Border kolie do bytu?



host - 160.168 (?)
5.3.2012 12:00

Bohužel by trpěla.Je to pastevecký (honácký pes)Kolega ji má a úplně trpí jak má být doma.Ten pes je živel v dobrém slova smyslu.Kupte si gaučáka -pr.krysaříka, maltézáka a ostatní malá plemena.Ještě bych se zamyslel jestli je dobré nechat psa doma 8a více hodin.Pes se začne nudit a začne demolovat byt.a pak skončí v kleci...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 136.139 (?), 5.3.2012 9:41, zobrazeno: 120067x

Dobrý den, rádi bychom si s přítelem pořídili psa. Ovšem, problém je v tom, že bydlíme v bytě 2+1 a oba jsme přes 8 hodin v práci. Zamlouvala by se nám Border kolie, ale nejsme si jistí jak by se ji u nás líbilo. Sice máme v plánu s ní trávit odpoledne venku, aby měla pohyb, ale přeci jen je to pes, který je podle všeho zvyklý na jiný režim. Máte tedy někdo zkušenosti s chovem Borderky v bytě? Předem všem moc děkuji za názor. Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.17 (?), 5.3.2012 10:51

Já nějak nesouhlasím s chovem psa v bytě všeobecně, ale chápu, že nemá každý barák a psa chce taky... Jenom si myslím, že v tomto případě nejde jen o to koupit si psa... je to náročné, pes by měl být,,velký koníček"...aby to člověk zvládnul k radosti obou... ve Vašem případě tří...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.168 (?), 5.3.2012 12:00

Bohužel by trpěla.Je to pastevecký (honácký pes)Kolega ji má a úplně trpí jak má být doma.Ten pes je živel v dobrém slova smyslu.Kupte si gaučáka -pr.krysaříka, maltézáka a ostatní malá plemena.Ještě bych se zamyslel jestli je dobré nechat psa doma 8a více hodin.Pes se začne nudit a začne demolovat byt.a pak skončí v kleci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.59 (?), 5.3.2012 19:34

A co Tibetský teriér. Je to sice také vlastně pastevecké plemeno, ale menší a výrazně přizpůsobivější. Fenečka skladných cca 8-9 kg, pejsek trošku víc... Moje TT se dožila krásných 18 let a celý život až na chalupy, moře a výlety+venčení /samozřejmě/ trávila v bytě. Je to pes co s Vámi bude nesmírně rád plnit úkoly, skákat, lézt po horách, běhat, pojede i k moři a nebude tak ve stínu na chladné dlažbě nebo pod stromy trpět...,ale když "zvadnete" jednou za čas u televize, nebo umoření prací..., nebude tak zoufat a rád se svalí s Vámi na kanape. Znám TT, co dokonce koukají na televizi:-)) Inteligentiní jsou dostatečně a bezva zvládají i agility;-) Mám už 14 dnů nové štěňátko - fenečku TT;-) Neměnila bych, je živá, bystrá a chytrá. Rychle se učí;-)

L.

Tibetský teriér_štěně
Tibetský teriér_štěně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.3 (?), 12.6.2012 23:36

Nemyslím si, že by trpěla.Já sama mám v bytě borderku a rozhodně netrpí.Je pravda, že jí věnuji veškerý čas, tzn několik hodin denně venku, víkendy+i hry doma, tréninky, tábory, výlety, závody apod.Borderka jako jiné plemeno doma odpočívá, taky záleží na "linii".Samozřejmě "pracovní" borderku bych do bytu nedoporučovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.37 (?), 18.7.2012 13:27

Mám byt o velikosti 32 metrů čtverečních a v něm (zatím) jednu border kolii. Rozhodně netrpí. Ráno jde na kratší vyvenčení, pak do oběda odpočívá. Poté jdeme opět ven. Odpoledne následuje řádný trénink na zaměstnání hlavy (triky, poslušnost) a hry, kolem šesté jdeme na větší procházku. Do večera si hrajeme, před půlnocí ještě vyběhneme na vyčůrání a jde se zase spát... Máme ji 3 měsíce a je to jeden z nejspokojenějších psů co znám... Není to o prostorech, ale o tom, jak se ji člověk věnuje... ;-) A když je náhodou doma sama, nic nezničí, takže ani nevypadá, že by se nudila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 19.7.2012 9:36

Máte psa tři měsíce, zřejmě je to ještě štěně, a podle toho co píšete se mu věnujete celý den. No je jen otázka jestli to vydřžíte i následujících 10 až 15 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.37 (?), 20.7.2012 0:27

Ne, celý den se ji nevěnuji, aby si zvykla na samotu. (Tzn. od 8 od rána cca do těch 14:00 a večer podle situace). 

Nepořídila jsem si borderu jen proto, že je to hezký pejsek, ale zvážila jsem zodpovědně všechna pro a proti. Takže kdybych nebyla přesvědčená, že to vydržím po celý její život, rozhodně bych si ji nekoupilla ;-) 

Každopádně mi přijde mnohem lepší mít psa v bytě a po příchodu z práce se mu pečlivě věnovat, než ho zavřít někde na zahradu a jednou denně s ním vyjít na půl hodinovou procházku... (A co znám zahradní psy v mém okolí, tak ti si i o té půlhodinové procházce můžou nechat leda zdát...). :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.197 (?), 3.4.2013 8:17

Ano já s vámy souhlasim.Ale nesouhlasims těmi co rikaji ze velky pes patří na zahradu jo dobrý poridime si dum se zahradou a tet rekneme tak a tet si vibereme psa velkeho.Dobre nic proti ale psa koupi a postavi mu boudu a konec mame psa.a tet pripat bytu bydlim v byte abudu mit v kvetnu taky border kolii.Dobre budu ji venovat vice casu ale když si vezmete ze se mu budete venovat vice casu a kdyz s nim budete tak si na vas vice zvikne.A tetpes na zahrade apsolutne zadny kontak cviceni prochazky jomazna hodinova prochazka, ale pak na nej krici. vsichni nemuzou mit zahradu ale presto ze ji mit nemuzeme proc jsou rozdili a ja osobene myslim ze budu venovat vice casu psovi nez, aby tamdle sedel na zahrade a mysli te si ze toho psa bude bavit porad pobihat po zahrade rozhode ne bude radeji travit cas s nami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.4 (?), 22.4.2013 2:04

Ja som si vzala borderku z utulku, pred tym nez sa do utulku dostala bola tyrana a potom na ulici, trvalo 4 mesiace kym ju chytili. Zijeme v byte a aj ked mame velky byt tak vecsinu casu travime iba v mojej izbe (nakolko zijem u rodicov) kde je dalsich 6 hlodavcov (samozrejme vecsinu casu v klietkach ale aj ked behalu po izbe vobec si ich nevsima). A az nato ze je hrozne zastekana ked zacuje vytah alebo susedov a to ze neprima cudzich ludi a na nich steka vrci popripade aj chnape za nohy je to, to najvecsie zlaticko na svete. JEden krat denne vecsinou poobede alebo vecer ideme mimo sidlisko kde ju poriadne s priatelom ulietame hadzanim paliciek a kamienkov tak mimotoho este ide vonku tri krat sa vycurat a vykakat. Doma sa stale mazname a hladkame doslova to miluje ked sa moze vyvalovat a byt hladkana. Este ani raz aj ked nebola vylietana lebo aj to sa stane ak je clovek pracovne vytazeny mi nikdy nic neznicila a ani ziaden iny bordel nespravila. Ak sme prec tak bud lezi na mojej posteli alebo na chodbe a poslusne caka kym sa vratime a ked sa vratime tak skace, olizuje a vyvaluje sa na maznanie. Je to zivel to je pravda ale iba vonku, doma je to uplny poklad (az nato stekanie co sa da pochopit nakolko ani neviem co svetko si prezila v minulosti kym sa dostala ku mne). A to že velky pes nepatri do bytu je blbost uz som v byte videla aj dogu ktora bola vecsia ako ja :D zalezi len na tom ako si to clovek zariadi. mne osobne sa zas nepaci ak si niekto berie psa na dvor lebo v 99% to dopadne tak ze toho psa nechaju na dvore daju mu jest a tym to hasne. Spolupracujem s oklitymi utulkami a karantenkami a psik ktory sa raz dostane ku mne na docasku tak odyde uz iba do bytu kde bude mat tu ludsku spolocnost skoro cely den a nebude sa iba z dvora cez okno divat a zufat si ako by chcel byt s clovekom a nikto ho tam nepusti... pretoze psovi je jedno ci ste pekny alebo skaredy, bohaty alebo chudobny, alebo ci zijete vo vile alebo ste bezdomovec, pes chce byt pri cloveku kazdu jednu minutu a sekundu svojho zivota a to ho robi stastnym a zatym si stojim a mam s tym bohate skusenosti takze je jedno ci to je borderka, doga, ratlik alebo nejaky pomiesany oriesok. Zalezi len na ludoch a samozrejme aj povahe psa, nezalezi na rase a velkosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika