Roubování na místě



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?)
8.2.2016 10:38

Pokud hlava vostrogu je hned vedle a neostříhané výhony jdou až k předmětné hlavě, máte jedinečnou možnost využít metody přikájení. To roubování do rozštěpu, V nebo omega řezem však bude vzhlednější a především blíže kořenovému krčku.

Jak by jste si představoval to! očkování na bdící očko"?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 8.2.2016 10:29, zobrazeno: 4205x

Dobrý den všem.

Mám dotaz k roubování, či očkování. Mám zasazenou So4 na stanoviští. Loni už tam vyrostl výhon do 2 metrů, bo jsem neměl čas tím něco dělat. Letos bych ji rád narouboval Vostorgem, který roste vedle.

A teď dotazy

  1. nemám žádný rouby, chci vzít přímo materiál z vedlejšího keře. Je to možné?
  2. Jaký je nejvhodnější termín/počasí.
  3. Lépe roubovat, nebo očkovat?

Podotýkám, že jsem nic podobného nikdy nedělal.

Děkuji za jakoukoli poradu.

S pozdravem GB.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 8.2.2016 10:38

Pokud hlava vostrogu je hned vedle a neostříhané výhony jdou až k předmětné hlavě, máte jedinečnou možnost využít metody přikájení. To roubování do rozštěpu, V nebo omega řezem však bude vzhlednější a především blíže kořenovému krčku.

Jak by jste si představoval to! očkování na bdící očko"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 8.2.2016 12:26

No a založte si dobře nějaký roub na ev. "opravné roubování" za zelena. To očkování je možné, obyčejně se tak ale zušlechťují starší, pro Vás neperspektivní odrůdy. Dělalo by se v době rašení mízy, rouby odebranými teď. A úspěšnost je docela solidní. Tohle uměl a umí třeba Paľo. Tedy nevím jak komu, ale mě to vycházelo lépe než roubování do rozštěpu. Je tu na fóru téma Očkovat nebo roubovat, Preočkovanie vinnej révy - a tam je toho na přečtení i na koukání... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika