Odrůda " Izabella B "



Stránky: 1,  2   
host 
29.3.2005 23:10, zobrazeno: 39372x
Přeji všem krásný den. Máte někdo informace o odrůdě Izabella B ?
Dostal jsem sazenici a nikde nemohu sehnat informace. Jedná se o italskou sortu, ale víc nevím.
Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 17.5.2005 14:38
Někde jsem četl,že Isabella je spíše moštová odrůda,vhodná k pěst.jako stolní.Bobule spíše menší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512), 10.6.2005 11:25
Isabella je přímoplodý hybrid stejně jako Baco nebo Othello - víno z těchto odrůd je ve větším množství škodlivé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.34 (?), 14.10.2006 18:45

Vážení,

Isabella bianca je odrůda stolního vína, je to bybrid registrovaný v Itálii, vyšlechtěný ve Výzkumném ústavu vinařském se sídlem v severoitalském městě Conegliano Veneto (Benátsko).

Sazenice této odrůdy byly poprvé ve větším množství v tržní síti v ČR v roce 2005, kdy jsem jí koupil v OBI. Již letos měla první hrozen s velkými kulatými bobulemi světlé zelenožluté barvy, chuť jemná příjemně ovocná.

Tato odrůda je výsledkem moderního italského šlechtění, roubuje se na podnož Kober 5 BB a dá se pěstovat i v našich okrajových podmínkách,        je to středně ranná odrůda, dozrává koncem srpna až v první polovině září, proti mrazu a houbovým chorobám je středně odolná, roste spíše bujně,   což odpovídá uvedené podnoži, réví vyzrává dobře.

V žádném případě není škodlivá !!!, jak někdo napsal. Je to velmi dobré stolní víno, které se dá pěstovat s úspěchem i v ČR.

Ing. Michal Pátek,  e-mail:  michal.patek@agropol.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.146 (?), 17.10.2006 15:14
Pan Čížek (predošlý príspevok) iste myslel modrú Izabelu, ktorá patrí do skupiny priamoplodiacich hybridov, nie taliansku odrodu Izabela bianca.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.67 (?), 19.10.2006 12:47
Právě ze Slovenska znám i odrůdu Isabela bílá, která je přímoplodý hybrid. Jak se zdá, má i svoji jmenovkyni (stejně jako Viktoria, Uran, Neptun, Mars, Regina....)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.9 (?), 25.1.2007 13:44
Marně hledám nějaké informace o rezistentu "Isabele" ,kterou mám doma na zahradě po svém dědovi.
Hrozny jsou malé,bobule větší ,barva tmavě růžová až fialová,hrozen hodně sprchává.Víno je hodně aromatické.Roste na zahradě minimálně 30-35 let.
Děda říkal,že je to Isabela,ale neví  kdy,kdo a odkud se tu vzala.
Poradíte někdo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512), 27.1.2007 9:15

Isabella růžová  je z rodiny "Isabela" pocházející ze Severní Ameriky.  Do šedesátých let byla dosti rozšířena na Ukrajině a v Moldávii, kde je označována také jako Isabella červená či Lidia. Odrůda byla vyselektována ze semenáčků V. labrusca. V současné době se pěstuje jen zřídka.

P.S.: Máte-li ji k dispozici, dejte mi prosím vědět na 605 154 914 

I.růžová
I.růžová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 27.1.2007 10:02
Děkujeme za informaci.
Podle fotografie je to ona.
Úroda v roce 2006 byla cca 20 kg. Jak jsem psal, hodně sprchává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 16.10.2009 22:26

Chtel bych se pripojit k teto diskuzi - na zahrade u rodicu mame uz cca 25 let nejspis tuto odrudu (bile) ale nejsem si tim prave jisty - hrozny jsou mensi, bobule cca okolo jednoho cm, hrozny jsou kompaktni - mezi bobulemi nejsou takrka mezery - dozrava v druhe polovine zari - jeste ted neco sem tam utrhneme.  Chut - kvuli chuti bych ji prave rad i jak k sobe na zahradu - uzasna jemna ovocna - jakoby kombinace kiwi a jahod.

Je to isabela bianco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika