Dravý roztoč typhlodromus pyri



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?) 
21.2.2017 10:04, zobrazeno: 7045x

Zdravím vinaři, máte někdo zkušenosti s dravým roztočem typhlodromus pyri?

Aplikoval jsem ho v prosinci, koukal jsem přes lupu, ale žádné 0,6mm velké potvůrky zatím nenacházím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.131 (?), 21.2.2017 11:37

Roztoči pochopitelně zimují, takže je neuvidíte, až s nástupem plného jara.

Pokud je teda nezlikvidujete nějakým nevhodným chemickým prostředkem.

Pro úplnost uvádím, že roztoče není třeba aplikovat a hlavně za drahé peníze nakupovat, jsou totiž všude, kde neřádí tvrdá chemie.

Vaši místní roztoči jsou úplně zadarmo a není třeba dávat vydělat EKO - BIO firmám. Jen se k místním predátorům musíte vhodně chovat a používat neškodné postřiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.84 (?), 22.2.2017 3:29
A máte s tímto roztočem někdo vůbec zkušenosti? Myslím to tak, že po jeho aplikaci jste pozorovali výrazný úbytek škůdců? Díky za reakce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?), 22.2.2017 11:04

Já jsem ho vysazoval v prosinci 2014. Předloňská sezóna efket žádný, vloni snad ano. Uvidím letos. Chce to čas. Obě sezóny jsem jednou použil Sanmite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.42 (?), 25.2.2017 14:44

Nemôžem súhlasiť s tvrdením že dravé roztoče sa vyskytujú prirodzene všade. Prečo som mal potom problém s akarinózou? Bolo to síce na kôstkovinách, ale nepoužíval som žiadnu chémiu. Problém bol až tak veľký, že sa nedalo predlžovať kostrové konáre. Nasledujúci rok som nasadil Typhlodromus pyri (asi pred 4 rokmi). Po oteplení v marci som tiež sledoval s lupou, či uvidím tie potvorky, a nič. Moje obavy sa rozplynuli v lete, keď narástli krásne letorasty bez poškodenia. Odvtedy všetko ok. Na viniči priamu skúsenosť nemám, ale bude to podobne. Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.131 (?), 25.2.2017 21:28

Souhlasit nemusíte. Naštěstí je to roztočům jedno a opravdu jsou všude.

Přemnožení roztočů u peckovin je běžná věc a vyskytuje se i  porostech zcela bez chemické ochrany.

U révy to funguje trochu jinak, opravdu stačí dodržovat metodiky a kadeřavosti se zbavíte. O plstnatosti to však neplatí a nepomůže vám ani kupovaný superroztoč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.84 (?), 27.2.2017 19:40
Myslím, že to chce dát tomu více času. Ideálně půlku sadu pořešit plstěnými pásky a druhou standardními postřiky a za dva tři roky vyvodit závěr. Mimochodem čím teď stříkat stromky? Tře ba i proti právě přezimujícím škůdcům? Co takhle kuprikolem nebo šampiónem? M
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika