Příspěvky uživatele - Hospůdka na mýtince

Rajčatový hokus pokus - průběh, 17.12.2017
Zrovna dnes jsem na Aliexpresu objednal semínka za cca 20 Usd, zítra objednám další. Až budu vědět, jak fungují, snad dám vědět. Ovšem, při ceně 8 - 10 kč za 100 semen to rád zkusím. Samozřejmě budu sít i Stupické polní i Pollicino a další, stejně... celý příspěvek >
Už jste začali s odběrem roubů?, 12.12.2017
Rád bych se zeptal, zda již odebíráte rouby peckovin a jádrovin pro jarní roubování, nebo je lepší ještě počkat. Chtěl bych využít tuto předvánoční oblevu. Myslím, že je optimální období. Přeci jen 550 mnm a Mariánskolázeňsko je v lednu pod sněhem a... celý příspěvek >
Jak jste na tom s vláhou v zemi, 12.12.2017
Na Mýtině vody velmi mnoho, kdyby mi rybníček nebesář (bez fólie) neprotékal, určitě by už přetekl přes hráz. Česnek, modřence i narcisy jsem minulý týden utápěl do bahna. Ale děkuji za připomenutí, musím hned zítra vypustit vodu ze všech van, neb... celý příspěvek >
Koňský hnůj?, 14.11.2017
Vzhledem k tomu, že v podstatě všichni zemědělci u nás již pěstují jen druhy obilí s krátkým stéblem, je sláma nedostatkovým zbožím. Nejen kvůli tomu u nás všichni koňaři podestýlají piliny a hobliny. Má to tu výhodu, že z hnoje pak nehrozí... celý příspěvek >
Čím to, že mi zase v září a v říjnu zase kvetou jabloně?, 2.10.2017
Již třetí rok mi touto dobou některé jebloně a i jedna švestka opětovně kvetou. V předchozích letech jsem to přičítal počasí, letos ovšem, alespoň u mne, příliš velké výkyvy v zásobení vodou ani teplotní extrémy nebyly. Je pravda, že mám poměrně... celý příspěvek >
Jak na mravence a mšice, 9.6.2017
Letos u mne invaze mšic na všech třešních, oblepil jsem kmeny lepicí páskou, v podstatě bez úspěchu. Slunéčka se zatím nenamnožila a mravenci kolchozničí rychleji než já. Poradíte někdo (prdopeč, soda s cukrem a pod. - jen ekologicky) jak na... celý příspěvek >
Redukce výhonů, 7.6.2017
Rád bych se zeptal, zda je vhodné v tuto dobu redukovat výhony révy vylomením. V únoru jsem keř poměrně radikálně ostříhal a vlivem dlouhé zimy a okrajové oblasti keř dlouho nerašil. Nyní má ovšem velmi mnoho výhonů i ze starého dřeva, které bych rád... celý příspěvek >
Jakou odrůdu meruňky do nadm. výšky 424 m?, 26.4.2017
Existují v zásadě dva přístupy k ovocnaření a zahrádkám obecně. Někdo se snaží vypěstovat co největší množství a pak třeba prodejem si přilepšit rodinný rozpočet, a pak jsou jiní, kteří si možná chtějí něco dokazovat (že dokáží vypěstovat něco... celý příspěvek >
Pila Hitachi CS 33EB maže až moc, 6.4.2017
Otázkou také je,  jak hustý olej používáte?
Už vám leze podzimní česnek?, 8.3.2017
Já vidím smysl v alespoň trochu orientačním porovnání klimatických podmínek jednotlivých pěstitelů nejen česneku, ale všech plodin, v porovnání např. Polabí, Vysočiny, Olomoucka, Podunají, středního Slovenska a v případě p. Mimma i... celý příspěvek >
Už vám leze podzimní česnek?, 7.3.2017
10 - 12 cm Cheb, 550 mnm, sázený konec listopadu, mrazová kotlina.
Už vám leze podzimní česnek?, 4.3.2017
Cca polovina má 2 cm, velmi ovšem záleží na době výsadby.
Kam kráčí zahrádkář?, 26.2.2017
Před cca rokem až dvěma (již si nepamatuji) mi dokonce Flora připadala přínosnější, ovšem během krátké doby se to vrátilo. Bohužel není odbornější alternativa, tak odebírám již mnoho let obé. Zas to tolik nestojí, a já mám pořád hlad po informacích.... celý příspěvek >
Porovnání klimatických podmínek, 26.2.2017
Bohužel je již tma, tak je nevyfotím, ale sněženky kvetou již od čtvrtka. Čekal bych v Bulharsku dřívější termín. Příroda je velká čarodějka.
Porovnání klimatických podmínek, 26.2.2017
Kdysi jsem toužil po tom, přestěhovat se na jižní Moravu, případně alespoň do jižních Čech. S ohledem na své zkušenosti bych dnes neměnil, zimy tu nejsou tak kruté, jaro přichází s ohledem na nadmořskou výšku stejně, nebo i dříve, v létě tu snad... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika