Odrůda Attika - neplodí, zasychají listy



host - 6.15 (?) 
7.9.2012 15:20, zobrazeno: 7972x

Naše modrá odrůda vinné révy - stáří 6 let - stále neplodí a poslední roky v srpnu se na listech objeví fialové skvrny a listy usychají. Pátral jsem na internetu, ale pokud jsou k příspěvkům připojeny obrázky, nic neodpovídá vzhledu naší révy. Už jsem se rozhodl révu vykopat, ale chci ještě zkusit požádat někoho znalého v této poradně o radu jaká to může být choroba a jak ji léčit. Děkuji a přidávám obrázek ze 7. září.

Choroba révy vinné - ATTIKA modrá resistentní
Choroba révy vinné - ATTIKA modrá resistentní
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 192.220 (?), 7.9.2012 16:01

Zasychání bude obranou reakcí na plíseň révovou. Barvení listů v srpnu souvisí spíše s podzimním dozráváním, snad i mírný deficit hořčíku. Proč Vám neplodí těžko říct. Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.9.2012 16:54

Takové listy, a ještě horší, mám mmj. na červené chrupce, přesto plodí.

Pokud u mne réva neplodí (nekvete) třetím, max. čtvrtým rokem tak jde do kontejneru, žádné "sraní" s ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 7.9.2012 22:41

Položme otázku, zda ta réva kvete (obvykle červen). Pokud ano, zda má v květech prašníky (samčí část květu s pylem)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 8.9.2012 10:51

Ty fialové skvrny na listech značí málo hořčíku, pohnojte na podzim hořkou solí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.73 (?), 9.9.2012 12:53

A co takhle keř místo vykopání na jaře přeroubovat na jinou odrůdu. Pokud se přiroubovaná očka uchytí, další rok už může keř mít pěknou úrodu. Je škoda vykopávat vzrostlý keř a pak čekat dalších x let, než začne plodit nově vysazená sazenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika