Cena založení skalky v zahradě



Clarkia - (8) - 20.103 (?) 
9.10.2013 19:56, zobrazeno: 11430x

Dobrý den, zajímalo by mě, zda mi můžete někdo poradit, jak se pohybuje orientačně cena založení skalky (kamenný val v prostoru) cca 2*3m, zahradní firmou, s tím, že doveze zeminu, a kámen. A bez rostlin. Vím, že co firma to jiná cena, ale tak nějak řádově.. Nemáme vůbec představu, jestli je to pro nás cenově dostupné nebo nikoli. Předem děkuji za rady. smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 175.130 (?), 9.10.2013 21:21

Dobrý večer.  Skalka 2 x 3 m není až tak moc veliká.Píšete, že si kámen - kameny? přivezete. Tu největší dřinu - kameny přivezete.   Co vám brání se pustit do další práce a vlastním přičiněním si dílko dostavět. Praxe se skalkami je taková, že každý co si nechá takovou malou skalu postavit ji stejně do "roka a do dne" rozebere a postaví si svou podle toho jak cití a vníma toto okrasné dílko.  Do jara můžete ještě nastudopvat co a jak a až sleze sníh se s chutí pustíte do vlastního výtvoru. Můžu vám garantovat, že se vám bude líbit. Zeminu do skalky nedávejte! Proč? Poroste vám tam stále plevel a ten nejde od stranit. Ve skalce jsou dominantní kameny, stěrk, písek a suťová pole. Jenotlivé skalničky se dávají do malých květináčků a ty se maskují štěrkem atd.  Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 71.148 (?), 10.10.2013 7:03

Až na ty skalničky v malých květináčcích plně souhlasím. V minulosti vyšlo několik knížek o skalkách a skalničkách, dají se sehnat za pár korun v antikvariátech.

Cena skalky pak bude odpovídat ceně kamene a jeho dovozu, což by nemělo být nezaplatitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 10.10.2013 19:06

Dobrý večer. Souhlasím s tím že skalničky se mohu dávat i do větších kontejnerků, vyřazených ponožek /slouží jako vaky na substrát a dají se dobře zasunout do různých mezer atd. / , nebo do předem připravených prohlubní s kvalitním substrátem. Nechtěl jsem zbytečně natahovat text.  V této spárové skalce mám skalničky a strom nasázeny bez omezení. Zdeněk    


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 10.10.2013 21:00

Pěkné, i když v létě obtížně uzalévatelné. Nejedná se ovšam o klasickou skalku ve svahu. V těch se skalničky skutečně vysazují do prohlubní s příslušně namíchaným substrátem, umožňuje jim to prokořenit do větší hloubky a čerpat z ní vodu v době letních veder.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.130 (?), 11.10.2013 20:16

Dobrý večer. Já tu skalku nezalévám. Jsou tam jenom netřesky , delospermy . Ty snáší a vyžadují sluníčko i sucho potom kvetou. Jeřáb je na zkoušku, ale ten také snáší sucho. Je fakt, že bydlím v 800m.n.m.   Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 11.10.2013 21:19

No jo, 800 metrů, tam nemusíte skalničky ani aklimatizovat, tak jsou doma...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Clarkia - (8) - 20.113 (?), 12.10.2013 9:32
Asi to vyznělo špatně, kameny a zeminu nemáme, jen rostliny ve starém záhonu - netřesky, lomikámeny apod. Vím, že by bylo nejlepší udělat si skalku sami, ale nejsou na to bohužel fyzické možnosti. Určitě se najde někdo, kdo si nechal udělat (tedy jakoukoli) skalku na zahradě, zajímala by mě nějaká cena, které se chytit. Jinak děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika