anglické růže - licence v ČR



Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?)
24.3.2009 16:36

No právě že u té kůlny bylo to místo, kde by měla růže jenom 4 hodiny sluníčka (protože by ji stínily staré jabloně dávno po době "expirace"), které zatím nemůžu vykopat. Ale dnes v tom strašném větru (brrrrrr) jsem elfinu zasadila tak, že bude pohledově za Eden rose 85 a snad jim to bude spolu slušet. Neuvidím na ni z nejběžnějšího sezení, ale neva. Čas ukáže a když tak ještě není všem dnům konec. zdraví Daniela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.130 (?), 22.3.2009 14:02

zdravím Danielo,

Kája to říká dobře. Elfe je bujná pnoucí (3m) velká růže, bude chtít oporu a slunečné místo, dobrou půdu a sama si poradí.  Možná by uvítala místo chráněné od severu, přece jenom je to žlutá růže a ty jsou průměrně mrazuvzdorné. Jak píšete čtyři hodiny slunečního svitu nejsou moc, je to hraniční množství slunečního svitu doporučované pro růže. Pokud nenajdete lepší místo bude to muset zvládnout. Když jsem jí prvně viděla u Pelcových v Sobotce, jak dokázala vyrůst za 3,5 měsíce z jednoho jediného očka, tak jsem z ní dostala trochu strach, že pro ní nenajdu místo. Z těch očkovanců pnoucích růží byla snad největší. Takže počítejte i s její vzrůstností. (Přihazuji foto, jak narostla od března do začátku července z jediného očka na podnoži)

p.s... ani já jsem neodolala těm liliím u L...

tříměsíční očkovanec Elfe
tříměsíční očkovanec Elfe
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.129 (?), 22.3.2009 19:01

zdravím paní Lili to jsem ráda, že máte kořist. Druhý den tam už nebylo nic- myslím lilie.Pokud jde o růže v.H.  - tak v O. taký výběr nebyl. Naštěstí, protože bych byla bez důchodu a sadila bych už i u sousedů.Spřáním "už ať je jaro" vás zdraví Kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.130 (?), 22.3.2009 21:50

Mluvíte mi Kájo z duše. Jarní nákupy rostlin každoročně ruinují moji peněženku., ale málo platné i když venku ještě padá sníh já už mám taky "zelené ručičky ".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 23.3.2009 18:27

Paní Lili i paní Kájo, děkuju za rady, jste skvělé. Obrázek je nádherný, už se strašně těším. Já na netu viděla jenom fotky se sochou a pak takovou jako kytici, jsem velice mile překvapena. Děkuju Tahle moje Elfe má puků strašně moc, nepočítala jsem. Ono je to tak, já mám místa na velké zahradě hodně, ale ubírám stále tatínkovi manžela půdu, aby to moc nepoznal , on je strará škola a na vesnici se muselo všechno upotřebit na jídlo... No a mám takovou svou koncepci, jak by ty moje milované kytičky měly jednou vypadat celkově a z různých úhlů pohledu, takže myslím na to, kam tu kterou zasadit. A teď bych potřebovala zrušit škaredou dřevěnou stavbu na rýče a dědův binec, protože tam bych na ni jednou krásně viděla a mohla se těšit (nejen její) krásou. Já vím, že mi s tímto problémem nepomůžete, ale držte palce, abych dědu přesvědčila... Letos poprvé mi pokvetou všechny nové kordessöhnky a meillandky a tahle tantauka a to bude štěstí na rozdávání. Ale říkám si, ať se děda moc nezlobí, kůlna zůstane já Elfince najdu nějaké pěkné a slunečné místečko dle rad jinde a pak si třeba psssst... udělám oblégra. Krásný večer a mějte se hezky Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 167.2 (?), 23.3.2009 18:40

Zdravím všechny růžařky a milovnice květin.Elfe už mám týden v zemi, koupila jsem ji hned Baumaxu, jak jsem se dověděla, že navážejí růže.

Obrázek mě potěšil, už se taky nemohu dočkat.Růže byla sice zavoskována, ale pěkně pučela.Měli tam ještě růžovou, ale o té jsem nikde nečetla, tak jsem ji tam nechala.Když já to mám do Hornbachu tak daleko, ale co je horší sama tam netrefím.Pěkný večer a konečně lepší počasí přeje Eva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 23.3.2009 18:46

Paní Evo, dobrý večer, to já dnes růžovou Elfe při studiu růží na netu viděla...  Mějte se hezky Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 24.3.2009 11:50

zdravím paní Danielu- pst ohledně děduly, ale já bych ji nasadila k té kůlně na sluneční stranu. Až vyroste, což by mělo bý t poměrně rychle, tak to tu kůlnu hezky zakryje.  Musím se rychle podívat na tu růžovou. Kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 24.3.2009 16:36

No právě že u té kůlny bylo to místo, kde by měla růže jenom 4 hodiny sluníčka (protože by ji stínily staré jabloně dávno po době "expirace"), které zatím nemůžu vykopat. Ale dnes v tom strašném větru (brrrrrr) jsem elfinu zasadila tak, že bude pohledově za Eden rose 85 a snad jim to bude spolu slušet. Neuvidím na ni z nejběžnějšího sezení, ale neva. Čas ukáže a když tak ještě není všem dnům konec. zdraví Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.239 (?), 26.3.2009 9:08

Když jsme u Elfe, mohli byste mi, prosím, někdo poradit, jak ji mám střihnout? Mám ji druhým rokem a nevím jak na ni. Jelikož je pnoucí, měla bych ji nechat bez střihu, ale má 2 velké - 3m šlahouny, které mají suché konce. Mám jí zastříhnout jenom suché konce nebo bych mohla střihnout o 1/3 délky? Co se pak stane?  Je zasazená u dvoumetrové kovové konstrukce. Myslíte, že bych ji mohla udržet střihem do 2 - 2,5 m délky a max. do 1m šířky. Nebo jí mám nechat volně růst? Elfe je nádherná, nerada bych jí střihem ublížila. Děkuji za radu a přeji brzký příchod jara. Lída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 89.58 (?), 26.3.2009 17:37

zdravím Lído,

klidně ji zakraťte jak říkáte. Ona obroste a zahustí. Dobré by myslím bylo ty nové zastřižené šlahouny trochu vyvázáním vyklonit.  Ne moc,  jen aby nešly kolmo do výšky,  dělaly by pak nahoře metlu. Elfe je ďáblík, volně růst bych ji rozhodně nenechávala. Trochu usměrnění jí neublíží . Taková pnoucí růže se dobře tvaruje v době vegetace, při odstřihování odkvetlých květů. Pěkně nad očkem, které napovídá ten správný směr, kam si přejeme, aby rostl další výhon.

P.S. Březen... za kamna vlezem!  Duben ...ještě tam budem!   Doufám že se   pranostiky mýlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika