Příspěvky uživatele - Kšely

Paprika - deformacia listov, 23.5.2010
Dobrý večer. Soudila bych, že je máte přemokřené a v noci je stále zima. Při vysoké vlhkosti se mohou listy takto kroutit.MH
Roubování melounů a okurek, 18.5.2010
To já se už ani nikde zastavit nemohu, aby mě manžel nechtěl zbavit svéprávnosti. A já ho nebudu provokovat. U rodičů v poli naroste melounů dost i pro široké příbuzenstvo a srny. Ale, jak píšete, není to tak úplně o tom. Naše nimrání je o zábavě a... celý příspěvek >
Kvalitní český česnek, 18.5.2010
Dobrý den. Chtěla bych odpovědět panu Denisi Skácelovi. Sázíme vlastní sadbu, tu původní už opravdu hodně let. Časem jsem naprosto bez problémů získala sadbu od pěstitele, o kterém je zde řeč a s ní řadu, myslím, cenných rad. Před sázením provádíme... celý příspěvek >
Jarní kůra k pročištění krve, 13.5.2010
A mrkev přes kuřata! To je také správné BIO, jako ty kačeny, prasata a králíci. A bez šílených cen, jen za trochu vlastního úsilí. MH
Jak uskladnit běžné druhy zeleniny?, 12.5.2010
Dobrý den. Piliny jsou také dobré, jen je třeba je udržovat navlhlé pořád, tzn. kropit podle potřeby víc jak jednou, hlavně v sušším sklepě. Pak mají tendenci si brát vlhkost z uskladněného. To ale není záležitost jednoho dne, takže jsou uhlídatelné.... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 11.5.2010
Podnož mi odcházela, když jsem brzy odřízla děložní listy. V poslední várce jsem je ponechala / na videu z Asie tomu tak bylo/ a zdá se, že je to ono. Rostlinám vysazeným na stanoviště usychají samy a rostliny přitom velmi dobře prosperují. Tolik... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 10.5.2010
Podle mé zkušenosti je Bejbino velmi vzrůstné, alespoň u nás na balkoně bylo u stropu brzy. Dá se to sice různě korigovat, ale píšete, že začínáte.Podle fotografií pana Mirka bych volila žlutou kokteilovou odrůdu Ildi, červenou Vám jistě někdo... celý příspěvek >
Prorůstání živého plotu k sousedům, 9.5.2010
Asi 3 roky jsme čekali s vysázením vinné révy podél zahrady, protože soused měl a chtěl stavěl nový plot. Nás to nezabije a jemu při stavbě nebude nic překážet. Nedávno přišel s tím, že by udělal širokou podezdívku tak, aby tráva nemohla do pletiva... celý příspěvek >
Jak se zbavit divokých včel, 6.5.2010
Kdo si poležel na ARO, ten si klidu v obklíčení divokými včelami neužije. Jelikož jsme i s dcerou zdravotnice a dokážeme zahájit protiškokovou léčbu okamžitě, obě jsme si tím prošly. V kůlně sídlí včely, na půdě vosy. Bez milosti je hubím Thiodanem /... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 5.5.2010
Pane Mirku, to nemá cenu. Kdo neokopával 50 arů záhumenky nebo vinohrad motykou, protože herbicidy pro malospotřebitele nebyly, ten Vám prostě nemůže rozumět. Co je vyrývat "dílek" řepy "rýlem", protože kombajny teprve začínaly. Atd.My máme zkušenost... celý příspěvek >
Prosím o radu jak napravit chybu, 5.5.2010
Dobrý den. Paní Jarmilo, Váš skleník se mi líbí. Dívat se naň by mě vůbec neuráželo. Co se mi nelíbí? Stodola. Asi proto, že se z oken chalupy na podobnou dívám. Ale příliš to neřeším. Byla tady přede mnou, bude asi i dlouho po mně. Abych alespoň... celý příspěvek >
Lignohumát - plíseň, 1.5.2010
Nesmíte si tak brát, když se zde občas pošťuchujeme. Ostatně každý z nás za ta léta utratil násobky peněz při svých "pokusech". Za sebe mohu jen dodat, že kdybych pro melouny dojela osobně kamkoliv, zřejmě by vyšly levněji. No, ale uznejte, měla bych... celý příspěvek >
Choroba sazenic rajčat?, 1.5.2010
Dobrý den. Nespálilo Vám sazenice sluníčko? Od čtvrtka mám pruhované cukety, jak pražilo přes škvíry v přistínění. Bílé poškození je zpravidla od slunce. MH
Netýkavka - řízkování, 30.4.2010
Dobrý den. Rozhodně není dobré zakořeňovat cokoliv na slunci. Pletiva jsou porušená a výpar vody listy velký. Sundejte řízky parapetu, žiletkou lehce seřízněte stonky a postavte kelímky na světlo, ale do stínu. Ještě bych probrala květy. Listy... celý příspěvek >
Rajčata a okurky, 28.4.2010
V celé naší kolonii nenajdete skleník či foliák s rajčaty. Je tam teplo a vlhko - ideální pro plísně, pokud se prostor dal odvětrat, rajčata rostla jako v pralese nejen na úkor paprik a okurek, ale také vlastních plodů. Dobré rajče vyroste na záhoně,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika