Škůdce? Co to je?



zahradi - (6) - 145.44 (?) 
29.8.2010 9:46, zobrazeno: 4379x

Dobrý den, objevila se mi na listech jakási změna struktury. Při bližším zkoumání jsem objevil na spodní straně listu kolonii tmavě šedých malých "jiker" a na jiném listě kolonii se hýbajících se tenkých červičků, či jak to nazvat. Umíte to prosím někdo pojmenovat a poradit jak na ně, resp. aby se to vůbec neobjevilo?

list
list
list další
list další
háďátka - červíčci
háďátka - červíčci
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 11.9.2010 8:51

tyto zmeny struktury tu nekdo oznacil za moznou pritomnost herbicidu, ktere se siri vzduchem napr.pri postriku herbicidu v obilninach, pokud to neni z herbicidu, je mozne, ze to je virova choroba, ktera se samozrejme neda lecit a rostlin se musi odstranit, s tema skudci Vam musi pomoci nekdo jiny... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zahradi - (6) - 145.44 (?), 11.9.2010 9:22

Díky. Přečetl jsem diskusi o roncetu a herbicidech. Nevím, nevím. Já mám tu změnu struktury listů pouze tam, kde jsou ta háďátka, tzn. že s tím mají asi přímou spojitost. Mám, viz.foto, zasaženu vždy jen část listu. Leda že by ty potvůrky číhali v záloze a napadali pouze nemocné listy .  Uvidíme, třeba to někdo zná přímo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.139 (?), 12.9.2010 23:54

Dobrý deň!

Podobné problémy ako na prostrednej fotke som mal tiež-najmä na mladých výhonkoch a u rôznych odrôd v rôznych častiach záhradky. Z toho je možné usúdiť, že neide o žiadnu virózu (roncet apod.). Za plotom majú družstevníci kukuricu, ale 5 mesiacov nestriekali. Striekal som akurát listové hnojivo Harmavit a na obale výrobca píše, že obsahuje stimulátory rastu. Takže konečne asi ťaháme mačku za chvost! Na budúci rok budem striekať namiesto Harmavitom radšej Wuxalom.    Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika