Příspěvky uživatele - 210.254

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stolové hrozno Nero, 20.1.2012
Solaris je odrůdou hodně odolnou, ale jak je psáno výše, bobule jsou sice chutné, ale drobné (kolem 1g). Nero má sice bobule větší, ale také jsou maximálně kolem 3-4 g a semena v nich jsou hodně brzy tvrdá. Bratislava je teplá oblast, tam je možné... celý příspěvek >
Dozrávání rajčat po sezoně, 14.1.2012
rajčata je lepší dozrávat ve tmě, to není z mojí hlavy, někde jsem to četl
Teréz, Augusteller - fa Starkl, 13.1.2012
V německu mají této odrůdy vysazeno 2000 ha, ale co se týká odolnosti k chorobám tak se domnívám, že jsou i odolnější odrůdy s podstatně většími bobulemi.
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 22.12.2011
Díky, velmi zajímavé.
Seminka s vlastni zahradky, 13.12.2011
Přesně tak, homozygotní jedinci se nemohou štěpit, pokud jsou opyleni vlastním pylem. Ale když se zkříží dvě různé homozygotní linie, vznikne hybrid, který je v několika nebo i všech alelách heterozygotní a proto i následně štěpí.
Seminka s vlastni zahradky, 13.12.2011
Semena hybridních odrůd jsou v rámci této hybridní odrůdy vždy stejná. Je to proto, že se k jejich vzniku používají homozygotní linie (mají stejné obě alely genů), které při vzájemném křížení musí dát stejné potomstvo v první generaci (filiální -... celý příspěvek >
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 6.12.2011
Ještě se jednou vrátím k odrůdě Cabernet Cortis a její odolnosti k perenospoře, protože jsem na jednom fóru našel tento odkaz, kde mimo jiné Ing. Alois Tománek, šlechtitel révy vinné, Boršice hodnotí kalamitní rok 2010 a zmiňuje se i o odrůdě... celý příspěvek >
Ako Vám dozrievajú strapce?, 5.12.2011
Barvy řapíku jsem si vůbec nevšímal, spíš se mi zdá rozdílný charakter zoubkování a podle červených skvrn na okraji listů (červená spála nebo hořčík?) usuzuji na červenou odrůdu.
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 26.11.2011
Vážený pane host - xxx.xxx.48.3, pokud umíte číst, tak jsem se o pár příspěvků výše zmínil, že CC mám ze dvou různých zdrojů, z nichž o jednom se nedá pochybovat, takže si dovoluji o něm psát i ze své vlastní zkušenosti. Navíc mě interspecifické... celý příspěvek >
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 22.11.2011
Samozřejmě že vlhčí počasí má vliv na četnost výskytu plísně révové, ale nemůže způsobit to, že odolnější odrůda je napadená dřív a víc než neodolná.
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 14.11.2011
Mikroklima nemůže změnit stupeň odolnosti k perenospoře, to by jste musel mít Dornfelder úplně bez listů, aby byl CC napaden. Stále se domnívám, že se jedná o záměnu odrůd, ostatně v Česku žádný div, spíš bych se upřímně divil, kdyby tomu tak nebylo.... celý příspěvek >
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 12.11.2011
Ještě si dovolím citovat D. Pospíšilovou z Ampelografie Slovenska, která udává u Cabernetu Cortis odolnost k plísni révové 7,5 a u Dorfelderu 5,5, což není až tak velký rozdíl, ale navíc intespecifické odrůdy nebyly ošetřovány proti houbovým... celý příspěvek >
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 12.11.2011
Souhlasím s Vámi, že réva je citlivá na mikroklima místa, kde roste, ale musím s Vámi polemizovat co se týká odolnosti Cabernetu Cortis k plísni révové. Nejenže jsem se nesetkal nikde v literatuře s tím, že by u této odrůdy byla zmiňována vysoká... celý příspěvek >
Zakoreňovanie, 6.11.2011
Můj způsob množení révy je zde. Co se týká toho, že máte révu ještě zelenou, tak záleží na tom, jestli je vyzráté réví, to znamená jestli má většinou hnědou barvu a je zdřevnatělé. Pokud jsou zelené jen listy, je třeba počkat, až samy opadnou. Pokud... celý příspěvek >
Dilema s hnojením révy, 6.11.2011
Už zmiňovaný G. Vanek doporučuje hnojit hořečnatými hnojivy na jaře na povrch půdy. Mně samotnému se osvědčilo hnojení na list, kdy se používá 3% roztok hořečnatého hnojiva Krista MgS po odkvětu do začátku srpna jednou nebo dvakrát za sezónu.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika