Jak naučit štěně do boudy



Stránky: 1,  2   
nikababička - (3) - 1.226 (?) 
28.1.2011 9:43, zobrazeno: 70414x

dobrý den poradi mi někdo jak naučit štěně do boudy, máme 3 měsíční štěně kříženec labradora s bíglem, bouda je zateplená a umístěná u pergoly má výhled na dveře i vrátka ale zatím tam nehce být a poléhává u dveří

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 28.1.2011 12:15

Teď už to asi nebude tak jednoduché... My jsme štěňátko dali do boudy hned první den, co jsme je přinesli domů. Měl s sebou ručníček od maminky, dostal tam hračku a propocené moje ponožky na odpis. Šoupla jsem ho do boudy, seděla s ním u vchodu a hrála si s ním s hračkama. Jelikož byl z dlouhé cesty unavený, tak brzo usnul. Myslím, že bylo důležité tam být i ve chvíli, kdy se zase probudil, aby viděl, že tam není sám. Na noc jsme ho tam zase nalákali a hladili ho dokud neusnul. Potom bez loučení otočit a rychle odkráčet. Snažil se za náma ještě vyběhnout, ale bylo to do tmy a neznámého prostředí, proto zakňučel a honem se schoval do boudy, ke svému ručníčku a mým ponožkám. Ráno jsem vstávala s rozedněním, aby po probuzení nebyl dlouho sám. Myslím, že tak týden. Vaše štěňátko už je větší, ale propoceným vyřazeným trikem nic nezkazíte. Dala bych ho večer do boudy, kde jsem před tím schovala triko, oblíbenou žužlací hračku (my měli velkou boudu a moc slámy) a třeba i různě nějaká kokinka. Zkusila bych odejít s povelem,,zůstaň v boudě" a pokud by se povedlo a zdržel by se tam průzkumem, honem bych se vrátila a pochválila. Částečně to dělám doposud, i když jsou psiska dávno dospělá. Do boudy nechodí za trest, ale ví, že když něco vyvedou a já se naštvu, tam se můžou schovat a nechám je být a ještě je pochválím, že jsou v boudičce  Taky když tam náhodou leží, pokud je venku nějaký nečas a já je tam,,jakoby" objevím - dostanou pochvalu a kokíno, že jsou hezky schovaní  Snad Vám z toho alespoň něco pomůže, ale bude to asi už chvilku trvat. Hlavně zdůrazňuju, že bouda pro něj musí být útočiště a zázemí a nesmí to brát jako,,za trest" - to často používané: ,,a do boudy!" zkuste radši zaměnit za něco jiného 

P.S. když byli malincí a venku řádila bouřka, tak jsem tam s nima vlezla taky a hráli jsme si, aby pro ně bouřka nebyla spojená s něčím negativním a tím jsme snad zamezili i panice z bouřek, kterou měl pes mých rodičů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
nikababička - (3) - 1.226 (?), 28.1.2011 14:56

děkuji za radu, my jsme si přivezli těsně po Vánocích a to byly velké mrazy tak jsme ho tam nemohli dát, ted když je hezké počasí tak ho tam zkoušíme dávat, ale přesto mi přijde, že je ještě brzy ho nechávat venku na noc, jinak přes den je venku vydrží tam ale v boudě nebude 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.45 (?), 28.1.2011 16:50

kdysi jeden nas pes opovrhl zateplenou boudou a nastehoval se do stare udirny asi mu to tam vonelo tak me napada dat mu tam neco vonaveho treba kuzi ze speku ale tak aby se kni nedostal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.252 (?), 28.1.2011 21:28

Dávejte štěňátku krmení do boudy. Nejdříve tam buďte s ním a později zkuste na chvilku odejít. Měli jsme stejný problém. Teď má náš BŠO 10 měsíců a do kotce jde na povel domů. Mám pro něj něco dobrého, ale dám mu to až v kotci. Někdy jde sám, ikdyž nemusí a čeká, že za to něco dostane. Chce to trpělivost, ale pes se učí velmi rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.180 (?), 29.1.2011 14:40
Vykašlete se na boudu a udělejte mu místo u Vás doma na chodbě.Pes totiž bere Váš dům (byt) jako svou "boudu",kterou sdílí se svou smečkou, tedy s Vámi.Máme velkého psa a má na chodbě starou matračku z dětské postýlky. Pes je raději s Vámi a to nejlépe pořád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 225.226 (?), 29.1.2011 16:42

A ještě lépe přímo ve Vaši posteli, tam by se mu líbilo nejvíce. Ale pozor! Jestli si pejska takhle vyhováte, tak už z Vaši postele nebude chtít, takže si dobře předem rozmyslete, kde ho naučíte mít své místo.Nezapomeňte jak Vám bude asi příjemné mít pejska po procházce v blátivém počasí, anebo po lesní vycházce plného klíšťat ve Vaši posteli. Náprava by byla pro Vás i pro psíka hodně nepříjemná - dost dlouho by jste museli poslouchat kňučení, škrabání po dveřích a dobývání pejska dovnitř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 225.45 (?), 29.1.2011 16:51

jasne a zahradu chodte hlidat Vy pes bude misto Vas v baraku tohle muze napsat jen ten kdo nema psa na hlidani ale na paradu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 31.1.2011 16:18

Tak já taky nějak psy na hlídání nemám - ale mám dva psy velké, chlupaté a v baráku přímo trpí Na zahradě jsou zvyklí od malinka a i když rádi za náma přijdou domů,,pobejt" dlouho nevydrží a za chvíli stojí u dveří. Jsou otužilí a v přetopeném baráku jim dobře není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.156 (?), 4.2.2011 14:54

Máme doma 4letého labroše, je to venkovní pes a když ho jednou za rok pustím domů, tak tam stejně nevydrží. Minulý rok dostal novou zděnou boudičku a starou jsme věnovali jinému pejskovi. Nespal tam celé léto, podzim také ne a v zimě si usmyslel že bude spát před vchodem... no tak jsme ho nechali. Jak byly ty mrazy, tak zjistil že je mu zima, zalezl si do boudy a teď už spí jen tam... pes není hloupý (i když je ještě šťěndo) a neumrzne, když mu bude zima, půjde do boudy sám a nemusí ho to nikdo učit :o)))) Pěkný den všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika