Příspěvky uživatele - 210.254

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dilema s hnojením révy, 6.11.2011
V žádném případě bych tyto horentní dávky nedoporučil, jsou ideální spíš k zasolení půdy než k hnojení. Navíc bych upozornil, že není nutné mít vždy maximální zásobu živin, pro výživu rostlin platí Sprengelův-Liebigův zákon minima (pro růst rostliny... celý příspěvek >
Zakoreňovanie, 2.11.2011
Podle toho co píše Lída se ale nemůže jednat o skutečnou odrůdu Izabella, protože tato odrůda by v žádném případě nedozrála v okrajové oblasti, patří mezi pozdní odrůdy. Chutnal jsem ji před pár lety ve kolekci odrůd v Lednici, ale tam byla koncem... celý příspěvek >
Lucasova, 14.10.2011
Dřív jsem si také myslel, že Lucasova je nejlepší hruška.  Ale poslední roky mně ukázaly, že tomu tak nebude. Alespoň v mém případě, protože mi začala plodit Bohemica a její chuť mně vyhovuje více než Lucasova. Takže jsem i půl stromu Lucasovy... celý příspěvek >
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 11.10.2011
Moje příspěvky jsou ve stupnéch Brix. Přepočty se dají najít tady.
Ako Vám dozrievajú strapce?, 5.9.2011 Obsahuje fotku
Odrůdu Preobraženie jsem měl možnost ochutnat před 10 dny na jižním Slovensku. Opravdu se jedná o velmi zvláštní odrůdu s velkými protáhlými bobulemi s typicky stolní konzistencí dužniny. Bohužel její odolnosti nejsou úplně top, tak na úrovni... celý příspěvek >
Přihnojení mladých sazenic, 29.8.2011
Ideální doba na přihnojení révy ke konec května až červen. Teď rozhodně nepřihnojujte, výsledkem by byly dlouhé nevyzrálé letorosty, které by stejně při prvním mrazíku zmrzly.
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 18.8.2011
Dnes jsem neodolal a šel změřit cukernatosti u moštových odrůd Platovskij 18% Rondo 12% Krystal 16% Golubok 13% Osceola Muscat 17,5% Marquette 18% Solaris 22% Cabernet Cortis 17%
Hibernal a Solaris - choroby, 10.8.2011
Z Hibernalu jsem už pil výborné víno, ale ze Solarisu se mi dosud nepovedlo víno okoštovat.  Na druhou stranu mám vysazený jen Solaris, takže se můžu vyjádřit k jeho odolnosti. Loni jsem ho nestříkal proti plísni révové ani jednou a s výjimkou... celý příspěvek >
Čím je réva napadená?, 10.8.2011
Z hlediska cross rezistence nevidím jedno použití tank mix Discus a Zato jako problematické. Ale je pravda, že oba přípravky obsahují jako učinnou látku jen strobilurin a i když jiný, je potřeba střídat přípravky s různým typem účinné látky, ideální... celý příspěvek >
Buksus, 29.7.2011
Souhlasím s Vámi, taky mám pocit že roste všude, mám ho na dvou extrémních místech v zahradě - slunečném (svítí tam sluníčko co ráno vyleze až dokud nezapadne) a pak taky na stinném (sem svítí tak 2 hodiny denně) a roste dobře na obou.  Spíše mi... celý příspěvek >
Jaký selektivní herbicid?, 6.6.2011
Mohl by jít použít Lentagran WP nebo Basagran Super, ale asi bych použil Tropotox neboli Butoxone (stejná účinná látka). Odkaz
Kdy je nejvhodnější doba na provádění postřiků?, 4.6.2011
Poprvé čtu, že by se měl nějaký postřik dělat za rosy. Rozhodně si myslím, že naopak postřik za rosy by se neměl dělat a to ani herbicidy ani ničím jiným. Dochází k naředění postřiku a účinek nemusí být ideální. Většinou se uvádí a také to sám i... celý příspěvek >
Zkušenosti s elektrickou Stigou, 1.6.2011
Elektrickou Stigu E 401 mám ud roku 2000 a stále s ní sekám. Neříkám, že je ve 100% stavu, ale pořád se s ní sekat dá a do koše sbírá stále dobře.
Somerset Seedless, 27.5.2011
Plánuji dát  přezimování 2010-11dohromady, jen nevím, kdy to stihnu. Odrůdy, které se neosvědčily jdou trochu poznat podle toho, že jsem je vyřadil ze své kolekce.
Somerset Seedless, 27.5.2011
Včera tj. 26. května začal Somerset tradičně jako první kvést. Dnes se k němu přidalo Rondo.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika