Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja mam zasadne vyhrady ku kvalite ich prezentacie (web stranka, mail, telefon). Na jednej strane zaujme a zaposobi, vzbudi doveru. Navnadi ta na kupu.

No bohuzial mnohe z tych informacii hlavne co sa tyka odolnoti su nepravdive.

napr. odroda Saturn udavaju odolnost:

Perenospóra 7-9 bodov
Múčnatka 7 bodov
Botrytída 7 bodov

Realita:

v prvom roku sice mohutny rast vyhon cez 4 metre, ale uz v auguste stratil vsetky listy (100%!!) lebo ich znicila perenospora - podla udanej odolnosti 7-9 tak mal byt velmi silno odolny - tak ze perenospora teoreticky mohla mat len bezvyznamne skody.

kedze listy opadli, drevo nevyzrelo, v zime ho znicil aj mierny mraz, len cca 40cm dreva zostalo vitalne. Z toho vyhnal bujne vyhony.

v dalsom roku perenospora takmer nebola - extremne sucho a teplo, tak podstatne viac listov sa udrzalo. Udrela mucnatka a znicila cca 30% bobul celkom (popraskali) vacsina zvysnych bola flakata od mucnatky, ale nepraskla.

Tento rok som ju prestepil lepsou odrodou (a tu som nemal zo slovplantu)

Bilancia Saturnu: Za 2 roky uroda taka, ze lepsie su hrozna zo supermarketu,  kopec vynalozenej namahy a strateneho casu.

Za tuto sadenicu som zaplatil 15Eur. (jediny dovod preco som tolko za nu dal je, ze ju nebudem musiet striekat). Za 15 eur som od pana Rumana kupil 10ks (opakujem desat) stepenych sadenic Bianka, ktore naozaj odolavaju chorobam a mam z nich uzitok bez postrekov.

Realita je, ze aj keby mi dnes Slovplan vratil vsetky peniaze za sadenicu, tak na tom skodujem, lebo som z nej nemal uzitok, stratil som vela casu a usilia.

Kupoval som v Slovplante LEN NAJODOLNEJSIE ODRODY Z ODOLNOSTOU 7 az 9.

Dokonca som nekupoval ani drody s odolnostou 5-7, co by mali tiez zvladat bez postrekov.

Podobne zle dopadli odrody Talem, Sprint, Moskovky cierny,  Smugljanka, o cosi lepsie Julian, Glasa - tam choroba silne nici len strapce a bobule.

Takze ich posobivu prezentaciu hodnotim vyrazne negativne, lebo ma nalakali na kupu, s ktorou som pri vatsine odrod vyrazne nespokojny.

Viac krat sa mi stalo, ze som kupil nejaky cinsky vyrobok lebo bol lacny potom som lutoval a nadaval lebo nefungoval a tiez som s tym len stratil cas a peniaze.

V pripade Slovplantu je to este horsie, lebo ich vyrobok bol velmi drahy a nesplnil si svoju zakladnu prislubenu funkciu.

A to som sadil v lokalite s nizkym tlakom chorob, v podhori Karpat, na svahu, kde neustale povieva vetrik a svieti slnko, vyborna ventilacia vzduchu. A ine vinohrady nie su siroko daleko, len ojedinele samorodaky v niektorych zahradach. Ale aj negativum - nedaleko su mucnatkou postihnute jablone.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika