Réva do skleníku řez vertiko



host - 117.3 (?) 
19.8.2013 16:32, zobrazeno: 13407x

Jaká réva prosím by byla vhodná do skleníku 4,5 x 3m výška 180 cm pro řez vertiko. Ve skleníku již pěstuji Kodrjanku a BV47-1-6. Uvažuji pěstovat jen révu, protože máme na zahradě výskyt krtonožek a většina úrody je zničena dříve, než vyroste do konzumní velikosti. Dáda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 6.12.2013 14:18

Máte někdo ve skleníku odrůdu Regina (Afuz-ali)? Já ji mám tady na jihu JM venku a moc se mi líbí, rodí ale její jižní původ se letos s krátkým létem moc nevyrovnal. Zvažuji co do skleníku a právě Regina oproti např. Matilde neroste tak bujně, Matilde je navíc hodně napadána chorobami a navíc skoro nedozrála, podobně jako AT-6-3-SK. Další pěkné odrůdy jako Arkadia nebo Kodrjanka mi rodí krásně venku, tzn. že do skleníku bych chtěl něco "extra pěkného". Zatím jen mlsně hledím na obrázky "prstíků".wink





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 12.56 (?), 6.12.2013 19:15

Já mám již několik let ve skleníku odrůdu Preobraženie a jsem moc spokojený. Je to pěkná odrůda a navíc jsem ji ve skleníku kromě Sulky nestříkal a stále odolávala padlí i plísni. Letos jsme sklízeli v srpnu a ze zálistků od konce října, do poloviny listopadu druhou sklizeň. Ta druhá sklizeň byl jen takový pokus na 2 hroznech zda dozrají.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.12.2013 23:26

Pevně doufám že se stanu novým majitelem této odrůdy, ale zároveň  předpokládám že se jí u mne bude dařit i venku. Jak bujný má Preobraženie růst?

Co se názvů odrůd na snímcích týče tak zleva je to Мanicure Finger, Kenetta Biutiful Finger, Fairy Fingers a pod nimi Banan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 19.196 (?), 7.12.2013 6:14

Preobraženie u nás roste asi tak bujně, jako Augustin nebo Nero, které jsou u vnější stěny skleníku. Ve skleníku má vliv na růst i zemina, která je tam nejkvalitnější a nejlépe hnojená z celé zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
falcao9 - (3) - 73.28 (?), 11.1.2014 13:40

tieto odrody su nadherne bude sa im darit aj unas a daju sa vobec niekde zohnat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.165 (?), 6.12.2013 20:34

Mirku, copak je to za odrůdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.143 (?), 10.1.2014 20:23

Do skleníku jsou výborné naše odrůdy Pola a Vitra.  Nepatří sice mezi interspecifické, ale díky ranosti a podmínkám ve skleníku se dají pěstovat i bez postřiků.  U peronospory stačí, když nebudete stříkat vodu na list. Pozor na letorosty, které vyrůstají z oken! 

Oidium nebývá v nevinařských oblastech problém, pokud se začne pravidelně objevovat, tak úplně stačí 1 - 2 postřiky.  Zejména Pola je velmí raná a padlí jednoduše uroste.  Ve skleníku jsem vyzkoušlel desítky odrůd, nejlepší asi byla klasická odrůda holandských zahradníků Royal modrý.  Ten je ovšem pozdní, takže je nutné přidat 1 - 2 postřiky proti padlí.

Na vertiko je zvláště vhodná Pola, která je velmi plodná. Na druhou stranu to vyžaduje důslednou redukci hroznů,  jinak keře přetěžujeme a hrozny nejsou dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika