dotaz na vinnou revu



host - 52.89 (?)
19.10.2008 18:00

Dobrý večer, chci se zeptat na odrůdu révy Diamant.Byla mi doporučena jako odolná mrazu a do vyšších nadmořských výšek(Žďár nad Sáz.).Pěstuji ji již 5.rokem ve skleníku, má veliké hrozny, ale bohužel nikdy celé nezesládnou.Poraďte prosím proč a co mám udělat.Hrozny jsou měkké.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
marie83 - (5) - 64.186 (?), 12.4.2008 12:09, zobrazeno: 27002x

Dobry den, poridili jsme si tyto odrudy - Afuz Ali-datlove vino, Nero a Chrupku cervenou.Uz jsme je zasazeli a chtela jsem se zeptat zda se da dat okolo sazenic cerna textilie?!Nebo musi dychat a mit volnost.Textilie je vyhodou na plevel, ale nevim.A myslite si, ze jsou dobre tyto odrudy na Vysocinu-okr.Trebic?Predem dekuji za radu.Marie

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.82 (?), 12.4.2008 20:25

Afus Ali je vynikající stolní odrůda, ale podle mého názoru se dá pěstovat na Vysočině jen ve skleníku, protože patří k pozdním odrůdám. Navíc není odolná k houbovým chorobám ani k mrazu podobně jako Chrupka, takže u obou odrůd musíte počítat s chemickou ochranou. Ani u Chrupky si nejsem jistý, jestli pokaždé u Vás dozraje. Naopak Nero je raná i odolná odrůda, takže ta se na Vysočinu hodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
marie83 - (5) - 64.186 (?), 13.4.2008 15:53

Tak uvidime jak se jim povede, ale dekuji za radu.No a co s tou textilii?!Mohu je mit okolo nich?Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.82 (?), 13.4.2008 21:51

Černou textili bych pod révu nedával, kořeny révy mají rády vzduch a kyprou půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.172 (?), 28.4.2008 21:02

Dobrý večer.Chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví co s tím.Mám 3letou révu ve skleníku modrou, jěště neplodila.Letos jsem myslela, že se dočkám nějaké úrody.Všechny nové výhonky mi vadnou nevím co jí chybí.Naprotí ni mám bílou odrůdu ta je prozatím dobrá.Vody mají dost.Může mi někdo poradit moc děkují.Jsem začatečník a vše se tady od vás učím.JŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.172 (?), 7.5.2008 21:05

Dobrý večer.Prozatím mi nikdo neporadil.Ale réva mi asi usíchá celá.Je pěkně narostlá a teď usíchá neví někdo čím se to může stát.Moc jsem se na ni těšila, že bude plodit.Děkují JŠ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.183 (?), 7.5.2008 22:55

chtělo by to fotku. Bez ní je těžko radit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 9.5.2008 9:35

Podívejte se jestli nemáte na letorostech černé ťopky, jizvičky.Také jsem si myslel, že mi réva vadne, listy byly zkroucené právě jako když vadnou.Nové letorosty neduživé.Zaléval jsem a nic platné.Byla to černá skvrnitost,(postřik Dithane).Foto této choroby je tuším na agromanual.cz, nebo zadejte černá skvrnitost do vyhledávače.Zdraví Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.89 (?), 19.10.2008 18:00

Dobrý večer, chci se zeptat na odrůdu révy Diamant.Byla mi doporučena jako odolná mrazu a do vyšších nadmořských výšek(Žďár nad Sáz.).Pěstuji ji již 5.rokem ve skleníku, má veliké hrozny, ale bohužel nikdy celé nezesládnou.Poraďte prosím proč a co mám udělat.Hrozny jsou měkké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.82 (?), 19.10.2008 20:10

Bohužel odrůda Diamant není vhodná do chladnějších podmínek. Raději bych volil třeba Vostorg nebo Kodrjanku, ta určitě dozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika