Jaká to je odrůda?



Sfigi - (18) - 208.25 (?)
12.8.2008 21:57

Thomas - ahoj. Jestli ten vzorek Bago, tak ho musíme porovnat s tím dalším údajným Bagem, však víš. Ale mám dojem, že to tvoje se už vybarvuje na rozdíl od toho druhého. Zítra to druhé možná omrknu a dám vědět. Snad by stálo za to dát ty tvoje fotky do téma o Bagu jako další vzorek údajného Baga...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Thomas - (7) - 21.2 (?), 4.8.2008 11:37, zobrazeno: 14455x
Mám na zahradě již zhruba sedmým rokem tři hlavy bílého vína, a dosud nevím, jaká to je odrůda. Můžete mi prosím někdo poradit o jaký druh se jedná? Příp. prosím o další informace. Děkuji.
Střapec vína
Střapec vína
Líc listu
Líc listu
Rub listu
Rub listu
Sřapec vína 2
Sřapec vína 2
Tažení vína
Tažení vína
Tažení vína 2
Tažení vína 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pajja - (24) - 168.167 (?), 6.8.2008 8:00

Připojím se se svým dotazem... V mém případě je to modrá, spíše stolní odrůda výrazně muškátové chuti, chová se jako barvířka. Bobule mají velká, tmavě hnědá semena.  Při přezrátí jsou bobule tak sladké, že se muškátová chuť ztrácí. V mých podmínkách (polabí, jílovitá půda) dozrává nejdříve v polovině října. Včera, 5/8, se první bobule zbarvila do modra. Dřevo roste málo a i letité výhony jsou poměrně slabé, celkem snadno se množí řízkováním. Na zahradě mi tato odrůda roste minimálně 20-30 roků. Je to pravokořenná rostlina, zatím odolná vůči všem chorobám i mrazu. Letos jsem poprvé stříkal měďnatým přípravkem (zbyl mi v postřikovači), proto ty světlé kapky na některých listech. Listy jsou tvrdé, kožovité, mají matný povrch.

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.58 (?), 8.8.2008 20:54

Prim (Palatina).Podle fotek to tak vypadá.Pokud chut' je je jemně muškátová. Dužnina mírně chrupkavá.Bobule atraktivně zlatožlutě vybarvená.Slupka pevná a tuhá.Bobule poměrně pevně přirůstá ke stopce.Zraje začátkem září. Může to být prim. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 11.8.2008 21:42

Takových odrůd bylo ve šlechtitelských ústavech vyšlechtěno mnoho, některé se rozšířily více, jiné méně. Prim by to mohl být, obvykle mívý o hodně větší hrozny, z neosluněné strany zelené. Myslím ale, že je to i jedno, ne?

Ta druhá odrůda je z rodu Labrusca, nezáleží na odrůdě, všechny jsou stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Thomas - (7) - 21.2 (?), 11.8.2008 21:56
host, jgeneral - Díky. Kuličky jsou tak střední. Jedno to je, halvně že je dobré chuťově, chtěl jsem spíš vědět co je zač :-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 12.8.2008 7:19

jgeneral... díky. Že pochází ze skupiny Labrusco jsem sice tušil, ale přesto by mě zajímala konkrétní odrůda. Spousta lidí ode mě chce sazenice a zajímá se o jméno.

Chci zkusit naroubovat na tuto podnož jiné odrůdy... myslíte že to má smysl, že je odolnost vůči révokazu dostatečná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 12.8.2008 9:10

v chuti a vůni není žádná liščina, žádné jahody... pokud by se jednalo o první křížence s V. Labr., mělo by to tam být, nebo ne?  A pozdější kříženci mají odolnost vůči révokazu malou (?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Thomas - (7) - 21.2 (?), 12.8.2008 10:35
Kolem druhého plotu zahrady jsem před čtyčmi roky zasadil červené víno od známého z Jižní Moravy. Bago by to být nemělo. Kuličky jsou malé, touto dobou již červenají, ale ještě jsou kyselé. Dozrává koncem srpna. Můžete mi prosím určit i název této odrůdy?
List - líc
List - líc
List - rub
List - rub
Střapec vína
Střapec vína
Střapec vína 2
Střapec vína 2
Červené kuličky (foceno MT)
Červené kuličky (foceno MT)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 12.8.2008 11:05

No, já bych řekl, že to Bago bude.

Co se týče slupiny Labrusca, odolnost je tam dobrá, i vůči révokazu. Netroufám si ale říct, co to je za odrůdu. Může to být Othello, aj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Sfigi - (18) - 208.25 (?), 12.8.2008 21:57

Thomas - ahoj. Jestli ten vzorek Bago, tak ho musíme porovnat s tím dalším údajným Bagem, však víš. Ale mám dojem, že to tvoje se už vybarvuje na rozdíl od toho druhého. Zítra to druhé možná omrknu a dám vědět. Snad by stálo za to dát ty tvoje fotky do téma o Bagu jako další vzorek údajného Baga...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika