Příspěvky uživatele - 105.107

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
Protože česká se pro zemědělství netěží (těží se pouze pro balneologické použití). Baltskou rašelinu prodává i Rašelina Soběslav.
Mechová zahrádka, 2.4.2014
Dobrý den, pan Zdeněk Liberda zde několikrát navrhoval mechovou zahrádku jako alternativu zamechovaného trávníku. Chtěla bych to udělat, ale mám několik dotazů - jakou zátěž mech snese? Co v době sucha? Po letošní zimě mechem porostlé kameny vypadají... celý příspěvek >
Založení zahrady, 20.3.2014
Hodně záleží na přípravě záhonů - pokud pečlivě zlikvidujete vytrvalý plevel na záhoně a necháte nějaký čas na klíčení semen bude následná práce meší. Ale semena mohou klíčit několik let. První rok trvalky doplníte letničkami a volné místo můžete... celý příspěvek >
Úprava staré neudržované zahrady, 19.3.2014
Osoně bych postupovala jinak. Angrešt - mladí větvičky od kořenů bych vystříhala. nejspíš to bude meruzalka na které je angrešt naroubovaný. vystříhala bych i zahušťující větve - asi třetinu. U rybízu bych střih udělala obdobně. Oba keře bych lehce... celý příspěvek >
Úprava staré neudržované zahrady, 18.3.2014
Mám rybízy staré 45 let a plodí výborně. Samozřejmě větve jsou mladší. Nyní můžete asi třetinu větví vyřezat a lehce přihnojit.. , v létě mulčovat posekanou trávou. Další větve vyřežete při sklizni a za dva roky máte krásný plodící... celý příspěvek >
Založení zahrady, 18.3.2014
Ještě dodatek - trvalky se mají sázet v srpnu až září. Pokud nemáte připravené záhony od minulých let, myslím, že je dost pozdě a pokud chcete udělat celou zahradu najednou myslím, že to bude velmi drahé a nedopadne to dle Vašich očekávání - práce... celý příspěvek >
Založení zahrady, 17.3.2014
Taky je vhodné se podívat na podobná témata třeba - Založení trvalkového záhonu...
Co na mech, 11.3.2014
Osobně si myslím, že hlavní příčinou mechu je trávníkový substrát, ze kterého se vyplavil vápnk a zbyla rašelina, která mechům vyhovuje. Dle Arosu je substrát rašelina, kompost, písek a úpprava pH - tedy vápenec. Rašelina ani kompost trávníku moc... celý příspěvek >
Jetel, včely, děti, pes, 26.2.2014
Z dětství si mamatuju jak se sbíraly semena jetele a následně sela do trávníku, aby byl hezčí.  Sekalo se občas srpem. Myslím, že sekání sekačkou podporuje plazivky - předpokládám, že máte bílý jetel plazivý. Po několika letech sekání... celý příspěvek >
Čím osadit J svah, 25.2.2014
pokud majitel kácí křoví a dává dotaz do trvalek, možná chce spíš něco jiného. Pokud chcete trvalky doporučuji janeby, zlatobýl, dobromysl - nedovolí růst plevelům.  další možnost je kopretinová louka a občas sekat.
Mladý, vzrostlý les, 24.2.2014
ne vzdálenost stromů je menší než doporučené 2 m..
Mladý, vzrostlý les, 24.2.2014
Dobrý den, v jakém věku se les prořezává a kolikrát? Mám les asi 40 let starý, smrk a borovice, plevelné stromy tam nejsou, ale stromy jsou méně než 2 m. Děkuji za odpověď EM
Rybíz, 24.2.2014
Podle německé literatury jsem přešla na letní řez - při česání rybízu vyříznete přebytečnou nebo starou větev. Pohodlné (češete v klidu, déle vydrží), vidíte na které větvi je plodů méně. Pokud jsem chtěla stříhat na podzim či na jaře měla jsem... celý příspěvek >
Vyvýšené záhony, 5.2.2014
No průběžně..Řekněme, že dle požadavku a materiálu jsem dělala každý rok, nebo ob rok. Materiálu není tolik a během sezóny se slehne, průběžně se záhon zvyšuje, ale vzhledm k terénním úpravám nemůžu říct o kolik. Nic neruším, pokud mám kompost tak ho... celý příspěvek >
Vyvýšené záhony, 5.2.2014
Dobrý den, nemám úplně typické vyvýšené záhony. Na některých místech se vyrovnává terén, jinde je vyvýšený záhon na místě mokřiny, kde by se v půdě při deštích rostliny utopily, nebo je podloží kamenité. Položit pod záhon silnou textilii bych se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika