Pnoucí růže - neznám jméno



host - 144.123 (?)
5.9.2009 8:45

Oprava Ruby Wedding ne Anniversary

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

janajana - (1) - 82.61 (?), 31.1.2008 13:23, zobrazeno: 8975x
Prosím o radu: Před lety jsem měla pnoucí růži, se kterou jsem byla nadmíru spokojená. Byla červená, měla drobnější květy v hustých chomáčích. Kvetla hodně a dlouho. Ale její největší přednost byla v tom, že jí neopádavaly okvětní lístky. Po odkvětu opadly celé květy. Bohužel jsem zapomněla její jméno. V katalogu Starkl jsem podle vyobrazení doufala, že jde o růži Heidelberg, objednala jsem si ji, ale nebyla to ona. Nevíte někdo, o jakou růži se mohlo jednat? Předem děkuji za odpověď. Jen tak na okraj - u Starkla jsem objednávala už mnohokrát nejrůznější rostliny - vždy byly kvalitní a došly v naprostém pořádku. Jen jednou jsem musela reklamovat - stačilo zavolat a nová rostlina mi došla okamžitě, ani jsem nemusela vracet tu uhynulou, věřili mi. Jana
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 4.9.2009 17:17

Opadávaní celých květů. Nevím, jestli sem ještě přijde paní Jana, ale našla jsem toto téma a zajímá mě. Mám růži, není popínavá, ale má podobnou zvláštnost, jakou popisuje paní Jana, a to opadávání celých květů.  U té své jsem to viděla poprvé. Dokonce jsem přemýšlela, jestli to není nějaká nemoc .  U růže je to ale velmi příjemné. Květy vydrží velmi dlouho na keři a při ostrém slunci vybledávají. Povšimněte si, že na třetíf otce je jeden květ a ten stále vydržel do kvetení dalšího (na fotce 2).  Původní růže vyrostla z mini růže, ta moje je první rok ze řízku, bude ještě vyšší než při prvním kvetení (obrázky) 40 cm. Nyní se chystá další kvetení a výška je 60cm. Chtělo by se zašpásovat, že se třeba dočkáme pnoucí, kterou hledala Jana .Ta původní už přes péči trpí skvrnitostí.  Takže prosím, pokud někdo poznáte růži na obr., ráda se dozvím její jméno. Pokud máte zkušenost s růžemi, jejichž květy dlouho vyrží, podělte se o zkušenosti.Díky D

neznámá
neznámá
neznámá
neznámá
neznámá
neznámá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.129 (?), 4.9.2009 18:55

ahoj Danny- myslím, že to je Big Purple,  neboli velká fialová. Ona je z počátku červená a potom fialoví. Další poz. znamení je zelený proužek na květu.Je to jedna z nejlepších růží., nádherně voní a kvete do mrazů. Teď na podzim má více květů na stvolu a jsou menší. Má poměrně odolnost proti skvrnitosti, silné stonky aje vzrůstná.  Kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.129 (?), 4.9.2009 19:01

Nevím-ted jsem na vážkách, píšeš, že byla mini. A má ten proužek na květu? Může být i bělavý. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 4.9.2009 21:53

Dobrý večer, Kájo, děkuju za napsání. Myslím, že to určitě Big Purple není, tato je maximálně (to ještě nevím) 60-70 cm vysoká, opravdu ani trošku nevoní. Barva tmavější červená. Se zmínkou o Big Purple jste mi udělala radost, protože jsem ji řešila ve vlákně Nahéma 17.7.2009. Nádherná, úchvatná, veliký miskovitý-plochý placatý květ. Já nevěděla a doposud nevím, jestli tam, kde jsem tu nádhernou viděla, roste Big Purple, to já jen tak hádala. Majitelka jméno netušila, mám jeden řízek. Paní Ella poslala fotku, za kterou jsem ještě nepoděkovala, barva odpovídá, ale nepoznám, jak je květ velký. Koupila jsem si ji pak kontejnerovanou v naději, že to bude tatáž, ale zatím je to malý chcípáček, kvetla dvěma květy (teď se chystá znovu), květy byly malé, to se zatím nedá nic dělat, než pořádně zakoření. Ta moje malá kontejnerovaná voněla překrásně. Tak až porostou ve formě řízek i koupená, budu moci srovnat. ještě mi bylo u té paní, která mi dala řízek, divné, že je ta růže taková sama ruka samá noha, vyčouhlá, od kezkého keře hodně daleko. Myslela jsem si, že je to stříháním a asi ano, nedávno jsem se byla podívat, majitelka tam nebyla, růže ostříhané tak na 10 cm, srdce plakalo.

Vrátím se k dnešní červené růži. Nevím, co je zelený proužek na květu, možná myslíte na poupatech. Poupata má hodně srandovní, to je vidět na první fotce. jednou na to přijdeme, zatím jí říkáme Karlíček, Kája (moje máma pojmenovávala všechny růže po členech rodiny a Kája je brácha), dnes už hravě zvládá všechny odrůdy originálními názvy, u kterých jména známe. Škoda, že tato růže má sklon ke skvrnitosti, řekla bych jinak, že je to hodně zajímavá růže.

Až se vrátí paní Lili, všichni se jistě hodně těšíme a pozdravujeme,  budu mít pro ni, pro Vás i pro ostatní jednu raritku (aspoň si myslím). ta se zatím jmenuje Rozárka..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.123 (?), 5.9.2009 8:42

Pripomina mi ruzi jmenem Ruby Aniversary.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.123 (?), 5.9.2009 8:45

Oprava Ruby Wedding ne Anniversary

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 5.9.2009 12:05

Dobrý den, děkuji za názor, je to pravděpodobné. Z obrázku na helpmefindu nepoznám, jak vypadá květ později, ty moje se rozvinou do typického tvaru - obr, - nedozvím se, jak je květ velký. Nevím, kde hledat další informace, ještě to moc neumím. Zajímavé je, že existuje i Ruby Wedding climber, to by pak mohla být zpráva pro paní Janu, původní tazatelku. Moc moc děkuji!!! Rubínová svatba.... D

detail
detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika