tvorbě. Navršená kupa půdy a na vrcholu několik kamenů není vhodný podklad pro skalkové rostliny. také se mudí dbát na skladbu půdy. Jestli je zásaditá nebo kyselá a podle toho osazovat rostlinami. Zkuste se podívat na stránky " Skalničkář" tam nejdete rady a infomace nejen o tom, jak budovat, ale jak osazovat a čím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
balla - (26) - 163.74 (?), 21.3.2009 19:39

Skalka sice ma vypadat jinak, ale musim podotknout, ze je velice pekna, vzdyt teprve zacina "zit",zda se mi, ze je nedavno vybudovana.Az zacne kvest tak bude vypadat zase jinak a verim tomu, ze pribudou i kameny a jine rostliny.Skalka se neustale meni a dodelava, stale se doplnuji nove rostliny a i kameny pribyvaji.V tom vidim "radost z prace"na tvorbe skalky.A co se tyka kvetin na skalce/druh zeminy/kazda sice ma jine naroky ale spravi se to tim, ze se ke kazde prida ten spravny substrat.Je to beh na dlouhou trat.Preji hodne uspechu v budovani a pestovani kvetinek na skalce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Handula - (20) - 204.131 (?), 23.3.2009 15:31

To ja se vubec neurazim... je jasny, ze existuji hezci skalky. Ja jsem fakt jenom obycejnej amater, kterej toho moc neumi, ale bavi ho to..  Takze behem roku jsem toho spousty vyhodila, ruzne presazela, neco dosazela... Mozna to vypada dost chude, tohle je focene hned po zasazeni - ted to vypada uplne jinak, zkusim casem prihodit nejakou fotku, jak se to rozroslo. Nektery skalnicky jsou fakt plevel, hodne to prorůstá, kdybych tam dala vic roslin a vic kamenů, vsechno by to prorostlo do sebe a kameny by nebyly videt. Nevim no, chtěla bych ješte neco dosazet, ale ne nejak moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.15 (?), 15.4.2009 23:04

Mě se to líbí, taky hledám nějakou inspiraci jak začít se skalkama. Už jsem trochu začala, ale stejně dál hledám nějaké typy. Nechci skalku takouvou tu klasickou kde je velká spiusta kamenů a mezi nimi rostliny, spíše naopak, spousta různých trvalek a jen pro zpestření nějaké kameny a śi tak nejak jako vy. Až se vám to rozroste bude to super. Myslím si, že snad ošklivá skalka ani nemůže být!!! Hlavně se toho nebát, vždyť přesadit se může cokoliv. Tak mi taky držte pěsti ať se mi to podaří dát dokopy. :o)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Handula - (20) - 204.131 (?), 21.4.2009 13:40

jasně, že budu držet pěsti, až bude nějaký výsledek, hodte sem nejakou fotecku... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.1 (?), 6.5.2009 11:59

Hano,  na takto uměle vybudovaném kopci jedině skalka. Ta se tu přímo vybízí. Jak někdo může radit trávník? To by ještě více vynikl ten umělý násep.

Jestliže tam bude hodně kytek, tak to dá více práce. Ale malý domeček, malý pozemek. Tak určitě zvládnete pár m2. Lidi typu :chci hezkou zahradu, ale nechci na ni nic dělat, maximálně posekat, nemám nůžky a hlavně ať nepadá listí- ty naprosto miluju. Nenechte se od lenochů odradit. A ta geotextili vám taky pomůže a když budete volit i půdopokryvné rostliny tak za pár let stačí pár minut. A sekat trávu do kopečka taky nic moc. Maruš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Škůrek Miroslav - (30) - 40.193 (?), 31.5.2009 5:09

Přesně-ve svahu bude nádherná.Já se snažil z roviny udělat alespoň kousínek umělého svahu a myslím, že ta práce se vyplatila.Pokud máte fotku paní Hanko, dejte ji sem, ať vidíme, jak se Vaše okolí domečku změnilo, s pozdravem Mirek.

Umělý svah
Umělý svah
Bez názvu
Bez názvu
Před vybudováním
Před vybudováním
Větší skalka kousek od domu
Větší skalka kousek od domu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Handula - (20) - 204.131 (?), 3.6.2009 12:21

Jéé tak to je opravdu krása!!! to se vám opravdu moc povedlo  to je opravdicka skalka se vsim vsudy... hodne kamenu a kaminku a kyticek... No me skalka pomalu a jiste zarusta a kameny temer videt nejsou, takze ja od jara presazuju, obměnuju a spis kytky ubiram, aby byly videt kameny  Udelam nejake fotky, jen co bude trochu hezky..  Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika