Příspěvky uživatele - MArty

Kde sehnat samostatný kamnovec na vodu?, 5.3.2009
Kamnovce se dělávaly ve dvou provedeních - většinou litinové, které byly umísrěny vedle topeniště (na druhoé straně než kobka) a otevíraly se zhora, občas byly vybaveny kohoutkem. Druhý typ byl vestavěný v kobce, vypdal na první pokled jako... celý příspěvek >
Krb kouří, 22.1.2009
Já bych nejdříve zkusil prodloužit komín - třeba jen nějakou rourou, mohl by se zvednout tah a kouř by tak mohl odcházet správně.
Vřetenová sekačka, 31.12.2008
Snad Vám nebude vadit že odpovídám já (předpokládám, že očekáváte odpovědí od žen - "poradily"), ale viděl jsem sekačky "vznášedlové", které se pohybují na vzduchovém polštáři bez přímého kontaktu s porostem, tudíž již z principu... celý příspěvek >
Zásobárna pitné vody, 26.12.2008
Řeším obdobný problém, jen mi jde o načerpání vody (nějaké energeticky nenáročné ne-li přímo bez dodávání energie (vítr atp)) a vytvoření zásoby vody odkud by už tekla do místa spotřeby samospádem. Obávám se (chci využít shodné IBC kontejnery), že... celý příspěvek >
Sejmutí etiket z lahví, 21.12.2008
A potom benzín.
Sejmutí etiket z lahví, 20.12.2008
Než začnete etikety odmáčet, seškrabte je hranou nože. Pokud jde o skelněné lahve, nepoškrábou se, můžete být bez obav.
Co s kaprem?, 20.12.2008
Vezměte kapra na procházku a zkuste se domluvit někde u stánku, třeba vám ho za drobnou úplatu zabijí prodavači. Při kuchání dávejte pozor, abyste neprořízli žluč. Nožem proti srsti (pardon šupinám) šupiny snadno odstraníte. Koukněte se u prodeje jak... celý příspěvek >
Mulčovací kůra pod rybíz a angrešt?, 17.11.2008
Slyšel jsem, že dobré je pod rybíz a angrešt dávat ropřivy - hnojí to a současně odpuzuje různé "škodiče a breberky". Přiznám se, že jsme to zatím nepoužili a tak nemohu poskytnout zkušenosti. Nevíte o tom někdo něco?
Odstranění pařezu, 28.10.2008
Pokud byste náhodou chtěli odstraňovat pařezy vytržením pomocí hupcuku, tak si určitě nekupujte ten levný lanový s ocelovým lankem - stojí za starou belu a nic s ním nevytrhnete. Jen napoprvé a pak se lanko "zařízne" mezi spodní závity a... celý příspěvek >
Krmítko pro ptáčky, 23.10.2008
Jo jo, lojovou kouli samozřejmě máme také - zavěšenou pod obráceným květináčem aby na ní nesněžilo. Tak to tak asi necháme a s tou PETkou zkusím něco vymyslet - už jseme o tom slyšel. Díky. Spíše jsme měl na mysli jestli někdo nemá již ověřenou... celý příspěvek >
Krmítko pro ptáčky, 22.10.2008
Taky máme na chalupě krmítko - klasika, zavěšené na trámu a opřené tlustým drátem proti stěně aby se nekývalo. Je to naprosto skvělé pozorovat hlavně různé sýkorky jak tam poletují. Mám ale problém - dokud na ně koukám oknem za sklem krmí se stále,... celý příspěvek >
Technika sečení křovinořezem, 7.10.2008
K tomu "nerozmydlení" trávy - s drobnými problémy - pokud sečete křovińákem delší trávu a děláte to šikovně, když je tráva delší, tak se mi podařilo trávu sekat tak, aby z ní nebyla řezanka. Je to šikovnější kvůli hrabání - delší kusy se lépe... celý příspěvek >
Technika sečení křovinořezem, 6.10.2008
To je zajímavé téma, také sekám křoviňákem - většinou do záběru plný plyn, pak cca půl nebo trochu více. Sekám takhle už 4. rok a zatím zcela bez problémů. Jak to ale má být správně to nevím - soused a kamarád sekají "furt plnej" a také nemají se... celý příspěvek >
vznášedla, 20.9.2008
U vznášedlových sekaček nechápu jak je zajištěno aby vzduch nadnášející sekačku nestlačoval trávu k zemi. Připadá mi, že táva potom nemůže být posekána tak dobře jako při sekání např.  mot. kosou, kde v ideálním případě šlapete po už posekané... celý příspěvek >
Doporučte strunu, která se nespéká, 13.9.2008
Nesledoval jsem diskusi zcela přesně (nikdy jsem se s tímto problémem nestetkal), ale domnívám se, že "ledabyle" navinutá struna tím, že závity neleží celou délku vedle sebe a tím mají méně dotykových bodů tak nemají příležitost se tolik... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika