3 odrůdy bílé a 3 odrůdy červené



Stránky: 1,  2,  3   
Hoof - (6) - 111.11 (?) 
17.2.2015 15:19, zobrazeno: 18320x

Dobrý den. Mám malou zahradu u rodinného domku na Severni Moravě, cca 250 m n.m. Toulavý stín ovocných stromů, od severu chráněná poloha. Poradte prosím 3 odrůdy bílého a 3 červeného vína. Něco na zobání. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.131 (?), 17.2.2015 19:51

Prim, Vostorg, Talisman, Solaris, Augustovskij

Ajvaz, Alden, Agát donskoj,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.1 (?), 17.2.2015 20:24

Dobrý den, dovolím si poradit. Mám zhruba 30 hlav, 15 odrůd, kousek od Ostravy, cca 230m n.m. Docela dost odrůd jsem už vyřadil z důvodů špatného dozrávaní nebo chuťi, stále zkouším něco nového. 250 m není mnoho, ale sever už to je.Určitě vybírejte včasné odrůdy s dobou zrání srpen až začátek září. Z bezsemenných bych doporučil KIŠMIŚ LUČISTYJ pro atraktivitu hroznů, EINSED SEEDLESS pro jahodovou chuť. Bílé určitě VOSTORG, PRIM pro muškátovou chuť, velikost hroznů a z modrých snad KODRIANKU. Jsou to prověřené odrůdy. Je toho hodně na výběr a určitě někdo ještě něco přihodí.

Přeji dobrou volbu a zdravím. Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 17.2.2015 22:09

Ten toulavý stín bude nepříjemný. Každé zastínění působí negativně. V našich zeměpisných šířkách zvláště. Ale zrovna Ostrava je jižněji než Prahawink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 31.182 (?), 18.2.2015 5:59

Pěstuji asi 40 odrůd a když bych z nich doporučoval, tak z bílých Vostorg, Himrod, Arkadia a Galahad, růžové Preobraženie a z modrých odrůd Rošfor a Muscat Blue a Nero. Kišmiš lučistyj uvedený výše v příspěvku, je růžová bezsemená odrůda výborné chuti, ale málo odolná proti nemocem. Někdo doporučuje Kodrjanku, ale nás v n.v. 220m těžko dozrávala i do října a tak jsem ji přerouboval. Ten toulavý stín mám také, ale zatím s tím nebyl problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 18.2.2015 6:39

Toulavého stínu bych se nebál, na mou viničku svítí slunce jen do dvou odpoledne, pak se schová za vysokou zeď. Naopak ale přiznávám, že zeď brání protí severozápadním větrům a tím na druhou stranu pomáhá.

Co se týká odrůd, podle dosavadních zkušeností bych doporučil

Bílé: Galahad, Belo čudo, Belyj KoKl, Alexa, Vostorg.

Červené nebo modré: Rošfor, Veronika, Aladdin, Sfinx.

Z bezesemenných se dá doporučit Kišmiš 342, Somerset Seedless, Vanessa nebo zmiňovaný Einset. Velice zajímavou chuť podobně jako u Einsetu jahodovou má lotyšská Supaga.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.43 (?), 18.2.2015 13:07

Dobry den. Mam v planu koupit sazenice Kodrjanky, ale tou zralosti jste me vystrasil. Ten problem je kazdy rok? Pokud ano, tak asi neni mozny uspech cca 400 m.n.m., poloha jih, co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 18.2.2015 13:39

U Kodrjanky mně dost špatně vyzrávalo réví, navíc dost trpěla padlím. Proto jsem se s ní rozloučil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 5.27 (?), 18.2.2015 19:49

Ten problém s Kodrjankou trval několik let a proto tam dnes roste Rošfor a jsem spokojený. Rošfor sklízíme od konce září do konce října - vydrží dlouho na keři a neplesniví, protože nemá tak těsný hrozen jako některé odrůdy. Za 3 roky jsem na něm neviděl padlí ani plíseň, což se o Kodrjance nedalo říct. Na foto je Rošfor v srpnu a v září.

Rošfor 17.8.
Rošfor 17.8.
Rošfor 23.9. před sklizní
Rošfor 23.9. před sklizní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Hoof - (6) - 111.11 (?), 18.2.2015 15:51

Dobrý den. Děkuji vám za vaše rady a postřehy. Chtěl bych se vás ještě zeptat na bílou odrůdu GAROLD a červenou, bezsemenou ATIKA, jestli by jste mi je doporučili do mých podmínek. Děkuji všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika