Příspěvky uživatele - 31.134

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čtvrtá hrušeň - doporučte odrůdu, 18.1.2014
Bohužiaľ Petru, Nelu a Omegu zaťiaľ nemám.Nechápem celkom čo hľadáte, keď vám možnosť 3 mesiace konzumovať 2 kvalitné, navzájom odlišné odrody nestačí.Od jesene do konca januára je tých odrôd naozaj veľa, a niektoré vydržia aj niečo dlhšie.Pri Bete... celý příspěvek >
Čtvrtá hrušeň - doporučte odrůdu, 18.1.2014
Rozdiel nie je iba2-3 týždne v prospech Bety.Bohemika je zase o tie 2-3 týždne skôr konzumovaťeľná.Dôležitý je ale fakt pri oboch odrodách, že v tej správnej zrelosti sú veľmi dlho.
Odrůda Pinova, 18.1.2014
Keďže ste o svojej pravde presvedčený, tak ostáva iba zaželať aby ste boli s náhradou aspoň tak spokojný ako som ja s Pinovou. Stano
Čtvrtá hrušeň - doporučte odrůdu, 18.1.2014
Asi s vašimi chuťovými pohárikmi nebude všetko v poriadku lebo tieto odrody sú v chuti úplne odlišné.Okrem toho Parížanka v obyčajnom sklade už končí, a v porovnaní s Betou a Bohemikou je kvalitatívne o 2 triedy nižšie.  Stano
Čtvrtá hrušeň - doporučte odrůdu, 18.1.2014
Z pozdezimných hrušiek mám najradšej odrodu Beta.Spolu s Bohemikou vydrží v pohode ešte 2 mesiace.Z mojich nových odrôd ma zaujali prvé plody Nordhauser forelenbirne, a z letných má zaujímavú chuť Radana.   Stano
Odrůda Pinova, 18.1.2014
Mám asi 20 rokov Kidd´s Orange naštepený do jedného konára, a Pinovu mám celý strom.Asi to bude preto že Kidd´s je kvalitnejší.   Stano
Odrůda Pinova, 17.1.2014
Úplne súhlasím s Paľom.Pokiaľ vo vašej polohe dozrie každoročne do dobrej kvality napr. Goldstar, tak by som to s tou Pinovou skúsil, však preštepiť sa to dá kedykoľvek.   Stano
Klejotok, 8.1.2014
Pri napadnutí bakteriami Pseudomonas som pozoroval glejotok iba minimálny a niekedy vôbec.Broskyne režem vždy iba počas vegetácie, rany z výnimkou jednoročných výhonov ošetrím všetky, nepreťažujem úrodou, a každoročne na jeseň striekam Kuprikolom.Tá... celý příspěvek >
Klejotok, 8.1.2014
Prepáčte mi ale stále nechápem čo má spoločné kučeravosť(pretože ona infikuje broskyne po opade listov) s,, klejotok důsledkem infekce po řezu provedeném v nesprávnou dobu´´.Stano
Klejotok, 8.1.2014
Ešte raz, akej infekcie, pomenujte ju prosím. Aj keby bolo v sade30 broskýň,sad by bol na rovine, na rovnakom podpníku... vždy by to vypovedalo len o náročnosti odrody. Stano
Klejotok, 8.1.2014
Dle mojí zkušenosti je klejotok důsledkem infekce...  Akej infekcie?Tak isto zaradenie odrôd ako náchylnejších na glejotok je nezmysel.Skôr by bolo správne ako náročnejšie na podmienky pestovania.  Stano
Klejotok, 7.1.2014
Podľa môjho názoru ste urobili zle, pretože rezať broskyne v tejto alebo aj v inej dobe kôli glejotoku na postranných konároch je nezmysel.Stačí to na jar vyčistiť, a zatrieť balzamom, prípadne zohľadniť pri jarnom reze.Pokiaľ ale začne glejotok na... celý příspěvek >
Jaké odrůdy ovocných stromů?, 7.1.2014
Označiť celú našu LC kotlinu za mrazovú je trochu prehnané.Odporučil by som tiež Karešovu a Burlat, a z chrupiek klasiku-Kordia a Těchlovan.Napoleonova je síce chuťovo výborná ale strašne praská.Mám ju naštepenú ako opeľovača v Těchlovane, a zdá sa... celý příspěvek >
Odroda révy Flóra, 1.12.2013
Už sa stalo, a hneď som kúpil aj odrody Fanny a Lidi.To máte tak, keď človek vidí štepené prvotriedne sadenice za necelé 2 eurá tak sa neudrží.Zvlášť po skúsenostiach zo slovenskými tiež,,škôlkármi´´(česť výmimkám),kedy vám príde úbohá vlastnokorenná... celý příspěvek >
Odroda révy Flóra, 1.12.2013
Ukrajinskú Floru(Loru) mám tiež.Na maďarskej Flóre ma zaujalo to, že by mala byť odolná niekde na úrovni odrody Nero.Mrazuodolnosť by mala byť tak ako u ukrajinskej menovkyne -23°C, teda aspoň čo sa mi podarilo vygúgliť.Dozrievanie pri tejto odrode... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika