Příspěvky uživatele - zden1

Choroba rajčat - zkroucené listy, 26.5.2018
Listy zkroucené působením herbicidu vypadají jinak než listy zkroucené v době silného růstu rajčat. Pravděpodobně je to způsobeno tím, že u některých odrůd jednotlivé části listu neroustou stejně rychle a dochází k jejich zkroucení. Na úrodu to však... celý příspěvek >
Srdce pláče z toho pohledu, 25.5.2018
Ty stromy jsou u stejného pole? Pak se nabízí otázka jaký herbicid jézeďáci vloni na pole použili a jakým směrem foukal vítr? Pokud by stromy byly postiženy nějakou chorobou, která škodí i mimo vegetaci např. bakterie Pseudomonas syringae, pak si... celý příspěvek >
Žloutnutí středový listů rajčat, 17.5.2018 Obsahuje fotku
Přikládám foto jak vypadají rajčata zasažená Roundupem.
Choroba rybízu, 16.5.2018
To jsou mšice. Je třeba stříkat při rašení asi koncem března protože mšice na keřích přezimují. Já dávám Pirimor a listy mám čisté.
Rubinola praklina na kmenu, 12.5.2018
Rubinola mi také dělá praskliny, které zamazávám stromovým balzámem Primax a sleduji než se vytvoří zával.  Určitě bych strom nevykopával.
Roztočík jahodníkový, 4.5.2018
Může to být Fytophtorová hniloba, která napadá krčky a kořeny. Jahody potom zasychají. Některé odrůdy jsou na to citlivé.
Dierkovitost listov na čerešni, 1.5.2018
Ty dírky jsou zřejmě vykousané. Čím jste to postříkal?
Identifikacia skodcu a jeho odstranenie, 23.4.2018
Je to roztoč vlnovník hrušňový. V kategorii škůdci jsou uvedeny nějaké postřiky.
Rajčata 2018, 3.1.2018
To zřejmě znamená, že neposílají mimo USA.
Angrešt - co to z něj vyjelo?, 6.7.2017
Proč si myslíte že je to nad podnoží? Angrešty se roubují nahoře tam kde se rozvětvuje korunka a celý kmen je podnož.
Nové listy a výhony paprik jsou zakrnělé a deformované, 30.6.2017
To by mohl být nedostatek bóru. Může být ale jen relativní, protože i nadbytek dusíku a vápníku může způsobit jeho nedostupnost pro rostliny. Záleží čím jste hnojil a v jakém množství?
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 22.5.2017
Pokud jste ošetřoval pak by to mohla být spíš mrtvice než monilioza, ale to je pak konečná.
Vadnutí listů, 8.5.2017
Na tohle téma je tady asi tisíc příspěvků. Vlevo do vyhledávače zadejte „monilia laxa“.
Jahody-kroucení listu, 5.5.2017
Nejspíš to bude roztočík jahodníkový a to je dost velký problém.
Captivator - dle fotky poradíte?, 3.5.2017
Můj Captivator to má také, pravděpodobně to je mšice rybízová, která napadá rašící červený rybíz. Myslím, že teď už s tím nic neuděláme. Má se to stříkat hned při rašení, když se líhnou larvy mšic a napadají pupeny. Je zajímavé, že jiné angrešty jsou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika