Je to nemoc, nebo nedostatek neceho



Děda Hary - (21) - 99.41 (?)
24.6.2009 22:06
Nechci vinařům kecat do řemesla ale mi se to jeví jako červená spála, je to houbová choroba která nakonec zničí všechny listy i plody.Mi už se letos objevila, postříkal jsem hatrickem a je pryč.Jenomže tento přípravek se přestal vyrábět, tak si najděte adekvátní náhradu za něj a vyzkoušejte.Letos jsou podmínky, kdy nám asi všechno bez postřiku zhnije.Hodně zdaru Děda Hary!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 14.6.2009 19:30, zobrazeno: 19674x

Toto mi delaji listy Regentu. Odruda o par metru dal nema nejmensi problem. Co to je?

Dekuji,

Martin

Regent
Regent
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 14.6.2009 20:31

Nedostatek draslíku. Réva vyžaduje dostatek draslíku. Dobrý účinek dosáhnete hnojením na list. Z dlouhodobého hlediska je dobré zapravit granulované hnojivo do půdy. Používejte bez chloru (síran draselný, reformkali,...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 14.6.2009 21:51

Diky!!! Hned jim jdu nasypat hnojivo kde je nejvic drasliku ;-)

K otazce hnojeni, do teto doby jsem byl zvykly kupovat hnojiva 'uzivatelsky nenarocna', ruzne krystalony, cererit, hnojivo pro XYZ, atd. Pomalu zacinam zjistovat, ze rozlozeni N-P-K neni vsude uplne idealni. Jak to delaji 'poloprofesionalove'?   Mam nakoupit komponenty (napr. horkou sul) a hnojit podle toho co chci dosahnout (na jare rust, na podzim dozrani drevin, atd), nebo spoustu hnojiv pro ruzne ucely?

Take mi prijde, ze pro efektivni hnojeni to je docela draha sranda, takovy krystalon zmizi ihned a stoji tusim 70 Kc. Pokud bych mel hnojit svou zahradku poctive, bude me to stat desetitisice (ne ze bych na to nemel, ale... milionar je milionarem hlavne proto, ze neutraci).

Kde koupit pripadne levne hnojiva? Stimulatory rustu?

Jak hnojit vhodne celorocne revu, aby dobre rostla a plodila? Mam jen par odrud u domku, nic velkeho - strikat hnojivo na list nelze, je to u steny a tu nechci znicit. Jeste mne napadlo, pry hodne drasliku obsahuje popel ze dreva. Toho mam vic nez dost, je vhodne to nasypat k reve?

Dekuji,

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 233.164 (?), 15.6.2009 7:29

Pane Martine, dřevěný popel je výtečné a velmi cenné hnojivo, jehož použití má svá pravidla, která je třeba dodržovat. Nejdůležitější jeho součásti jsou  vápník, draslík, fosfor a hořčík. Dřevěný popel nepatří pouze ke kyselinomilným rostlinám, což réva není.  Na ireceptar.cz - hned na úvodní stránce je článek "Dřevěný popel jako hnojivo". Je tam uvedeno i množství dřevěného popela na plochu a další pravidla pro jeho použití. Ať se Vaší révě daří 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 15.6.2009 8:26

Dekuji. Jenom pro upresneni, pochopil jsem to nakonec tak, ze POPEL NE na kyselinomilne, na revu tedy ANO. Cestina je zapeklity jazyk.

Ke kyselinomilným rostlinám dřevěný popel nepatří, neboť obsahuje hodně vápníku. Zvláště rododendrony a azalky jsou na zvýšení hodnoty pH půdy velmi citlivé a podobné přilepšení by jim rozhodně neprospělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.148 (?), 24.6.2009 21:45

Pohnojil jsem popelem azalky - povyskočily. Dávám ho s úspěchem i k jahodám a ostružinám.  Popel obsahuje hodně draslíku v uhličitanové formě a zřejmě vápník v něm obsažený nemá tak zásaditý charakter jak by se očekávalo. Pro jahody jsem popel doplňoval fosforem a dusíkem. Jistě obsahuje i potřebné stopové prvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 24.6.2009 20:59

Ohledně poměru NPK jsou směsné nevhodné. Lépe je to namíchat a dávat dle potřeby a kdy chci (PK klidně na podzim, N zásadně na jaře a lépe ve dvou dávkách). Ideální poměr NPK je 1 : 1,5 : 3.

Kristalon doporučuji koupit celý pytel 25kg, vychází to cca 45 až 50,-Kč a seženete s vysokým obsahem K, který se v malém nedělá. Ten pytel Vám vydrží na dlouhá léta a nic se mu nestane. Budete ho aplikovat na list, manželce na zalévání okrasných květin, atd. Malé balení jsou drahé a nemají ani takové koncentrace.

Popel má vysoký poměr C: N, takže je potřeba přidávat dusík, jinak eliminujete veškerý mikrobiologický život v půdě.

Tak ve stručnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 27.6.2009 14:53

Nejsem proti michani vlastni smesi, urcite se rad neco naucim - i kdyz popravde uz lituju rostlinky - pamatuji se, jak jsem pred par lety po zalozeni zahradky aplikoval spatne hnojivo, apod (byl jsem nadseny ze startu a daval jej i na podzim, nebo k nove zasazenym... jaka hloupost). Popravde receno, vetsina takovych omylu ale vychazi z rad v ruznych hobbymarketech.

Idealne bych potreboval strucny navod: "kupte pytel tohoto, tohoto a tohoto. Na jare udelejte smes 1kg: 1,5kg : 3kg, dejte do sudu X litru, zalejte, potom X l/m^2 na list,..." apod. Verim, ze takovy navod pouzije spousta panelakovych lidi, kteri se prestehovali nekam na periferii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Děda Hary - (21) - 99.41 (?), 24.6.2009 22:06
Nechci vinařům kecat do řemesla ale mi se to jeví jako červená spála, je to houbová choroba která nakonec zničí všechny listy i plody.Mi už se letos objevila, postříkal jsem hatrickem a je pryč.Jenomže tento přípravek se přestal vyrábět, tak si najděte adekvátní náhradu za něj a vyzkoušejte.Letos jsou podmínky, kdy nám asi všechno bez postřiku zhnije.Hodně zdaru Děda Hary!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 25.6.2009 21:15
nene, červená spále je něco úplně jiného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika