Zanedbaná vinná réva



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?) 
25.2.2014 8:02

Celé to asi suché nebude. wink Pokud si nejste jistá postupujte od konců. Pokud je to na řezu alespoň trochu do zelena, tak je to živé. Vidím tam opravdu hromadu prutů, které předpokládám nejsou všechny loňské letorosty. Ty vykuřte jako první(loňské se světlejším dřevem na povrchu) zatím ponechat. Řez na očko u kmene. Až toto budete mít hotové pořiďte nové fotky. Co nejvetší se sem vlezou a pkud možno čelní náhled. Pokud by bylo možné za to dát nějaké světlé pozadí(folie apod.) bylo by fajn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 184.23 (?), 1.3.2014 9:09

Dobrý den, odstranila jsem vše suché a nechala jen to,  kde na konci byl nějaký živý letorost. Na červeném vínu jsem nenašla cedulku s odrůdou. Je vysazen uprostřed a tažně jsou vedeny na obě strany a na konci konstrukce je opět zatáčeli a vedli opačným směrem - proto je to takové propletené.

Červené
Červené
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.23 (?), 1.3.2014 9:12

další foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.23 (?), 1.3.2014 9:17

A toto je foto bílé vinné révy, kde jsem našla cedulku Burgundské bílé. Jsou tam dva kmeny, tažně nejsou proplétané, vedeny rovně. Konstrukce - dráty jsou od třiceti centrimetrů pravidelně po asi 30 cm až po výšku cca 180 cm. Odstranila jsem všechno suché, zdálo se mi po suché celé, ale bála jsem se odstřihnout úplně všechno, abych ho nezničila...

Pokud se najde nějaká dobrá duše, co mi pomůže a poradí, budu moc ráda :)

Burgundské bílé
Burgundské bílé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika