Pokus o skalku v brehu



Stránky: 1,  2   
jirkalala - (3) - 130.24 (?) 
8.4.2014 20:32, zobrazeno: 13716x

Zdravim,
chcem sa poradit co by som mal dat medzi kvetinace a trvalky, kedze je to v brehu skusal som pletivo a na to rosypat mulcovaciu koru ale neni to dobre, poradte co by som mal dat medzi to, nechcem tam hlinu lebo zachvilu bude plna buriny a tych par trvaliek nebude ani vidno,
dakujem


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.29 (?), 8.4.2014 21:46

Sem tam balvan, plazivé keře (zpevní břeh), občas pěknou travinu a mezi to sem tam odolnou trvalku... wink     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 8.4.2014 23:43

jak píše Lída a vysypat nějakým drobným štěrkem, drtí... dle výběru. Jak se trvalky budou rozrůstat a srůstat, postupně textilku odtrhávat. Je to peklo, mám to podobně, ale bez textilie a s plevelem bojuju už několik let, se střídavým úspěchem dle toho, jak mám čas to vyplet...frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 8.4.2014 23:52

No, ona ta textilie není žádná výhra, ten štěrk z ní pojede dolů... Zatím, ze začátku, bych spíš mezi rostliny položila zhruba po vrstevnicích kusy větví a zasypala kůrou, ale textilku bych nedávala. Ony ty poléhavé keře většinou pak větvemi koření do země a skrz textilku neprolezou, ta brání i rozrůstání kytek. Sama ji teď sundávám tam, co jsem ji kdysi dala (ještě, že byla jen na polovině záhonu ze třech).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirkalala - (3) - 130.24 (?), 9.4.2014 19:47

ved toto, ked tam dam strk zosune sa dolu, a ako myslis konare po vrstevniciach, ake, ako???mulcovaciu koru mam kupenu ale zatial som ju tam nedaval lebo si myslim ze tiez sa zosune dolu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.29 (?), 9.4.2014 21:36

Sundala bych folii, položila bych sem tam vodorovně do pruhů jakékoliv suché větve, aby bránily sjetí mulčovací kůry dolů. V té kůře se pohledově ztratí. Až bude svah ozeleněný, rostliny ho pokryjí, větve se dají pryč a kůra se buď doplní, nebo se zbytek rozpadne - dle přání majitele. Zakořeněné rostliny už tu šikminu svahu trochu naruší a kůra se udrží. Kamarádka to takhle dělala na svahu u chalupy a povedlo se.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.4.2014 8:13

Pokud sundáte folii, jak vám radí Lída, tak to rychle zaroste všelikou lebedou.A mezi těmi větvemi se bude blbě odstraňivat. Máme taky podobný svah, máme tam folii a to do toho jsme zasadili všeliké keře (svídy, vrby, zlatice, šeříky, ibyšky...). Folii jsme nijak nezakrývali, plán byl takový, že ta folie časem nebude přes listí těch keřů vidět. A že se časem ta folie sama rozpadne a zmizí, ale to už bude svah zastíněn těmi keři a tedy už tam ta lebeda nebude až tak růst. A zatím tam vše vychází podle našich plánů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.29 (?), 9.4.2014 21:43

Navíc, pokud se tam dají nějaké kameny, keříky nebo traviny, tak se v místech sázení utvoří takové kapsičky - plošinky, a při osázení svahu na těch teráskách bude kůra držet a zbytek porostou rostliny... L.

z netu...
z netu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.38 (?), 9.4.2014 23:02

Moc pěkná..ta fotka, ale oproti zadavateli má mnohem menší sklon. Tam, kde to mám stejně, je to dobrý, ale v některých prudších místech to jede dolu. Já tam textilku taky nemám, mám jen takovou kamennou drť a ta na hlíně celkem drží. Pokud je kůra na zemi, bez textilky, to zajedno na plevele moc nepomáhá, za druhé se rychle rozkládá a rostlinám to zrovna moc neprospívá. Drť se mi osvědčila mnohem víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.35 (?), 9.4.2014 23:37

Izolační rohož pod plechové střechy, klidně na tkaninu osázet a pak zasypat kačírkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika