Listnaté stromy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?) 
19.2.2009 19:32

Dostal jsi mne, máš pravdu! Datum mám asi zafixován z dřívějších dob, ale to " zpravidla " znamená, že se má kácet v tomto období! Osobně preferuji od toho 15.11. do maximálně 15.3. . Jinak to rozdělení na výšková pásma jsem si spletl s Les. zákonem a odstraněním kůrovcem napadených stromů, nic to však nemění na nutnosti kácet v době vegetačního klidu a nikoli v době květu, listů, či semen. Zákon 114/92 také uvádí kdy povolení není nutné a stačí pouze ohlášení. Zákon č. 114/92 Sb. a vyhl. č. 395/92 se touto problematikou zabývají.

Omlouvám se všem za omyl s datumy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 4.108 (?), 19.2.2009 21:44

To si děláte srandu nééé???Do 15.dubna to ještě jde ale do 15.března??? To mám jako hned o víkendu naběhnou do toho 35 cmetrového sněho a začít kácet abych stihnul udelat 6 vrchovatých vozíků do 15.března.Mám čas jen o víkendech... To bude určitě min do konce března když byli roky že ještě začátka dubna bylo -5 a 15cm sněhu... Tak to přece není žádný konec vegetačního klidu.No holt to bude skončí asi tak že to co nestuihnu do konce března pak půjde až v dubnu na vlastní nebezpečí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 19.2.2009 22:39

No letos to zrovna na brzký příchod jara nevypadá, i když AB napsal, že už proudí míza. Sice nevím kde, kácím téměř denně a zatím jsem ji nepotkal, možná tak u někoho ta "druhá". Pokud tím vozíkem nemyslíte 9 tunový vlek za traktor, pak jeden víkend by měl bohatě stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.108 (?), 19.2.2009 23:21

Za jeden víken 6 vozíku???To je tři denně.Když vezmu kácení odvětvování atd.Tak max stíhám dva a to bych musel ještě hodně chváta cesta z domu půl hodiny pak řezání atd...3 denně vážně nestihnu.Stihl bych to vše za víkend pokácet ale odvozit určitě ne... A když to tam týden necháp tak mi tam nic nezůstane a můžu kácet znova oni by si to lidi rádi rozebrali...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 20.2.2009 22:04

Musíte to nametrovať teraz a odviesť kým je v lese 50cm snehu. To máte istotu že vám to nerozchytajú zimomravé veveričky. Ja to mám tak odskúšané a funguje to. Pre istotu je dobré mať pri sebe okrem pilčíckych rekvizít a teplého čaju bez rumu aj gps pozicionér aby ste mohli zadať svoje koordináty horskej službe v prípade hustého sneženia a závejov.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika