jak ostříhat révu - pěstování u kůlu



host - 48.26 (?)
2.3.2008 18:23

Dobrý den, mám podél jižní stěny domu vysázeno 10 pravokořených sazenic Modrého Portugalu a pro co nejlepší využití místa (stěna do výšky 2m) se mi zamlouvá dvouetážové vedení popsané zde: www.vinarstvibukovsky.cz/pestovani/soubory/fviceetazguyot.gif

Potřeboval bych vědět jak pokračovat s řezem, když jsem teď ve stadiu základního kmínku (sázeno jaro 2006) a rostiny jsou asi 120 cm od sebe. Letos nechat dva vrchní výhony, ostatní očka na kmínku zaštípat, během sezony (?) je ohnout vodorovně - příští rok z nich porostou plodonosné výhony a z kmínku uprostřed opět nechám 2 hlavní pro další rok a ty první v zimě po odplození ustřihnu a ohnu ty nové? (takhle si to zatím představuji - mohlo by to tak být?)

Děkuji za odpovědˇ a omlouvám se za amatérský popis.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 139.102 (?), 21.2.2008 17:42, zobrazeno: 11769x

Prosím o radu, jak pokračovat v pěstování révy. Mám sazenici letos druhým rokem, přibližně 80 cm vysokou, silnou možná jako tužka. Na zahrádce mám málo místa a slyšela jsem, že révu lze pěstovat i u kůlu - čímž by mi odpadla starost s výrobu a umístěním pergoly.

Poraďte mi prosím, jak mám řezat a pěstovat - popř. kde najdu tyto informace. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.35 (?), 24.2.2008 19:09

Dá se pěstovat způsobem VERTIKO. Kupte si brožůru od Viléma Krause, Pěstujeme révu vinnou. Mají ji v každém OBI atd. na těch otočných stojanech. Cca za 100,- Kč. Je sice stručná, ale jsou tam zásadní informace. Doporučuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.152 (?), 25.2.2008 11:18

Systémy vedení revy jsou ve stručnosti (včetně Vertika) popsány na
http://www.vinarstvibukovsky.cz/pestovani/vedeni_most.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.26 (?), 2.3.2008 18:23

Dobrý den, mám podél jižní stěny domu vysázeno 10 pravokořených sazenic Modrého Portugalu a pro co nejlepší využití místa (stěna do výšky 2m) se mi zamlouvá dvouetážové vedení popsané zde: www.vinarstvibukovsky.cz/pestovani/soubory/fviceetazguyot.gif

Potřeboval bych vědět jak pokračovat s řezem, když jsem teď ve stadiu základního kmínku (sázeno jaro 2006) a rostiny jsou asi 120 cm od sebe. Letos nechat dva vrchní výhony, ostatní očka na kmínku zaštípat, během sezony (?) je ohnout vodorovně - příští rok z nich porostou plodonosné výhony a z kmínku uprostřed opět nechám 2 hlavní pro další rok a ty první v zimě po odplození ustřihnu a ohnu ty nové? (takhle si to zatím představuji - mohlo by to tak být?)

Děkuji za odpovědˇ a omlouvám se za amatérský popis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika