Budoucí zahrada - jak na to



host - 7.105 (?)
16.3.2009 10:06

mám ještě dotaz je lepří napřed postříkat herbicidem a pak zorat a nebo zorat, zbavit se největších drnů a plevele, nechat srovnat pozemek a pak až co proroste postříkat Roundupem, nechat 3 týdny působit a začít sázet a sít.

Díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 14.3.2009 19:00

Já bych postupoval při založení zahrady takto:1)Rozmyslet si, jak má zahrada zhruba vypadat2)upravit terén pozemku,3)vybudování inženýrských sítí, případně podpovrchové závlahy a podobných věcí, vybudování cest.4)Výsadba dřevin.Dřeviny pokud možno nevysazovat na místa, kde vedou inženýrské sítě atd,5)Rozmístění inventáře(zahradní doplňky, které se nepřemisťují nebo jen málo, např. lavičky, velké kameny,...),6)založení trávníku a výsadba trvalek.

Ke druhému dotazu, to záleží na kvalitě půdy, pokud je dobrá, můžete to zrýt teď v březnu, pokud ne, nechal bych to na podzim.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.105 (?), 14.3.2009 19:40

Dobrý den, potřebuji také poradit. Koupili jsme pozemek cca 600m, už ho máme oplocený, ale bohužel nevím jak dál:-(Jsou to nově vzniklé pozemky z bývalého pole. Teď na jaře bychom chtěli pozemek srovnat a zbavit se drnů a bodláků atd., ale vůbec nás nenapadá jakou techniku zvolit... já jsem pro traktor, aby nám celý pozemek zoral a srovnal a mužskej zas pro bagr s velkou lžící. Má takovou představu, že by lžící shnul jen drny. Tvrdí totiž, že orbou se všechen plevel zaorá a ještě se orá moc hluboho zhruba 40cm a pak by jsme se v zemi bořili... a zda potom ještě použít chemii a jak? Volili bychom asi RONDAP.(drny máme kam použít, vyzpevnili bychom příjezdovou cestu) díky moc za jakoukoli radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.105 (?), 16.3.2009 10:06

mám ještě dotaz je lepří napřed postříkat herbicidem a pak zorat a nebo zorat, zbavit se největších drnů a plevele, nechat srovnat pozemek a pak až co proroste postříkat Roundupem, nechat 3 týdny působit a začít sázet a sít.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.241 (?), 14.9.2011 17:00
Zdravím zdejší čtenáře. Máme pozemek za domem asi 500 m2 (50 m délka 10 šířka). Z obou delších stran sousedíme se sousedy. Z jedné strany je po celé délce plot a na druhé straně sahá plot zhruba do poloviny a dále pokračuje "zahrada" (plocha s trávou). V místě, kde končí plot roste starý (sousedův) ořešák a kolem něj je zem "propadla". Svažuje se k sousedovi. Celý nerovný pozemek hodláme zarovnat. Nejprve jsme ho chtěli zorat - to ale kvůli plotům nevyšlo, a tak jsem si nechal navézt 3 tatrovky hlíny. Po pročítání místních příspěvků nechám hlínu rozprostřít a zarovnat "bobikem". Potřebuji však poradit, jak a z čeho vystavět nějakou opěrnou zídku, aby se hlína s prvním deštěm nesesunula na sousedovu zahradu. Nová hlína rozprostřena na "starou" plochu utvoří schod mezi pozemky cca 20 cm. Máte nějaký tip? Napadlo mě vystavět na délku (od ořešáku až po konce naší zahrady) vystavět zídku z cihel (2-3 šáry). Je to špatný nápad? Máte nějaký jiný? Děkuji za odpovědi ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika