Jak naučit štěně do boudy



host - 94.85 (?)
17.5.2011 15:19

Před pár lety jsme si domů přivezli cca 2 letou fenu německého ovčáka, páníček mu zemřel.  Bouda na dvoře byla pro ní připravena po předešlém psu. Avšak náš nový pes cítil pach a do boudy ani za boha nešel. Vedle stálo stavební kolečko, tak se uhnízdila tam. Stalo se jejím vyvýšeným místem, ze kterého měla přehled po celém dvoře. Do boudy šla jen tehdy, pokud jí byla zima, nebo něco provedla. Před pár dny jsme o ní bohužel přišli (během 2 dnů- nemoc). Budeme kupovat nové štěně téhož plemene a řešíme výše uvedený problém - boudu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 94.85 (?), 17.5.2011 15:19

Před pár lety jsme si domů přivezli cca 2 letou fenu německého ovčáka, páníček mu zemřel.  Bouda na dvoře byla pro ní připravena po předešlém psu. Avšak náš nový pes cítil pach a do boudy ani za boha nešel. Vedle stálo stavební kolečko, tak se uhnízdila tam. Stalo se jejím vyvýšeným místem, ze kterého měla přehled po celém dvoře. Do boudy šla jen tehdy, pokud jí byla zima, nebo něco provedla. Před pár dny jsme o ní bohužel přišli (během 2 dnů- nemoc). Budeme kupovat nové štěně téhož plemene a řešíme výše uvedený problém - boudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.187 (?), 26.4.2012 22:09

Mám 2 psy obřích plemen, jsou na pozemku bez boudy, mají volný přístup do baráku.Není potřeba, abych hlídal místo nich, jsou to ohromní hlídači.Celý život chovám obří plemena a nikdy ani jeden z nich neměl boudu.Mě na rozdíl od jiných vůbec nevadí, když přijdou domů zkontrolovat tu svoji lidskou smečku, která je miluje.

No a to si ještě představte, že za mnou lezou i do postele.Málo platné, není nad to, když je pes člen rodiny a parťák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.187 (?), 30.5.2012 17:14

Tím bylo řečeno vše.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.187 (?), 30.5.2012 17:20

tak to je náš miláček


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.72 (?), 2.8.2014 11:04

Dobrý den..Máme 12 týdení štěně... je to vlčák s bernským salašníkem. Chtěla bych ho naučit aby byl přez noc a když nejsme doma venku na zahradě, ale... pokud jsme doma bereme si ho sebou do bytu... címž jsem asi zavinila to, že jakmile ho zavřu do boudy tak strašně brečí celé hodiny a sousedi se můžou zbláznit. Což i chápu. Jenže já ted nevím co mám s ním dělat... jednak bych nerada od tak velkého psa měla zdevastovaný byt a taky si myslím, že přez zimu ve vytopeném bytě by byl chudák. Prosím poradtě mi co mám udělat proto aby si tam zvykl a neustále nebrečel... Máme ho rádi... ale nápor sousedů je velký a já se bojím jich i toho, že mě donutí dát ho pryč :-(.

Díky moc za rady...

S pozdravem Verča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 2.8.2014 11:32

Tak zaprvé ho nezavřete do boudy, ale do kotce. Nevím, kterého blba napadlo tohle křížení a co u psa převládne, ale berňáka do kotce zavírat nemůžete, je to pes, který na rodině a velmi lpí a musí být neustále v kontaktu. Vím o čem mluvím, mám ho doma. Znám berňáka, z kterého se vlivem pobytu v kotci stal kousající jedinec. Byl ovšem v kotci celodenně. Mí známí zavírají psy do kotce jen na noc, z obavy, aby je někdo neukradnul či neotrávil. Na zahradě musíte být s pejskem co nejvíce a kotec musí být otevřený. Pohrajete si s ním dostatečně, aby se unavil, pak třeba ještě přetahovanou o hadr v kotci a až bude štěndo unavené tak, že tam usne, pomalu, potichu odejdete. Necháte kotec otevřený, aby až se probudí, mohl klidně vyjít ven. Ještě lépe bude, když vás po probuzení najde na zahradě, aby viděl, že se mu neztratíte napořád. Příště mu tam dejte velkou kost na kousání a když bude dostatečně zaujatý hryzáním, odejděte a zavřete za sebou. Ale jen kousek dál, třeba něco pracovat. Když vydrží v klidu i se zavřenými dvířky, přijděte pro něj, otevřete ho, přivolejte a moc pochvalte, hrajte si. Postupně si na pobyt v kotci zvykne s tím, že to není nic hrozného. Nikdy nesmíte za ním jít a uklidňavat ho, či pouštět ven ve chvíli, kdy vyvádí. To by byl pro něj jasný signál, že takhle to funguje. I kdyby spustil, vy pro něj půjdete jako by nic až ve chvíli, kdy bude nějakou dobu v klidu a za to ho pochválíte, vemete ven, pohrajete si. Možná vám lepší rady dá ten, kdo kotec vlastní, já ho nemám a psa bych do něj nikdy nezavírala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.124 (?), 24.5.2015 23:00

...taky právě učíme našeho psa na boudu a teď jsem narazila na váš komentář!! To jsem teda číst nechtěla, zase mi té naší holky bude líto, až na mne bude koukat přes sklo z terásky... :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika