Příspěvky uživatele - Kšely

Žloutnutí malých plodů roubovaných okurek ve foliáku, 18.6.2010
My první plody do výšky 40 cm rostliny vylamujeme. Dál postupujeme zhruba podle schématu, které si najdete na googlu "intenzívní pěstování okurek". Píše se tam sice, že daný způsob není vhodný pro např. Saladin, což je nejčastěji prodávaná odrůda,... celý příspěvek >
Okurky ve skleníku, 18.6.2010
Zadejte si do googlu " choroby a škůdci okurek". Ing. Prášil je popisuje zcela přesně. Také se bráním postřikům ve foliáku, ale savé škůdce těžko pochytám do ruky. Než jsem zjistila o co jde, byly vrcholy mimo dvou rostlin zničené s důsledkem pro... celý příspěvek >
Žloutnutí malých plodů roubovaných okurek ve foliáku, 18.6.2010
I u roubovaných okurek je třeba vylamovat postranní výhony podle určitých schémat. Rostlina neutáhne množství rostoucích výhonů i tvorbu plodů. Píšete, že rostliny jsou bujné, možná jsou přehnojené, rostou do hmoty, proto plůdky usychají.MH
Okurky ve skleníku, 18.6.2010
Zdravím. Už nevím přesně, ale tuším, že Mospilanem. Požerovým insekticidem s krátkou ochrannou lhůtou, který byl po ruce. Stejně musíte okurky, co jde, otrhat, postříkat a pak bych ještě ty další obětovala a vyhodila. Teď jsem našla doporučení... celý příspěvek >
Okurky ve skleníku, 18.6.2010
Tak snadno "nezbrchá". Loni jsme "to" měli také, ale téměř na všech rostlinách. Stalo se to během dvou dní. Usoudila jsem, že to budou klopušky, nic jiného jsem nemohla objevit. Po postříkání se rostliny vzpamatovávaly velmi těžce, dalo by se říci,... celý příspěvek >
Okurky ve skleníku, 18.6.2010
" Věřte, bude líp!!"...Dost mi ten slogan svého času dral nervy. MH
Jak na Mandelinku bramborovou?, 18.6.2010
Dobrý den. My sbíráme mandelinku už nějaký čas.Jak jsem několikrát psala, máme zahrádku ve velmi teplé kotlině. Jenže porost je zatažený, už není dobré do něj vstupovat. Bude-li to jako loni, přijde na řadu chemie. Nebylo zbytí.MH
Melounoviště 2010, 17.6.2010
Tady je celý týden pěkně. Noci sice chladné, ale jde to. Melounům se daří, bez ztráty kytičky přečkaly i ta horka na rozdíl od paprik. Na nich jsou popálené sluníčkem nejstarší listy. Vypadají dost divně. A samozřejmě propad plůdků. Ale velké plody... celý příspěvek >
Melounoviště 2010, 17.6.2010
Nebude jim tam moc teplo odspodu? MH
Feramol proti slimákům, 17.6.2010
Skoro o tom pochybuji. Rodiče mají na zahradě rodinu ježků. Na vlastní oči jsme viděli, jak žrali kuřátko, ale není znát, že by ve slimácích našli byť jen slzičku zalíbení.MH
Sametka podzimní - Trombicula autumnalis, 17.6.2010
Dobrý den. Já sice též holduji zmíněným laskominám, ale repelentní efekt proti různým zahradním "breberkám" nepozoruji. Jakmile přijedeme na chatu či chalupu, klíšťata si hned dávají echo- "už dorazila!". Manžel sehnal přípravek K-Othrine 25 SC, má... celý příspěvek >
Mrkev - nevzešla, 17.6.2010
Také mi xkrát kopr slimáci sežrali. Teď jsem ho nasela "naširoko", snad už přečká. MH
Mrkev - nevzešla, 17.6.2010
Já mám plodovou zeleninu přes obtíže s počasím nakonec výstavní a už i něco sklízíme, ale takový debakl s kořenovou jako letos jsem za celé roky nezažila. MH
Zavařování v mikrovlnné troubě, 16.6.2010
Když je škodlivá, vyhoďte ji přece rovnou, ne? Snad si do té doby nebudete huntovat zdraví! MH
Mrkev - nevzešla, 16.6.2010
Já budu petržel také dnes podsévat. Druhá várka vzešla nahodile, tak mi nic jiného nezbývá. MH
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika