Bílá rasa a krmivo



Stránky: 1,  2   
host - 2.252 (?) 
15.11.2010 7:15, zobrazeno: 80593x

Dobrý den, chci se zeptat, jestli má nějaký majitel bílé rasy zkušenosti s různými druhy krmiv. Máme švýcarského bílého ovčáka. Majitelka jeho matky nám tvrdila, že nejvhodnější je K9, protože po ní nežloutne srst. Půl roku tedy má K9. Dívala jsem se na obsah našich granulí NutriCanu a zdá se mi složení stejné. Mám je zkusit kombinovat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 21.11.2010 13:13

To jste mě fakt pobavila. To si jako myslíte, že když blondýna bude jíst stravu nevhodnou pro blondýny, tak jí vlasy zčernají?

Mimochodem, sousedi mají švýcarského ovčáka a pokud vím tak ho krmí běžnými granulemi ze supermarketů a pes je hezky bílý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.252 (?), 21.11.2010 21:42

Ptala jsem se hlavně proto, že některé granule obsahují hodně betakarotenu a pak pes žloutne. Na to mne upozornila jiná majitelka švýcarského ovčáka. Ale děkuji Vám za příspěvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.173 (?), 4.1.2011 19:22

Dobrý den, musím reagovat už jen kvůli arogantní odpovědi toho "milého" pána! Chovatelka vám radí správně, u BŠO se musíte vyvarovat krmivu s obsahem betakarotenu, jinak pes žloutne a ztrácí pigment-čenich pak není černý. Krmíme Proformance, nebo Arden garden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.252 (?), 9.1.2011 11:18

Dobrý den, konečně se našel rozumný člověk, který o psech něco ví. Moc Vám děkuji za příspěvek a radu. Právě jsem zjistila, že náš 10-měsíční ŠBO má růžové fleky na čumáku. Dosud jsme krmili K 9. Asi změníme krmivo. Děkuji za doporučené značky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 170.139 (?), 15.1.2011 19:08

Dobrý den, máme půlroční fenku bílého švýcarského ovčáka. Obsah betakarotenu opravdu souvisí se žloutnutím (reznutím) srsti. My krmíme jehněčím Proplanem. Trošičku nažloutlá je za ušima a vršku hřbetu, ale pokud člověk neporovnává s čistě bílým sněhem, není to skoro vidět. Navíc chci krmit kvalitními granulemi, dokud je ve vývinu :). Pigment na čenichu, pokud vím, s tím ale nesouvisí. Je to dáno hlavně geneticky. Dost záleží na pigmentaci rodičů. A hlavně platí, že přes zimu světlá skoro všem. Počkejte do jara a pokud byl dříve černý opět zčerná. To žádné granule nespraví.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.252 (?), 16.1.2011 14:07

Dobrý den, už jsme uvažovali, kde jsme udělali chybu, že mu najednou čumák zrůžověl. Budu Vám tedy věřit a doufat, že na jaře zase zčerná. Má 10 měsíců a je krásně bílý. Třeba je jednou dáme dohromady. Děkuji za dobrou zprávu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.252 (?), 16.5.2011 17:24

Vaše fenka je nádherná. Jsem ráda, že se zas někdo přidal ke žloutnutí srsti. Zrovna jsme změnili krmivo, protože náš pes už má rok. Zkoušíme Beneful od Puriny asi 2 měsíce a zatím nežloutne. Čumáček mu opět krásně zčernal. Přesně, jak píšete, je trochu nažloutlý před a za ušima, jinak má krásnou hustou srst a teď líná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.163 (?), 8.7.2011 10:54
Odpověděl bych ohledně granulí asi takto, pravdou je, že o bílé rasy se nedoporučuje barevné krmivo a granule by měly být tedy jednobarevné, přeci jenom srst se nedá porovnávat s vlasy člověka, mám bílého švýcarského ovčáka, granule dávám jakékoliv - ale jednobarevné, jinak opravdu dochází ke žloutnutí srsti. Břetislav grmelino@email.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.54 (?), 15.4.2012 10:06

dobrý den, taky shaním nějaké granule pro BŠO a na cvičaku mi poradily granule TRAINER. K9 taky nejsou spatne ale je mezi nimi pry rozdil rady K9 byly v minulosti dobre granule pak je koupila jina firma a uz nejsou tak dobre a za cenu K9 ktere jsou premiove krmiva mužu mít superpremiove krmivo TRAINER maji toho spoustu na vyběr takže mužete vybírat z hodně produktu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika