Příspěvky uživatele - MArty

Rybízová štáva - postup, 30.6.2008
To 3.169: díky za info, na ten odšťavovač jsem tedy moc zvědavý. Ten recept jsem zhruba takto nějak předpokládal, taky co jiného, jen toho cukru bych asi dával trochu méně, asi v závislosti na sladkosti (pokud se o ní dá v případě rybízu mluvit)... celý příspěvek >
Rybízová štáva - postup, 30.6.2008
Shodou oklností jste založil i pro nás doma zajímavé téma, budeme obdobné problémy řešit také (jsme na severu a v horách - proto později). V souvislosti s tím bych se Vás rád zeptal jaký jste použil elektrický odšťavovač (u všech co jsme zkoušeli,... celý příspěvek >
Světlušky, 23.6.2008
V Jizerkách jsou také (už jsem je viděl), ale více bývají až v srpnu
Škodná v zahradě - srnec, daněk, 23.6.2008
Odpalovat petardy kvůli zaplašení vysoké mi přijde jako nesmysl, silně pochybuji, že by si to ta zvěř zapamatovala a odpalovat petardy každý týden by se mi tedy rozhodně nechtělo - jsme docela rádi, že je tam klid a představa, že by takto plašili... celý příspěvek >
špatný kompost - proč?, 18.6.2008
Taky se nemohu počítat mezi odborníky, ale to, že by chybou kompostu byly v něm přebývající žížaly, se mi moc nezdá. Ve škole jsme se tuším učili, že žížaly živé kořínky neokusují. Navíc pravděpodobnost, že by se shodou okolností dostaly žížaly... celý příspěvek >
Komáři - žáby, 7.6.2008
Hledal jsem Teknar na internetu a nic, co to je a jak se to používá?
sekačka na malý trávník, 1.6.2008
Nepíšete, "o jaký trávník" jde. Rovina, či svah, pravidelně udržovaný, a také jak má vypadat výsledek. Vzhledm k velikosti bych asi sháněl vřetenovou (nejlepší střih, perfektní výsledek). Dělají se ruční i elektrické, někde jsem zahlédl i akusekačku... celý příspěvek >
množení rododendronu, 19.5.2008
Hřížením to šlo bez problémů, všechno se chytilo, párkrát se "hřížence" i sami pustily. Pod sklenice je vůbec nedáváme, jen na zimu vše přikryjeme chvojím. Odstřižením větvičky a namočením do zakořeňovače, pak do hlíny na zimu šup do skleníku.... celý příspěvek >
Jaký plašič na myši?, 12.5.2008
Měli jsme dva myšoplaše - jeden ultrazvukový takový jako černý pidireproduktorek jako od walkmana - vedle něj si myši dělaly diskotéku a druhý v červené plastové krabici "Odháněč drobných škůdců" na 6 monočlánků, tak ten taky nefunguje. Ten ale... celý příspěvek >
skalka ve svahu nebo trávník, 5.5.2008
Proto jsem radil hodně kamenů, tím se zmenší ploha k pletí. Pokud Vás ale opravdu práce na skalce nebaví, je trávník řešení jednodušší a lehčí na údržbu. Konec konců, můžete vzhledm k velikosti svahu na jedné straně udělat skalku (třeba z nějakých... celý příspěvek >
skalka ve svahu, 5.5.2008
Chápu-li to dobře, bude tedy 30 cm skalky schováno pod střechou? Jen jsme se chtěl zeptat, zda u Vás při dešti nikdy nefouká, či zda máte nějak jinak zajištěno (např výškou střechy nad skalkou :)), aby na těch inkriminovaných 30 cm nikdy nepršelo?... celý příspěvek >
Pampelišky, jetel, houby, 4.5.2008
Na chalupě, mimo v nadpisu zmiňovaného (nějak se ta diskuse "zaběhla") máme ještěrky, slepýše i žáby. Nic z toho nám nevadí tolik jako myši na jaře - louka je celá "rozvrtaná" a jako ementál a bohužel i srnky, ketré nám velmi často ožírají květy, ale... celý příspěvek >
Kanadské borůvky - pěstování, 3.5.2008
Nám se to nějakým omylem povedlo - manželka je ostříhala a tak jsme ostříhané větvičky (asi 20) jen tak pro legraci dali do vody, byly tam asi 3 měsíce. Nakonec jsme jednu nebo dvě vybrali a zapíchli jen tak do hlíny (bylo nějak k podzimu) a další... celý příspěvek >
A plavou a plavou, 2.5.2008
No vidíte, vše v dobré obrátilo, gratuluji Vám i vašim kapříkům.
skalka ve svahu, 2.5.2008
Myslím si, že skalka rozhodně nebude na místě okolo domku vypadat špatně, jen nechápu, jak souvisí přesah střechy se skalkou - ta přeci nebude začínat hned u domku. Vzhledem k velikosti skalky bych ale doporučil více skalku než kytky - výrazně ubyde... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika