Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím všetkých priateľov pestovania révy (a nielen révy) a ďakujem za úprimné prejavy uspokojenia z môjho návratu do verejnej diskúsie. Nechcem nič sľubovať, práca v záhradke a vinohrade človeka pohltí, ale občas, keď vyjde chvíľa času, si dovolím záujemcom poradiť.

Dnes som vo vinohrade robil redukciu- "normírovku" (portál vine.com.ua)  nadmerne nasadeného počtu súkvetí systémom odštípnutia koncov dužnatých ťažňov na koncoch oblúkov tak, aby hlavná sila išla z koreňov do stredu viničového kra, kde potrebujem najlepšie ťažne k ohýbaniu v budúcom roku. Nechával som iba 1 súkvetie (to prvé- spodné) na každom výhonu.

Súčasne som kontroloval ujímanie očiek naštepených na staré korene v druhej polovici mesiaca apríl. Očkovanie robím systémom p.Řezáča, s tým rozdielom, že dĺžka mojích očiek neprekračuje 3-4 cm. Ďalším vylepšením v tomto roku bolo, že som očkoval čo najnižšie pri zemi. Vypozoroval som totiž, že staré kmene vyčerpané úrodami a zimným mrazom vedú na jar oveľa horšie miazgu do rastnúcich výhonov ako mladé kmienky. Napriek tomu, že počas očkovania bolo vždy horúce počasie, nedával som tentoraz sáčky a ukázalo sa to ako rozumné rozhodnutie. Očká suchom neutrpeli. Vlhko a teplo vnútri sáčka zrejme podporuje rast plesní medzi očkom a kmeňom a tým zhoršuje ujímanie očiek. Záujemcovia o moje začiatky s očkovaním viniča metódou p.Řezáča nájdu informácie vo vlákne "Preočkovanie starého vinohradu". Ako to dopadlo 16 mesiacov po prvom očkovaní 33-ročných koreňov, ukazuje prvá snímka nafotená mobilom.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika