Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Držáky nářadí
Jednoduché držáky pro snadné uskladnění zahradního nářadí atp.
Držáky na dřevo.cz
Kozy na řezání dřeva motorovou pilou přímo od výrobce

Léčivé rostliny > Pěstování rozmarýnu

stavba, topení, úspory energií, voda a odpady, sítě, interiér, dílna

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.180.10 (?)
6.2.2012 19:02

Rozmarýn pokud se pěstuje v místnosti která je vytápěná kolem 20 st C tak nemá rád přemokření, ale potřebuje vlhký vzduch, chce to rosit rozprašovačem nebo 1 týdně osprchovat. V přírodě roste na jihu Evropy kde je půda spíš suchá, ale je tam vlhký mořský vzduch. bylinář Vláďa

vlada.vytasek@centrum.cz

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Muj vypada podobne, akorat jsem ho tady na r..., Eva Neuwirthova, 2.12.2014
sklenik mam, to by se dalo vyzkouset ..., Eva Neuwirthova, 19.11.2014
Ve studenem sklepe se da zimovat i bez svetl..., stefanos689, 17.11.2014
Záleží na tom, jak je tam teplo, kolik stupň..., host, 17.11.2014
a ve sklepe u okynka prezimuje? Prehrsle sve..., Eva Neuwirthova, 17.11.2014

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.173.5 (?)
22.5.2010 21:28, počet návštěv: 105278
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Poraďte mi prosím jak správně pěstovat rozmarýn.Mám už asi 20 keřík rozmarýnu a opět mi umřel, vždy mu uschnou a opadnou lístky.Umístěný byl vždy na slunci v květináči i zahraděk, zalévala jsem je i vůbec ne a pokaždé ten samý výsledek.Nechápu když někdo řekne nenáročná rostlina

Připojit reakci   

Pěstování rozmarýnu

Honza (605) - xxx.xxx.90.4 (?)
22.5.2010 21:57
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

90% lidí ho zahubí zálivkou... rozmarýn nesnáší vlhko, jakmile ho jednou na chvíli přemokříte tak už to nezachráníte...

zalévat jen když je půda skutečně už proschlá

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.105.22 (?)
22.5.2010 22:26

Také jsem si to myslela, že roste dobře i v suchu. V Chorvatsku jsou tak veliké keře a rostou v kamenité zemi. Mám doma na okně stromeček rozmarýnu, který jsem zalévala minimálně a když jsem se ho dotkla začal opadávat. Pořádně jsem ho zalíla a hned obrůstal jasnými zelenými výhonkami. Teď jsem si koupila keříkový rozmarýn v zahradnictví a hned jsem si všimla, že je pořádně zalitý a tak ho také zalévám hodně. Po přečtení Vašeho příspěvku jsem na rozpacích protože už je podle Vás přemokřený. Jsem zvědavá jak poroste.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

mhi (176) - xxx.xxx.62.154 (?)
30.7.2014 23:59

Pred nejakou dobou se mi ujal pokusny drevity rizek rozmarynu  (ale ne uplne stare drevo, odhadem lonske). Jen jsem jej pichnul do substratu, bez stimulatoru. Nyni ma krasne koreny a po celou dobu jsem udrzoval rostlinku ve vlhkem substratu.

Martin

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.217.231 (?)
5.2.2012 19:17

Myslím, že nemáte vůbec pravdu. Vždy když rozmarýn koupím, je zelený, půda je vlhká a kolem keříku roste mech. Pak si přečtu takové moudré rady jako že nezalívat dokud není půda vysušená a do 2-3 měsíců je po rozmarýnu. Stalo se mi to asi 3x za sebou. Tak teda nevím...

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

6.2.2012 19:02

Rozmarýn pokud se pěstuje v místnosti která je vytápěná kolem 20 st C tak nemá rád přemokření, ale potřebuje vlhký vzduch, chce to rosit rozprašovačem nebo 1 týdně osprchovat. V přírodě roste na jihu Evropy kde je půda spíš suchá, ale je tam vlhký mořský vzduch. bylinář Vláďa

vlada.vytasek@centrum.cz

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.233.173 (?)
10.5.2013 11:11

Mám doma v květináči již třetí rozmarýn, roste dobře, když ho nezaliji každý druhý den, svěsí větvičky. Ale mým problém je v tom, že ho mám dva měsíce a větvičky dostávají stříbrnou barvu. Je to v pořádku, nebo dělám někde chybu. Prosím o radu. Hana

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.220.241 (?)
26.3.2012 12:25

Naprosto s Vámi souhlasím. Několik rozmarýnu jsem zlikvidovala suchem. Od té doby co zalívam každý druhý den, jsou stromky krásně zelené a meprosychají. Mám je v kuchyni na onkě, teplota stálá po celý rok kolem 21 stupňů.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

Eva Neuwirthova (219) - xxx.xxx.147.46 (?)
17.11.2014 13:31

a vy vubec nezimujete?

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.224.13 (?)
23.5.2010 0:05

my ho máme také na chatě na zahradě a zalévá se deštěm nebo když jsme na zahradě - jednou týdně a daří se mu dobře

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.180.2 (?)
23.5.2010 19:57

Také mi párkrát rozmarýn v minulosti uhynul přes zimu, než jsem se ho naučil pěstovat. Rozmarýn přes zimu potřebuje světlo a nižší teplotu ideál je 10 st celsia, což je možné když má někdo prosklenou verandu nebo lodžii.  V místnostech které jsou vytápěny a je zde přes zimu 20 st celsia je dobré rozmarýnu nezalévat ale rosit rozprašovačem, neboť zde škodí příliš suchý vzduch a také je dobré 2x měsíčně rostlinu osprchovat. Přes léto se dá rostlina ven a je vyhráno. Podobné nároky na pěstování má také další pokojová léčivka na žlučník ožanka kočičí.  Přeji vám ať se, podaří tuto léčivku úspěšně pěstovat.  bylinář Vláďa

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

hajank5 (422) - xxx.xxx.126.125 (?)
23.5.2010 20:16

Pomyslete kde tato bylinka má domov -vesměs v teplých krajích, tak tam se ji daří právě proto, že tam často neprší. Zasaďte ji a nechte to na přírodě, poze pokud by hodně dlouho bylo sucho, tak mírně zalijte.Hodně úspěchů.Nevzdávejte to.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.105.22 (?)
16.6.2010 15:55

To je venku, ale v bytě? Dle výše uvedeného příspěvku by rostlinka měla být v místnosti asi 10 st.C. Je pravdou, že v zimě máme v bytě 22 ct. C, že by to mělo vliv na opadávání lístečků? Dnes jsem dala oba rozmarýnky do lodžie -stromečkový i keříčkový. Keříčkový,  když jsem z jara koupila měl zelené svěží větvičky a nyní jsou hnědavé, že by už dřevěněly? Pokud se mi nezdaří ho vypěstovat koupím si ještě jeden a pak už to vzdám. Byla by to škoda, nebo ho používám na kuře když ho peču.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.217.76 (?)
6.8.2012 17:12

Dobrý den, nejkrásnější rozmarýn jsem viděla na zahradě mého strýce ve Skotsku, vzrostlý keř    skoro 1,5 metru vysoký,  s   dlouhými tmavě zelenými jehlicemi. Stanoviště má  blízko   ústí moře. Podotýkám , že tam  stále prší a  zimy jsou  tam mírné. Od té  doby, co   svůj rozmarýn   přes léto  1x týdně   vydatně zalévám  a také každý týden   přihnojím, začíná se trochu  podobat   tomu skotskému. Přezimuje   v chladné místnosti, k jaru  se   musí trochu více   zalévat jinak   zasychá. Na jaře  vytáhlé výhonky případně proschlý  keřík zastřihnu a po   "zmrzlých "  jej přemístím na chalupu. 

zdraví Jitka  

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.6.162 (?)
30.9.2010 16:41

Dobrý den,

tak jsem konečně sehnala někoho kdo mi snad poradí jak ¨zazimovat rozmarýn.Přes léto jsem ho měla v květináči a protože je opravdu dost pěkný a velký tak by mě docela zamrzelo, kdyby to přes zimu nezvládl.

Díky za radu Lenka

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

romila (830) - xxx.xxx.200.106 (?)
30.9.2010 22:24

Před několika roky jsem zakoupila prvně rozmarýn. I s květináčem jsem ho vsadila mezi kytky v záhonu. Zima přišla dřív než jsem ho stihla vyrýt a přenést do chladné místnosti-není zrovna mrazuvzdorný. Nicméně "přežil" a tak další zimu jsem se ani nesnažila ho uklízet, jen jsem kolem "vystlala" nastříhané větve tůjí. Tak zvládl 3 zimy s poměrně velkými mrazy a nebyly krátké. Čtvrtou ale už "nevydýchal". Zjara to vypadalo, že krásně nově obráží, ale neobrazil-byl "hyn". Tak jsem loni zakoupila nový a před zimou ho uklidila pěkně dovnitř, kde nemrzne, ale bývá kolem 0st., není tam moc světla, ale to mu nevadí, občas do květináče kápnu trošku vody, aby neuschl. Dosud je venku a bude tam až do prvních mrazů, pak ho zase uložím, riskovat už nebudu. Přes léto nádherně zmohutněl, nerada bych o něj přišla. M.R.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.160.2 (?)
7.10.2010 16:10

Vřelé díky za váš příspěvek, již několik let se s tímto problémem zlobím.Podotýkám že prosklené lodžie apod.boužel nemohu poskytnout, tak snad budu mít šanci s ním přezimovat v bytě nebo průchozí verandě mezi bydlením a venkovními teplotami.S pozdravem Radka

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

romila (830) - xxx.xxx.200.106 (?)
8.10.2010 11:01

Chlad ani slabší mrazík by mu rozhodně ublížit neměl. Ta průchozí veranda bude určitě ideální, prosklená lodžie není třeba. Držím palce. M.R.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.66.105 (?)
8.10.2010 22:19

Před rokem mě jeden známý poprosil, abych mu zazimoval rozmarýn v zimní zahradě (mám tam 2-10 st.). Že chce nechat druhou rostlinu ve skleníku zasypanou kompostem a nechce přijít o obě dvě. Rostliny přežily bez problémů. Horní část nezasypaných výhonků ve skleníku omrzla, ale po zakrácení bylo vše v pořádku. Mimmo

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

Marie12 (402) - xxx.xxx.64.226 (?)
11.10.2010 21:39

Dobrý večer, tak vypadá můj rozmarýn dnes, zasazený vloni přezimovaný v prádelně na okně kde je v zimě asi 3-5°C.Od jara na okně, kde svítí sluníčko dopoledne, zálivka mírná, hnojení 1xtýdně.Dnes jsem ho uklidila zase do prádelny, ale přes den ho dám ještě ven.Ještě jej musím seříznout, ale je tak hezký až je mě to líto.Chtěla bych se zeptat zda seříznutí mohu nechat na jaro nebo ho musím seříznout teď.M.

Obrázky:

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.116.11 (?)
14.11.2010 8:52

mám s rozmarýnem stejný problém tak jsem zvědav zda mi rady ostatních pomohou, ale jedno zůstává nezodpovězeno a to jak stříhat na zimu nebo na jaro. dík za rady Luděk

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.183.242 (?)
14.11.2010 10:31

Já rozmarýn sestříhávám na jaře, přes zimu i v nevytápěné verandě většinou narostou nějaké vytáhlé, slabé větvičky, občas něco proschne. Máte-li dost místa, teď to neřešte a neřežte. Elena

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

14.11.2010 22:27

P.Eleno, děkuji Vám za radu květy už opadaly ale je pořád pěkný sestříhám až na jaře.M.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.113.129 (?)
24.11.2010 12:10

Dobrý den, léta jsem pěstovala rozmarýn a vše ok.Až tento podzim se mi do něj pustily tzv "puklice".POmocí postřiku jsem se jich snad zbavila, na doporučení zahradnice keřík úplně ostříhala (tedy i napadené větvičky) a prolila květináč (asi aby se postřik náhodně nedržel v zemi), mám ale obavy, aby to rozmarýn ustál.Byl to velký, cca 25cm, keřík, darovaný a mám o něj strach.Obrazí mi na jaře???Děkuji, Andrea

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.43.103 (?)
29.12.2010 13:43

Dobrý den, mám už krásně vzrostlý rozmarýn, kzerý jsem před zimou vsadila do velkého květináče a dala na chodbu, nicméně mi z prostřed začíná osychat a lístky černat, přitom ještě před 14dni mu začínali rašit mladé výhonky, poradíte mi co mám udělat pro jeho záchranu nebo je jž pozdě?

Děkuji Hanka

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

KUKY (2311) - xxx.xxx.191.35 (?)
29.12.2010 16:06

Rozmarýn naši zimu občas venku nepřežije, vymrzne. Já jsem ho zimoval vždy v garáži, kde taky trochu mrzlo, ale jen trochu. Dejte ho, pokud můžete, do místnosti, kde je světlo a teplota kolem nuly a opatrně zalévejte. Že mu rašily výhonky je špatné, nemá vegetační klid.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.136.96 (?)
28.1.2011 20:38

Mám stejný problém. Koupila jsem teď velký rozmarýn. Začaly mu černat konce lístků, rychle vytahuje nové výhonky. Dokonce se na mladých větvičkách začaly objevovat mšice. Co s ním? Porďte, prosím, někdo. Je to krásný keřík, nechci o něj přijít. Děkuji Jana

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.69.107 (?)
10.5.2011 23:35

Co značí, když lístky rozmarýnu začínají žloutnout?

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

13.5.2011 8:57

Přemokřený substrát, chce to vyměnit hlínu. Vlasta

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.69.107 (?)
13.5.2011 22:08

Aha, tak v tom případě dělám chybu se zálivkou. Poraďte, jak často, jak moc a jakým způsobem zalévat? Pro jistotu vyměním i substrát.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.75.10 (?)
3.9.2011 11:24
Dobrý den, již několikátý rok si kupuji rozmarýn předsazený, ale také se snažím o vypěstování rozmarýnu ze semen. A nikdy moc neuspěju, ze semínek vzejde většinou jedna, dvě rostlinky. Proto jsem se chtěla zeptat jaký je postup a zda se semínka přikrývají zeminou či nikoli. Děkuji
Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

17.11.2014 13:33

a ve sklepe u okynka prezimuje? Prehrsle svetla tam neni, je to suteren... Zalevat tam nebo ne?

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.54.27 (?)
17.11.2014 20:43

Záleží na tom, jak je tam teplo, kolik stupňů. Zimuji rozmarýn na verandě, kde při hodně velkých zimách je kolem nuly. Zalévám velmi zřídka, snad jednou za měsíc, jen tak, aby zemina nebyla přeschlá. Elena

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

stefanos689 (131) - xxx.xxx.75.62 (?)
17.11.2014 21:47

Ve studenem sklepe se da zimovat i bez svetla, samozrejme s drastickym omezenim zalivky. Rostlina se ponori do "spanku" a zastavi urcite zivotni procesy. Ozkouseno na citrusech. Jinak rozmarynu ma smysl zasadit i venku. Je to podobne jako s vavrinem. U nas na JV je hodne velkych keru v zahradkach. Vzdy vydrzi tak 5 let, nez je zlikviduje drsnejsi zima. Me preziva uz 3. rok bez problemu. Teploty kolem -15 jeste dava, ale to je strop. Idealni je studeny sklenik, kde je rostlina chranena pred vetrem. Ve skleniku pri vetsich mrazech jeste necim prikryt. Rozhodne lepsi nez trapit v kvetinaci. Muj ker ma asi 1m  - v kvalitni pude roste opravdu bujne.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

19.11.2014 15:53

sklenik mam, to by se dalo vyzkouset

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.30.71 (?)
18.3.2014 21:12

Deláme mu pomyšlení a vždy to dopadne špatně??? Asi je opravdu rozmarný a všechno kolem  marný..

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.117.235 (?)
18.9.2012 13:39

já se chci zeptat mamka má na zahradě asi tak pul metru vysoky rozmarýn máme ho na zimu dát třeba do sklepa nebo ho nechat na zahradě a jestli ano co sním dávat jehličí třeba jako k růžím?díky za odpoved

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

18.9.2012 20:01

Na zahradě ho nechat nemůžete zmrzl by je to letnička.Pokud máte ve sklepě okno tak ho tam dejte já ho mám v zimě v prádelně je tam v zimě asi 5-10°c.Taky jsem ho měla v bytě ale nedařilo se mu opadal.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.156.230 (?)
24.1.2013 8:08

Na podzim jsem rozmarýn přenesla domů, umístila jsem ho na okenní parapet a zalévala. Brzy začal růst, stonky se prodlužovaly o jasně zelené části. Později začal odspodu usychat, tak jsem ho přemístila jinam s tím, že asi špatně snáší radiátor. Pak uschnul úplně. Můžu ho dál zalévat, obrazí na jaře novými lístky, až ho přenesu do zahrady, nebo je už na vyhození?

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

Reniii (619) - xxx.xxx.146.37 (?)
24.1.2013 10:51

No nevím... myslím že když uschnul tak je konec.

Já několikátým rokem přezimuji na okně studené chodby (cca 5C), zalévám tak 1x14dní nebo spíše podle toho jak si řekne, když se začnou ohýbat mladé výhonky je potřeba zalít. Po tři roky šlo ho na jaře vyndat z květináče a zasadit na záhon a na podzim ho vyndat, dát do květináče a na chodbu. Jenže ted už je moc velký a na podzim jsem se s ním dost nadřela, takže to má v květináči už napořád smiley. Stříhám ho jak se to hodí mě, to jest když ho potřebuji v kuchyni.

Obrázky:
vavřín a rozmarýn
vavřín a rozmarýn
Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.130.7 (?)
24.1.2013 12:04

Dobrý den,

chci si vypěstovat rozmarýn ze semínek, které jsem zakoupil. Semínka jsem dal do malé misky s vatou. Již je to týden a semínka jsou pořád stejná - žádné výhonky. Zároveň jsem vyséval řeřichu a ta už je pomalu na sklizeň. Může mi někdo poradit jak správně vysévat semena.
Děkuji Jirka

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.76.2 (?)
13.3.2013 15:27

Hezký den, mně se už několikrát povedlo totéž. Jednou mi v zimě přezimoval na zahradě, protože jsem někde četla, že to zvládne. Zvládl. Další zimu už jsem ho na chytré rady přemístila do domu, a to už nepřežil. Chvíli se tvářil, že žije, a pak najednou uschl. A pak ještě asi 2x s podobným osudem.

Letos jsem si přivezla nový rozmarýn, který byl pěstovaný ve studeném skleníku, a dala jsem ho domů. Už je zřejmě také mrtev... Takže pro mě rozmarýn není tou bylinou, které bych se měla napříště věnovat smiley

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.90.250 (?)
13.3.2013 15:48

Také mi už 2 venku vymrzly, přenášet je nechci a nebudu. Teď jsem objednala u Krulichových odrůdu, kterou měli asi 2 zimy s úspěchem venku. Dám ji k terase na jih, je to chráněná poloha. Loni mi na ní nepomrzly rajčata, o kus dál v záhonu byly na maděru. A jestli nepřežije, vydám se stejnou cestou jako Vylaugh.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

Mr Bigggg (1443) - xxx.xxx.5.149 (?)
13.3.2013 20:21

Asi to opravdu chce těch pět šest stupňů v zimě, občas zalít. Jinak to nemá asi cenu. To je také má zkušenost.

Mr Big

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

Zdenci (462) - xxx.xxx.245.32 (?)
14.3.2013 9:15

Moje zkušenosti jsou takové: Venku mi zmrzl, ve verandě kde je kolem 10°C i přes veškerou péči uschl a v kuchyni na okně se zatím drží ikdyž taky trochu proschnul. Zrovna je v troubě s krůtim masem a slaninouwink

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.64.228 (?)
22.3.2014 11:49

Vloni na jaře jsem si koupila převislou rozmarýnu, celé léto byla v květináči na terase. Na podzim jsem jí přenesla do domu na schodiště, kde je světlo a chladno-kolem 5°C. Letos v únoru mě mile překvapila, obsypala se drobounkými modrými kvítky:-)

Obrázky:
rozmarýna
rozmarýna
Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

Jiří Falta (36) - xxx.xxx.220.94 (?)
14.3.2013 10:21

Rozmarýn, levanduli a tymian zazimovávám v pařeništi a nechávám obvykle bez zálivky. Pařeniště nemá zaklady, takže tam nějáká vlhkost vyvzlíná z okolí. Loni jsem o ně měl kvůli silným únorovým mrazům docela strach, ale všechno přežilo bez úhony. Pár rostlin tymiýnu, co šlo do studené chodby, vypadalo po zimě hůř. Předpokládám, že kvůli vlhkosti půdy, která v malém objemu květináči špatně udržuje. V pařníku je po celou zimu půda jen lehce navlhlá.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

Barbora (1) - xxx.xxx.254.80 (?)
19.6.2013 13:58

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na hlínu vhodnou pro rozmarýn. Mám stejný problém jako ostatní tu - rozmarýn mi schne, opadávají jehličky. Na internetu jsem se dočetla, že na slunko a moc nezalívat, ale vždyť on vypadá, že schne... Může to být hlínou? chtěla jsem ho po zakoupení přesadit, ale pak jsem četla, že potřebuje jílovitou půdu a je pravda, že v obchodě byl v takovém skoro písku, úplně něco jiného než má hlína... Ale umírá. Tak co? Mám ho přesadit a dát do chladu? Teď jej mám v prosklené verandě, bydlíme v horách, takže moc slunka sem nepřijde. Díky moc za rady :)

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

PP. [PE, 550] (3487) - xxx.xxx.14.199 (?)
19.6.2013 14:10

Kupte si novej, tenhle stejně zajde, jak začne, už to dokončí. Ten novej okamžitě přesaďte, je to v průmyslovém susbstrátu přesně zavlažovaném a to doma nejde.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

host - xxx.xxx.121.42 (?)
13.7.2013 0:57

Stačí smíchat hlínu, písek a zahradnický substrát. Důležitá je dobrá drenáž. Lepší je chráněná poloha. Co se týče slunce chce to alespoň 1/2 dne.

V tuto dobu bych ho nechal venku na nějakém chráněném místě.

Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

xHackerM (1) - xxx.xxx.44.201 (?)
14.3.2014 19:03

Ahoj všem,

poraďte mi, prosím, jak na můj rozmarýn. Kupovali jsme ho někdy na jaře nebo v létě loňského roku v zahradnictví. Nechali jsme si poradit jak na něj. Přes léto byl na slunném balkóně a nebyl jedinný problém. Na zimu jsem ho dal za dveře, takže na chodbě bytového domu může být tak 10-15°C. Zálivku provádím nejdříve po týdně a vždy do suché hlíny. Takže nepřelívám. Přiznám se, že jsem ho nikdy nehnojil a neměnil jsem ani zeminu. To jsem si nechával na radu zahradnice až na jaro. Ale podívejte se sami, jak vypadá... sad  Protože už sluníčko začíná vylézat, tak jak to jde, dávám rozmarýn na slunné místo. Dnes jsem zakoupil substrát na bylinky a přes víkend přesadíme jak rozmarýn, tak ostatní bylinky (mimochodem všechny jsou na tom stejně). Po přesazení rozmarýn orosím a nechám nasát vodu v kýbli cca půl hodiny až hodinku a dám ho zpět na chodbu. Pak už jen čekat, než bude moci jít ven.

Co jsem napsal špatně, co bych neměl dělat a co byste mi doporučili? Co třeba se stříháním?

Děkuji moc...

Obrázky:
chudáček
chudáček
Připojit reakci

Pěstování rozmarýnu

Eva Neuwirthova (219) - xxx.xxx.175.210 (?)
2.12.2014 16:39

Muj vypada podobne, akorat jsem ho tady na rady pred zimou ostrihala. Pak nekdo psal, ze strihat az na jare... Tak pak pulku jeste seriznu vice a uvidim. Ale na zazimovani to asi tak vypadat ma, ne? Na jare by to melo pustit. Tak nejak si to predstavuju podle rad tady...

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Tinktura z jantaru514.12.2014332
Jak mnozite stevii?513.12.2014533
Hledám afrodisiakum1413.12.201412470
Pěstování rozmarýnu522.12.2014105279
Zazimovani bobkoveho listu1020.11.2014966
Hnědé fleky na meduňce19.11.2014242
Šalvěj bílá - přezimování128.10.2014357
Rakytník - keř, nebo strom?55.10.20141558
Kdy a jak rozsadit levanduli?1229.9.20144349
Bylinky na balkoně228.9.2014851
Jste také fandové do bylinek?11521.9.201474432
Ne-bylinková spirála418.9.20143245
Obnovit rust polomrtve lipie sladke (azecky cukr)118.9.2014369
Zpracovani sipku2217.9.20142934
magi bylinka 4817.9.201456834
Jak se jmenuje tato rostlina? 417.9.20141385
Libeček325.9.201414623
Moringa14.9.2014344
Mata peprna proc neprospiva 111.8.2014690
Bylinky17.8.2014449
Šalvej? 825.7.20141445
Mohu prodávat bylinky121.7.2014599
Pomůžete s určení bylinek 520.7.2014962
měsíčková mast - sádlo?2815.7.201428743
Jak se jmenuje313.7.2014691
Užitečná rostlina nebo plevel? 201.7.20143241
Poznáte někdo tuto bylinku? 730.6.20141388
Identifikace rostliny 322.6.2014942
Bylinkový záhon2022.6.201418656
Stevia rebaudiana (cukerná)3521.6.201425961
Druhy máty 611.6.20142186
Pěstování pohanky123.6.201410504
Pěstování majoránky a petrželky (kudrnky)531.5.20147396
Problém s čajovníkem124.5.2014585
Hnojení léčivek215.5.2014924
Jak se jmenuje tato jarní rostlinka? 114.5.20143765
Kdy a jak vyset plicník230.4.2014770
Mořská cibule 1019.4.201437458
Sazenice majoránky 331.3.20141281
Jarní kůra k pročištění krve3728.3.201424052
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Kde koupit jednodenní kuřata na maso - stř. kraj17:59
Kde koupit jednodenní kuřata na maso - stř. kraj16:55
Kde koupit jednodenní kuřata na maso - stř. kraj16:52
Kde koupit jednodenní kuřata na maso - stř. kraj13:04
Kde koupit jednodenní kuřata na maso - stř. kraj12:57
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2014